Jak podał rzecznik Kościoła, negocjacje jeszcze się toczą, ale można spodziewać się, że Boyle wystąpi podczas papieskiej mszy 16 września w Parku Bellahouston w Glasgow. Żadnych szczegółów o tym, co Boyle zaśpiewa, jeszcze nie podano.

Reklama

Czterodniowy pobyt Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii w dniach 16-19 września będzie pierwszą papieską wizytą w tym kraju od czasu podróży Jana Pawła II w 1982 roku. Benedykt XVI będzie podczas swojej wizyty uczestniczyć w beatyfikacji kardynała Johna Henry'ego Newmana. Papież ma poprowadzić modlitewne czuwanie w Londynie w wigilię mszy beatyfikacyjnej w Coventry.

49-letnia Boyle, bezrobotna z małego miasteczka w Szkocji, stała się z dnia na dzień sensacją, kiedy w zeszłym roku pojawiła się w telewizyjnym programie dla piosenkarzy-amatorów, który później miliony razy oglądano w internecie na portalu YouTube. Debiutancki album Boyle stał się światowym bestsellerem.

Boyle, która pracowała wcześniej dla Kościoła i śpiewała kiedyś w chórze kościelnym, jest z wyglądu całkowitym przeciwieństwem nowoczesnej gwiazdy. Jak donosi jeden z katolickich portali, w zeszłym miesiącu wyznała, że żywi głębokie nabożeństwo dla św. ojca Pio.