Grozi nam powtórka z Czarnobyla? Eksperci odpowiadają

| Aktualizacja:

Dawka promieniowania, jaką dostali Japończycy mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych Fukushima I i II nie będzie miała większych konsekwencji - uważa fizyk reaktorowy dr Stanisław Latek, rzecznik prasowy Państwowej Agencji Atomistyki. Zapewnia też, że nie ma zagrożenia dla Polski.

wróć do artykułu
  • ~Kalich
    (2011-03-12 15:01)
    Mały Czernobyl bo Japończycy są znacznie mniejsi od Ukraińców.
  • ~zwoennik dywersifikacji źródeł energii
    (2011-03-12 15:06)
    Lobbyści energetyki atomowej w akcji. U nas taką elektrownię mogł by łatwo uszkodzić jakiś samolot z "rozbawionyminymi" Vipami lecącymi na "imprezkę". te samoloty spadające to jest w RP "istne skaranie boskie".
  • ~Rafek
    (2011-03-12 16:06)
    Durny artykuł.
    Żenująco niski poziom, widać że redaktorzyna nie ma pojęcia o energetyce.
  • ~marek zol.
    (2011-03-12 16:24)
    tez mi "autorytety",coz oni moga wiedziec?Radioaktywna chmura nad Polska,wolne zarty.gdzie oni byli w r.86? chyba w przedszkolu.
  • ~ja
    (2011-03-12 16:26)
    A nasi specjaliści-atomiści koniecznie nas chcą uszczęśliwić tym GÓ...M i to na Mazowszu, jak ostatnio pisano! Dać małpie zapałki i dynamit i patrzeć, co ona z tym zrobi!
  • ~optymista
    (2011-03-12 16:47)
    ruscy zrobią sztuczną mgłę i do nas nie dojdzie
  • ~Józio z Gombrowicz
    (2011-03-12 16:48)
    Panie i Panowie - świat bez ENERGII JĄDROWEJ byłby do dOOOpy - WIWAT ENERGIA JADROWA - a kto myśli inaczej ten WIELKI IDIOTA JEST ! większy od PRONCIA DONCIA !!
  • ~ola
    (2011-03-12 16:59)
    myśle że jak zwykle za duzo nie mówią by nie siac paniki...ale my jednak powinniśmy sie przygotować i brać jod...
  • ~rp
    (2011-03-12 17:03)
    Za PRL 300 RAZY? CZERWONA SWOŁACZ TO UKRYŁA PRZED POLAKAMI
  • ~atom
    (2011-03-12 17:48)
    ale ludziom atomiści POciskają kit
  • ~Trexus
    (2011-03-12 18:14)
    Ludziska znowu wciskają nam kit jak podczas wybuchu w Czarnobylu .. Obserwujcie sytuacje i nie dajcie się oszukać .. Zagrożenie jest bardzo duże .. Średni czas przemieszczania się radioaktywnej chmury to 48 h..
  • ~@uwazny
    (2011-03-12 18:17)
    Ciebie niedorobiony CHAMIE z pelo juz dawno POznalismy!

    Nic procz SMRODU na forum NIE WNOSISZ! POziom DENNY!
  • ~krzysztof
    (2011-03-12 18:42)
    Pytanie powinno byc: Czy grozi nam drugie
    Three Miles Island, USA. Wypadek z 1979 roku w Pensylwani.
    Chernobyl byl w Europie. Japonia i USA sa daleko, zupelnie co innego.
  • ~katastrofa
    (2011-03-12 18:57)
    Dlaczego ekspert Hypki nie wypowiada się w sprawie tej katastrofy?
  • ~bh
    (2011-03-12 19:07)
    człowiek i elektrownia atomowa to musi doprowadzić do zagłady
  • ~base
    (2011-03-12 20:24)
    dla przypomnienia awaria w czrnobrylu można porównać do średniej wielkości wojny nuklearnej a polska miał dużo szczęścia gdyż chmura radioaktywna ominęła ten kraj ktoś kto jest z energią atomową ma nierówno pod sufitem
  • ~Tepiciel ciemnoty
    (2011-03-12 20:42)
    a wsiuny pisowskie boja sie energii atomowej!

    buehehehe!!!
  • ~spoko
    (2011-03-12 20:44)
    raczej chyba prawdopodobnie nie powinno jak sądze ewentualnie częściowo w niewielkim stopniu zabić
  • ~Kononowitz
    (2011-03-12 20:57)
    A co sądzi o tym naczelny ekspert VI RP Pan Adrian Furgalski?
  • ~jarosław
    (2011-03-12 21:34)
    to napewno wina PO ten wybuch

Może zainteresować Cię też: