Grozi nam powtórka z Czarnobyla? Eksperci odpowiadają

| Aktualizacja:

Dawka promieniowania, jaką dostali Japończycy mieszkający w pobliżu elektrowni atomowych Fukushima I i II nie będzie miała większych konsekwencji - uważa fizyk reaktorowy dr Stanisław Latek, rzecznik prasowy Państwowej Agencji Atomistyki. Zapewnia też, że nie ma zagrożenia dla Polski.

wróć do artykułu
 • ~...
  (2011-03-12 21:48)
  Mozna powiedziec, ze jest to oczywista oczywistoscia, ze to wrecz porazajaco nieudolne rzady Donalda Tuska doprowadzily do tego trzesienia ziemi w Japonii, na widok ktorego czuje przerazliwy absmak...

  - Jaroslaw Krotki
 • ~ja
  (2011-03-12 21:58)
  Do 'uważny'
  Czarnobyl wystarczająco dodał nam zdrowia i wystarczy! Popatrz sobie panie 'uważny' na kliniki, gdzie usiłują leczyć nowotwory, ILU tam jest pacjentów i jakie terminy! Ta epidemia jest BEZPOŚREDNIM skutkiem Czarnobyla i NIKT NORMALNY temu nie zaprzeczy! Z FAKTAMI się nie polemizuje. Jeśli kilku podpaleńców zwietrzyło możliwość zrobienia kariery, to niech to robią na swój koszt a nie NASZYM KOSZTEM i niech nie powodują następnego zagrożenia!
 • ~janka
  (2011-03-13 07:51)
  Przecież elektrownia atomowa nie jest atomowa ,reaktor służy jedynie do podgrzania wody zamiast węgla i to ma być nowoczesność, ludzie to tak jak dać zapałki maluchowi
 • ~Konrad Wallenrod
  (2011-03-13 08:52)
  Widzialem wypowiedzi w TV w Australii i Japoni ekspertow w kazdej chwili jest niebezpieczenstwo wybuchu reaktora,rdzen sie przegrzewa dalej.Eksperci zaczynaja klamac my juz tu to widzimy,tylko cud moze uratowac tych ludzi od kataklizmu a ziemie sie kolysze dalej .Japonczycy obawiaja sie nastepnego silnego wstrzasu.Konrad kiedy mowiono o smiesznch lczbach ofiar tzesienia ziemii w Japoni,powiedzial ze beda to tysiace juz teraz wiedza ze jest ponad 10 tysiecy ale te liczby nie sa kompletne.Dlaczego Rosja nie buduje u siebie elektrowni jadrowych tak samo USA.Francja ,Niemcy i W.Brytania maja u siebie bomby zegarowe wystarczy tylko walnac pociskami rakietowymi w te miejsca i zaglada,tego tez obawia sie Izrael,wystarczy tylko jeden ciezki pocisk Katiuszy z mala bomka atomowa w reaktor i koniec.
 • ~kijar
  (2011-03-14 21:35)
  "Nie ma alternatywy dla energii jądrowej".Te słowa padły w dzisiejszych Wiadomościach,co prawda z ust redaktora,ale bardzo kategorycznie i arbitralnie. Myślę że najwyższy czas zacząć eksploatować największy reaktor termojądrowy jakim jest Ziemia!!! Po jaką chorobę stawiać naziemne kociołki atomowe by podgrzać trochę wody dla pary która poruszy generatory prądu, a przy niesprzyjających okolicznościach zaśmieci radioaktywnie kilka krajów i miliony ludzi potruje.Proszę sprawdzić, bo nie jest tajemnicą, jakie zasoby geotermalne są pod naszymi nogami,na głębokości kilku tysięcy metrów. Tak proszę państwa,to samo co,o zgrozo, wytrysnęło w Toruniu.Jest tylko jeden kłopot.Tego nie można zaakceptować bo to nie jest politpop(wg.prof.B.Wolniewicza), czyli nie pasuje do salonowych wizji.Koszty budowy EJ przeznaczone na dopracowanie technologii geotermalnej uczynią ją naszą specjalnością, a energia cieplna będzie w wystarczającej ilości i na zawsze.Czy tak trudno zebrać zespól ekspertów, profesorów,inżynierów i podjąć wyzwanie pt."Polska Geotermalnym Uzdrowiskiem,Samowystarczalna Energetycznie".Ktoś powie że nie mamy pieniędzy,za to mamy przebogate różnorodne złoża, które wygenerują potrzebne środki.Uczyńmy z tej umęczonej Polski przyjazny kraj,przynajmniej dla jej mieszkańców.