Putin szantażował jedno z państw UE odcięciem dostaw gazu

Rosyjski premier Władimir Putin w 2009 r. miał grozić Bułgarii wstrzymaniem dostaw gazu ziemnego, jeżeli nie będzie postępu w realizacji dużych regionalnych projektów z rosyjskim udziałem - informuje w sobotę dziennik "24 czasa", powołując się na WikiLeaks.

wróć do artykułu
  • ~agent nr 1 wsi czereśniak
    (2011-04-30 22:22)
    A Tusku dlaczego boi się Putina ?
  • ~lolo
    (2011-04-30 22:11)
    To mały pikuś co powiedział Putin przy tym, jak za morde trzymaja świat jankesi.
  • ~Polak z Norwegii
    (2011-04-30 21:45)
    W. PUTIN nie tylko w wymiarze Moralnym jest Zwyklym Smieciem ! :--))
  • ~moher
    (2011-04-30 20:54)
    SP.reporter i korespondent wojenny,wspanialy czlowiek Milewicz mowil,jak bedac w Rosji wstapil do punktu pocztowego i poprosil pania ,aby polaczyla go z Polska.Pani poczynila co nalezalo,jednak powiedziala: Do Polski, Polski nie ma i nie bedzie.
    Niektore rzeczy na dlugo pozostaja w pamieci.
  • ~polak g.
    (2011-04-30 20:50)
    LEPIEJ Z MADRA ROSJA ZGUBIC NIZ Z GŁUPIA ... ZNALEZC ,, pamietajmy o tym przysłowiu POLACY ,, abysmy nie musieli znowu uczyc sie na błedach .
  • ~moim zdaniem
    (2011-04-30 20:25)
    i temu Putinowi, tej Rosji zaufał premier Tusk. Zaufał do tego stopnia, że wziął udział w grze przeciwko własnemu Prezydentowi. Zaufał do tego stopnia, że oddał całkowicie śledztwo smoleńskie wraz ze wszystkimi dowodami. A teraz jeszcze LOTOS chce im sprzedać!

    Dzisiaj Bułgaria, jutro Polska. Przy takiej naiwnej polityce to jest całkowicie możliwe. Rosja chce wrócić na te ziemie, które zmuszona była opuścić. Dla niej każdy sposób jest dobry: także szantaż.
  • ~.,.,.,.,.
    (2011-04-30 19:43)
    do Wiesia 13 bat na PIS
    Z tych twoich wpisów wniokuje że bez mlaskacza , kurdupla i jak zwał , nie mozesz zyć, Uwazam że jesteś gejem a on tobie sie podoba .
  • ~abc
    (2011-04-30 19:42)
    Czy to nie jest przypadkiem przyjaciel naszego premiera?
  • ~Andre L-P
    (2011-04-30 19:36)
    Tusk i jego rzadowi lunatyc z prorosyjskim rodowodem od 3 lat przygotowoja Putinowi wspolne lozeczko. na trenie polski.Bez szantazu i jakichkolwiek oporow .Spacerek Tuska z Putinem na molo w Sopocie pod reke jak parka amantow z londynskiego klubu" Faceci" , wspolne klepanie sie w dowod glebokiego zaufania w smolensku swiadczy dobitnie ze w wypodku polski ,Putin nie musi stosowac zadnego szantazu tak jak w stosunku Bulgari.TUSK I JEGO RZADOWI LUNATYCY SAMI PODSTAWIAJA PUTINOWI WAZWLINE z MYSLO O PRZYSZLYM PEDALOWANIU NA WSPOLNYM TANDEMIE- i to zaledwie po kilkunastu latach wyzwolwnia sie polski z rosyjskiego jarzma.
  • ~antonio i wiesio
    (2011-04-30 19:20)
    antonio i wiesio to parka głupich nie do przebicia !!
    więc kochajcie się jak chcecie , tylko nam Polakom dajcie spokój i WON z forum !!!
  • ~Patriot
    (2011-04-30 19:08)
    Mamy gaz łupkowy, to fakt. Amerykanie bez powodu u nas nie kopią. Lech Kaczyński musial widocznie z tego powodu zginąć. Putin wykorzystał premierka z Polski. Tusk myślał , że bedzie rządził w Polsce jak Jaruzelski z poparciem Moskwy do emerytury i się przeliczył jest za głupi. Putin upatrzyl sobie innego Napieralskiego. Uaktywnili sięj już dawni radziedzcy towarzysze: Miler, Oleksy itd.mają mu w tym pomóc. Jednak opatrzność działa i wygra Jarosław Kaczyński z PIS.Wbrew rosyjskim planom śmierć Prezydenta Kaczyńskiego stanie się przeszkodą i wielikim zwycięstwem Polaków tak nam dopomóż Panie Boże za wsatawiennictwem Karola Wojtyły.
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2011-04-30 18:59)
    .a co Wiki leaks powiedzialo o mlaskaczu...?
    Konfliktowy, mlaska, lubi falsz, nie ma prawo jazdy, nie umie wlaczyc komputera ...bez kobity , zony dzieci...mieszka u mamy...
    wiecie kto to ?

    :-) sa chetni na takiego premiera ? tylko Putin...go chce
  • ~Ateista
    (2011-04-30 18:45)
    Znowu kochanym Internautom coś się myli. Unia kupuje gaz tanio. To Polska systematycznie przepłaca komu się da i gdzie się da. Rosjanie tylko naszą głupotę wykorzystują, USA to samo z nami robi /np.: Afganistan i Irak/. Bank Goldman ... i doradcy USA przy reformie ZUS-u i giełdy oraz darmowa prywatyzacja - to my sami. Od lewa do prawa rozdajemy majątek narodowy. Kościół też dostał. Przepłacamy naszych polityków.Pozwalamy jako naród się okradać.Żremy sie jak głupi między sobą.Nie szanujemy ludzi mądrych, opluwanie się wzajemne to nasza specjalność. Boże chroń naród i Polskę. Amen
  • ~sascha sifonienko
    (2011-04-30 18:37)
    1 września 2009 roku to był dzień napaści Rosji na Polskę przy cichym poparciu Niemiec i obojętności USA, Anglii , Francji i Włoch
  • ~moim zdaniem
    (2011-04-30 18:35)
    uważacie, e my jesteśmy bezpieczni? Naiwny narodzie! Bez rozproszenia zaopatrzenia w nosniki energii będziemy mieli gorzej niż Bułgaria! Rosja bezpardonowo walczy o swoje interesy! Tylko naiwnośc i wiara w Tuska karze wam ufać, że jestesmy bezpieczni, bo nie jesteśmy. I tu miał rację, swietą rację Pan Prezydent LECH KACZYŃSKI!
  • ~cml
    (2011-04-30 18:34)
    Tak właśnie wygląda świat za kurtyną.
    Polski premierek także panicznie boi się Putina, dlatego postanowił oddać mu się kompletnie i obsłużyć do końca.
    Żałosne jest to, że polscy (pożal się Boże) dziennikarze, zamiast ujawniać to co za parawanem, skupiają się na PR-owej gadce
  • ~antonio-maciora-rewicz
    (2011-04-30 18:19)
    nia Europejska z powodzeniem moze bez ruskich egzystowac natomiast ruskie bez unii nie dadza rady,nie wiem czego wszyscy sie boja?PISgonic kacapow razem z "PIS lskimi " zdrajcami!
  • ~naiwny
    (2011-04-30 18:14)
    A Z NASZĄ UMOWĄ JAK BYŁO ŻE PAWLAK PODPISAŁ UMOWĘ NA NAJDROŻSZĄ ZAPŁATĘ W UNI ; CZY NIE SĄ TO JAJA JAK BERETY W WYKONANIU TYCH MIERNOT Z peło i psl.
  • ~mario63
    (2011-04-30 18:05)
    brak jaj unii! wystarczy ze unia powie NIE chcemy waszego gazu! ico? kacap zaraz bedzie mial widmo glodu przed oczami! unia sobie poradzi ale nie ma jaj i tyle.

Może zainteresować Cię też: