Premier unijnego kraju błaga o jak najszybszą pomoc

Premier Grecji Jeorjos Papandreu zaapelował do państw strefy euro i MFW o szybką decyzję w sprawie nowego programu ratunkowego dla jego kraju, aby umożliwić mu wdrożenie głębokich reform.

wróć do artykułu
  • ~gość
    (2011-07-14 21:41)
    Jest proste Grecja powinna oglosic bankructwo przyjmowanie jakiej kolwiek pomocy to wyprzedaz za grosze majątku Niemcom Francuzom -bo trzeba bedzie zwracać pozyczki a to nic nie da dlug rosnie .Za rok dlug pozostanie a Grecja bedzie wykupiona i stanie sie Landem
  • ~suntzu
    (2011-07-14 19:17)
    Nie rozumiem tylko dlaczego głębokich reform Grecja nie przeprowadziła przy pierwszym pakiecie pomocowym.Czy rok to za mało.Wzięli kasę, pokazali palucha a kiedy pieniądze się skończyły błagają o jeszcze.Zwykłe jaja.
  • ~grecja puka do polski
    (2011-07-14 17:48)
    hej polaczki pamietacie uchodzców greckich w polsce było ich troche iwszyscy wyjechali a znimi masa polaków nie greków
  • ~udawali greka
    (2011-07-14 17:43)
    uchodzcy greccy w polsce to przewaznie zarabiali na czarno za komuny bo pracować to polaki
  • ~jvelzkeyek
    (2011-07-14 17:31)
    Wrzód

    Bankowe opłaty, prowizje i spready
    Kredytobiorców ciągną do biedy.
    Klientów opłatami łupią banki,
    a wszystkiemu winne szwajcarskie franki.
    Kryzys gospodarczy na Europę się rozlewa.
    Wrzód z bankructwem na Grecji nabrzmiewa.
    Niebawem pęknie ten ogromny wrzód
    i na całą Europę rozejdzie się smród.
    Smrodem nad Wisłą też będzie zalatywać.
    Prawdy tej nie trzeba będzie już ukrywać,
    bo i nic do ukrycia nie będzie.
    Kryzys zapanuje a śmierdzieć będzie wszędzie.
  • ~STOP_POLSZEWII
    (2011-07-14 16:55)
    Hej Wert czy jak ci tam ZAKAPIORZE...

    Wal dalej sowieckimi pomysłami jak zagonić bydło POlszewii czy inne tam,
    do roboty!

    Bo wsie polachy to bydło, tak jak wyssałeś to z mlekiem sfory!
    Prawda mołodiec ?

    A odprawy miał już po rusku?


    No kak tam zakapiorze?
  • ~Pytanie do Sulima
    (2011-07-14 16:29)
    Sulima, a wtedy kto POlske utrzyma jak UE sie rozleci?
  • ~klan
    (2011-07-14 16:27)
    PO gotuje nam Grecję. PO nic nie potrafi ale twierdzi że tylko ona
  • ~Wert
    (2011-07-14 15:48)
    CI GRECY TO JAK ELEKTORAT PIS - LICZA TYLKO NA ZAPOMOGE, A NIE CHCE IM SIE PRACOWAC...
  • ~mm
    (2011-07-14 15:46)
    Brawo Grecja,mam nadzieje ze rozwalicie ten euroterroryzm..
  • ~PITEK
    (2011-07-14 15:38)
    Nich się wezmą LENIE za pracę,bo tylko liczą na zapomogę
  • ~Sulima
    (2011-07-14 15:24)
    Niech się rozleci ten sztuczny twór UE. Będzie zdrowiej.
  • ~Bibilijny
    (2011-07-14 15:20)
    Tak im sie dobrze zyło i żyje na krzywy ryj. Ratunek byłby potrzebny gdyby było jeszcze ZSRR. Dzisiaj jest ratunek niepotrzebny. Niech stracą państwo, niech Grek stanie sie symbolem oszustwa , bo oszukali Unię przed wstąpieniem do strefy Euro. Ja na miejscu Unii pomoc bym te zawiesił. Tutaj żadne przejściowe kredyty nie pomogą, żadnej pomocy nie oddadzą a za rok będą skomleć dalej. Kiedyś się mówiło cwany jak Grek , że cwańszy odZyda czy Ormianina. Płtkie cwaniactwo, ba nawet prostactwo oto jest przykład członków strefy Euro. Stworzyli strefę by ratować Unię i Europę. Polka tez miała już być , przypominam Tusk'a Donalda z 2008 i 2009r kiedy miało być Euro na Euro w 2012. Dobrze ,że tak sie nie stało, bo awantyrzym i dylentazim gospodarczy jest nikomu niepotrzebny. Tusk ma zero pojęcia o gopodarce, nie jest to żaden fachman, jeszcze gorzej ten oszołom Kaczyński, ale to juz nie ma żadnego znaczenia na konsekwencji i wypadki jakie nas będą czekać do końca roku. Sytuacja jest bez wyjścia i to co mogą teraz zrobić to wprowadzic galopującą czsową inflacje lub denominację. Ale patrzcie jakie ciekawe jest jeszcze grecki rząd chce odkupić obligacje za polowe wartości poprzez nowe kredytyt finansowe. To dopiero ciekawe , czy to nie powtorka naszego slynnego FOZ ? Finlandia ma rację , niech padną , ku przestrodze dla innych. W polsce też to było za króla Sasa jedz i popuszczaj pasa , a potem 130 lat zaborów i wynarodowień. Grecja ju z w tej chwili straciła swoją suwerenność.
  • ~PO ma plan ratunku
    (2011-07-14 15:05)
    PO Grecje uratuje. Ukradnie z Brukseli i przez zielona granice zawiezie im kase kupinymi z budzetu UE mercedesami dla polskich celnikow-lapownikow. A jak nie da sie ukrasc z Brukseli to polscy turysci zawiaza Grekom kola ratunkowe. A jak nie to POlskie PrOstytutki w Grecji zaczna placic podatki.
  • ~re politolog
    (2011-07-14 15:04)
    skoro przejedli to juz jeść nie bedą bo za co? co czeka greków?oni zyją lepiej niz w polsce
  • ~_JaC
    (2011-07-14 14:36)
    Do polskich emerytów i chorych: ŚCIEPA na Grecję, bezrobotny Grek dostaje głodowe 800 Euro, a w kolejce do lekarza czeka aż godzinę.
  • ~chlebuś
    (2011-07-14 14:36)
    Obywatele Grecji ! Chcecie zobaczyć jak wygląda prawdziwy kryzys ?
    przybywajcie na "zieloną wyspę pana Tuska" !!!
  • ~czy ktoś znów nas okłamał?
    (2011-07-14 14:26)
    Nie było żadnego spotkania na którym członkowie komisji przyjmowaliby jakąś finalną wersję raportu. Nie złożyli podpisów na żadnej z wersji materiału.
  • ~WOJ.
    (2011-07-14 14:25)
    Spieprzaj dziadu!!!
  • ~eska
    (2011-07-14 14:25)
    Co za kretyński i oszukańczy pomysł Papandreu, niech wreszcie ogłosi upadłość to jedyne wyjście. Jedyny sensowny premier w tym eurolandowy bajzlu to premier Słowacji, która powiedziała, że póki Grecy mają znacznie wyższe emerytury niż Słowacy, nie da złamanego euro na wsparcie utracjuszy.

Może zainteresować Cię też: