"Oburzeni" protestuą w kilkuset miastach świata

| Aktualizacja:

Protesty "oburzonych" przeciwko bankierom, finansistom i politykom, oskarżanym o zrujnowanie światowej gospodarki przetoczyły się przez ponad 900 miast świata. Podczas manifestacji włoskich "oburzonych" doszło w sobotę po południu do aktów wandalizmu w centrum Rzymu, którego ulicami przeszły tysiące demonstrantów. Manifestanci podpalili samochody, wybuchły starcia z policją.

wróć do artykułu
  • ~po prostu
    (2011-10-16 08:33)
    ludzie walczą o normalne zycie
  • ~popieram prosest
    (2011-10-16 08:30)
    i słusznie, trzeba walczyć z krwiopijcami
  • ~Cicero.
    (2011-10-15 21:11)
    POPIERAM PROTEST, ale nie sterowany przez KAPITALISTÓW I PSEUDO POLITYKÓW.
  • ~roslyn
    (2011-10-15 20:47)
    odrzućmy politycznych intrygantów, mącicieli i farbowanych lisów.
    zacznijmy myśleć, myśleć, myśleć...
    tylko oddolny ruch społeczny jest zdolny przeciwstawić się narzucanemu stylowi życia w systemie, który kompletnie się nie sprawdza.
  • ~Polscy kasiarze
    (2011-10-15 20:38)
    My w Polsce mamy DONALDA i zielona wyspę Wam dziadom współczujemy
  • ~irma
    (2011-10-15 20:33)
    W Polsce za to jest super. Niektórzy zarabiają 1300 zł.
  • ~terminator
    (2011-10-15 20:30)
    Czerwona hiena już krąży, i próbuje załapać się na przywódców protestu.Złodzieje z Wall Street zapłacili dyplomowanym czerwonym " towarzyszom" aby wysłali zaufanych ludzi. W Polsce Kalisz i Palikot już się próbują dospawać się do protestu. Polityków byłych i obecnych gnać gdzie pieprz rośnie, to oni pośrednio są winni kryzysowi.Teraz będą próbowali skanalizować protest i zrobić go kontrolowanym.
  • ~Hegezjasz
    (2011-10-15 20:30)
    Wiecie, dlaczego zdecydowana ilośc młodych ludzi nie przyszła na manifestację w Warszawie - bo pracowali wtedy na śmiesznie niskie pieniądze w jednej z dużych form czy korporacji zatrudnieni na umowę śmieciową, by móc zarobić na iphona czy abonament za internet.
  • ~mij
    (2011-10-15 20:25)
    Tak naprawdę to ludzie u nas nie wyjdą na ulice bo już wychodzili w , 1970, w 1976, 1980 i w 1981 ale zawsze byli prowokowani. Oni wiedzą jak sterować ludźmi i nigdy nie dopuszczą aby ludzie sami od siebie zrobili rewoltę w kraju.
  • ~Hegezjasz
    (2011-10-15 20:24)
    Szkoda, że w Polsce demonstracja wyglądała, jak wyglądała. Polacy są po prostu ograniczeni i brak im świadomości. Ograniczani są przez polityków, pseudo-specjalistów od gospodarki, mass-media, kościół katolicki, słowem - wszystkich tych, którzy są dzisiaj wygrani. Reszta społecześtwa pozbawiona jest także prawdziwych elit, które byłyby w stanie pokierować nimi. Uniwersytety się odizolowały od świata i tworzą mało wartościową makulaturę przechowywaną w różnego rodzaju periodykach naukowych. Zresztą ludzie, którzy ciężko pracują aby przeżyć nie mają za wiele czasu by przeczytać choć jedną (oby mądrą) książkę w roku. Uważają, że ich poglądy to te, które powtarzają zasłyszane w radioodbiorniku czy tv, internecie. Krótko mówiąc, czy jestesmy bardziej ogłupiani, tym głupsi, gdy jesteśmy głupsi, jesteśmy bardziej ogłupiani. Marzymy o dobrobycie, który dostępny jest tylko dla nielicznych.
    Czas wyjść na ulice i pokazać, że z naszym zdaniem powinni się zacząć liczyć.
  • ~swiss made
    (2011-10-15 20:21)
    ~gave

    tylko dlaczego tak niewielu to rozumie?
  • ~Tom
    (2011-10-15 20:17)
    DRAMATYCZNY PROTEST OBURZONYCH!! CO ZA KPINA, CZYZBY RESZTA Z NAS CZYLI OKOLO 98% POPULACJI NIE JEST OBURZONA?
    TO ZE BANKI "BANKRUTUJA" BANKIERZY I KORPORACYJNE KONGLOMERATY BIORA MILIONOWE PREMIE A ZA TO PLACA CI KTORZY CZESTO ZYJA NA GRANICY UBOSTWA. PODZIEKUJCIE TYM OBURZONYM ZE STARAJA SIE COS ZROBIC TEZ DLA TYCH CO PISZA TE BZDURY.
  • ~apostol
    (2011-10-15 20:15)
    KOMUNO WRÓĆ
  • ~swiss made
    (2011-10-15 20:12)
    ttylko dlaczego oburzonych w cudzyslowie?

    Czy reakcyjna prawica -Sprigerkonzern tez sie boi?
    W Europie sa jeszcze ludzie,ktorych obchodzi cos wiecej niz wasze relacje o Palikotach,Muchach,Dodach i innych.
    Wy chcecie aby byl cmentarny spokoj,wtedy "klingelt die Kasse".

    Prosze bez cenzury!
  • ~trew
    (2011-10-15 20:12)
    Pamiętajcie!!! Na tego typu demonstracje przychodźcie z POMALOWANĄ TWARZĄ! Nie wolno mieć masek czy szalików ... ale POMALOWANA TWARZ nie jest zabroniona. Pomalowanie twarzy w LOSOWE PLAMY nie pozwala na późniejszą identyfikację na VIDEO.
  • ~1 MAJA
    (2011-10-15 20:08)
    A w Polsce 1 MAJA
  • ~roslyn
    (2011-10-15 20:02)
    powinniśmy iść pod tym sztadarem, łączyć się my ludzie na społecznym dole, a nie dawać się omotać kapitalistycznej propagandzie, która nas dzieli i ogłupia. życie to nie gonitwa bez wytchnienia za sukcesem finansowym, to nie kariera, to nie stanowiska i funkcje, bądźmy ludzmi i żyjmy jak przystało ludziom, nie podążajmy za wiatrem i iluzją dobrobytu, nie jesteśmy niewolnikami !
    pokażmy finansowym macherom fałszywym demokratom co o nich myślimy!!!
  • ~gave
    (2011-10-15 19:56)
    zaplanowane od dawna, będzie coraz więcej ruchawek bo ucisk celowo robi się coraz bardziej nieznośny, potem pogoni się buntujących się pałami i wojskiem, potem tu i tam wybuchnie wojenka, dopiero da ludziom popalić, a potem wszyscy będą błagać o Nowy Porządek Świata. Są zawsze 5 kroków przed nami
  • ~oghfds
    (2011-10-15 19:46)
    Upośledzenie społeczeństwa polskiego wynika w dużej części z prania mózgu jakie funduje nam TVN, Polsat, TVP.
  • ~Aneta
    (2011-10-15 19:40)
    A u nas w Polsce bezrobocie, drożyzna, manipulowanie społeczeństwem, tematy zastępcze a zadłużenie państwa rośnie.