"Nasza ziemia wciąż jest zbroczona krwią niewinnego"

| Aktualizacja:

"Absurdalnym gestem" nazwał Benedykt XVI serię zamachów na kościoły w Nigerii. Papież przyznał, że w wielu miejscach świata chrześcijanie wciąż są prześladowani. "Nasza ziemia wciąż jest zbroczona krwią niewinnego" - mówił Benedykt XVI w Watykanie.

wróć do artykułu
  • ~kler robi goowno do ZSRR
    (2011-12-26 16:36)
    za 50 lat beda tylko muzułmanie katoli nie bedzie
  • ~Kowqalkowski
    (2011-12-26 16:48)
    Panie Benek. Przecież pan realizował rozkaz Fuhrera jako czlonek Wehrmahtu na froncie wschodnim jako saper. Gorliwie wysadzał pan wszystko co można bylo wysadzic, zapewne byly tez niewinne ofiary panskiej działalności /.. I Teraz pan zabiera glos jako kto, przebral sie pan tylko dla niepoznaki. Pan nie ma legitymacji do pouczania. Pan sie winien zapaść pod ziemię ze wstydu
  • ~jak
    (2011-12-26 17:14)
    walka trwa o ciemniakow kazdy ciemniak to pieniadz
  • ~kontakton
    (2011-12-26 18:00)
    Za długo był pokój ...musi znowu się polać krew niewirnych
  • ~kontakton
    (2011-12-26 18:02)
    Za długo był pokój ...musi znowu się polać krew niewiernych
  • ~Polak antykatolik
    (2011-12-26 18:02)
    Odezwał się ten "niewinny"... Katolicy, to najwięksi zbrodniarze w całej historii ludzkości. A do tego mega wandale (nikt inny, tylko katolicy spalili setki ton starożytnej wiedzy pisanej) oraz wyjątkowi złodzieje, którzy aby zbudować swoja "wiarę", ukradli innym wyznaniom całą ich liturgię, święta i symbole kultu. Ta religia, sama w sobie nie ma NIC, dosłownie NIC, nie licząc oczywiście mega zbrodni, które są całkowicie niezbywalnym dziełem katolików. I do tego wszystkiego ta wiara perfekcyjnie posługuję się łgarstwem. Herr nazi Ratzinger "zapomniał" zapewne o tych dziesiątkach tysięcy nie katolickich Nigeryjczyków zamordowanych przez tamtejszych katolików, w ciągu ostatnich kilkunastu lat. W sumie klasyka. I pomyśleć, że w to katolickie zło, wierzy w moim kraju aż tak wielu ludzi, cierpiących niestety na wrodzony idiotyzm umysłowy.
  • ~Jasko
    (2011-12-26 18:25)
    A jak chrzescijanie wymordowali miliony inaczej myslacych w Europie,Afryce ,Ameryce i Azji
    to bylo w imieniu Boga,
    dla przypomienia Slowianie jeszcze tysiac lat temu mieli swoja wiare,
    chescijanska przyszla z Palestyny i byla nam nazucona ogniem i mieczem,
    nawet sie nie pytam ile Polan zginelo od krzyzakow,
    ktorzy przy okazji zabrali nam tyle ziemi,
    ta wiara jest nafalszywsza z wszystkich wiar.
  • ~kontakton
    (2011-12-26 18:32)
    Jak ktoś chce wojny?...to będzie ją miał...ha.ha.ha
  • ~kler robi goowno do ZSRR
    (2011-12-26 19:18)
    obłakamny dziadunio sredniowieczna szmamta obraza rozumu
  • ~~~
    (2011-12-26 19:42)
    WYPROWADZIŁBY SIĘ DZIADU !!! wreszcie z podwładnymi na stałe do AFRYKI Z SZOPKĄ !!! a cały SPADEK jaki dostał po traktacie loretańskim jego poprzednik od FASZYSTY Benito Mussoliniego ROZDAŁ BIEDNYM !!! Włochom schorowanym od fanatyzmu katolickiego.
  • ~taka-prawda
    (2011-12-26 20:14)
    Najwięcej nienawiści wśród bogobojnych "chrześcijan"... Mieczem nienawiści wojują - w imię miłości "boga", "boży porządek" chcą zaprowadzać... wśród innych wiar i niewierzących - od miecza nienawiści w odwecie giną ..
    "Bogom" - to najwyraźniej obojętne jest...
  • ~kaganek
    (2011-12-26 21:12)
    Piszecie tak nędzne i kłamliwe pierdoły, że aż z waszych postów zajeżdża parchem lub antykatolicką paranoją prześladowczą. Szkoda na was czasu i klawiatury.
  • ~Sowa
    (2011-12-26 21:26)
    Benedykt XVI - wielki kreator nowego porządku świata...dalej... szatan we własnej osobie...dalej ... jeśli chrześcijaństwu rzeczywiście ma zagrażać Islam to ten wyżej wymieniony inkwizytor będzie pierwszy miał krew na rękach i będzie głównym odpowiedzialnym za to co się wydarzy.
  • ~Kamila
    (2011-12-26 22:00)
    Dzis mamy 2o12 i pomiedzy religiami powinien byc pokoj a prowokowanie do morderstw wyznaniowych to OHYDA .
  • ~NORMALNY
    (2011-12-26 22:25)
    Służąc w Wermahcie,też być może upaprał ziemie krwia przeciwnika.
  • ~Sowa
    (2011-12-26 22:42)
    Następny kretyn pisze, że Benedykt był w Wehrmahcie - Stanisław Lem miał rację mówiąc, że dopiero w internecie przekonał się ile na świecie jest debili...
  • ~niekat
    (2011-12-26 23:47)
    inkwizycja była święta czy szatańska ?
  • ~Miko
    (2011-12-27 01:13)
    Sprawa jest smutna i przykra, bo cokolwiek powie chrzescijanin w Polsce na temat grzechu, zarzuca mu się brak tolerancji i upolitecznianie dyskusji, a na dodatek wymysla mu sie od głupców. A co można powiedziec na temat tolerancji religijnej w Nigerii? Takiego tematu nie ma wśród muzułmanów. Tolerancja została wymyślona przez zdemoralizowanych i głupich ludzi z zachodu lekceważacych prawa boskie i własną rodzinę, tak to jest postrzegane w tamtej kulturze. Tolerancja istnieje jako termin techniczny np. w mechanice , technologii, fizyce i chemii. Muzułmanin nie może być tolerancyjny wobec innowierców, bo wtedy lekceważy swoją religię, swojego ojca, matkę, dziadka, mułłę. On musi nawracać, musi apostołować angażując w to różne środki persfazji bardziej pokojowe lub wojenne, bo po śmierci nie dostanie na całą wieczność siedemdziesięciu dziewic z odrastającą cnotą. Dziwię się tylko, dlaczego tak mało tych dziewic, bo wieczność jest bardzo długa a tych siedemdziesiąt dziewic to dużo mniej niż jedna żona na sześćdziesiąt lat małżeństwa. Oj nie potafią ci męszczyżni liczyc, nie potrafia!!! Sprawa jest taka, że cywilizacja muzułmańska nijak nie przystaje do cywilizacji europejskiej i bedzie z tym coraz poważniejszy problem. Teraz tam u siebie usiłują wprowadzić swoje porządki, a potem będą tutaj próbować to robić i spokoju nie będzie. A tych, co zarzucają Polakom brak tolerancji, należałoby wysłać do pólnocnej Nigerii z pomocą humanitarną i pozwolić im tam popracować i pochodzić do kościoła w dni świąteczne, to wtedy mieliby zielone pojęcie kogo powinni uczyć tolerancji. Najłatwiej, to siedząc na wygodnym fotelu przy komputerze w ciepłym pokoju, w bezpiecznym domu , popijając kawę i zajadając się dobrym ciastem zarzucać własnym rodakom brak tolerancji, wymyślając im od moheroych beretów, zacofańców, ciemniaków, durniów, sukienkowych i baranów. Jedżcie tam do Nigerii i spróbujcie ich uświadomić i nauczyć co to jest tolerancja, zobaczymy jaki będzie rezultat tej akcji.
  • ~kler nie wierzy bajkom
    (2011-12-27 10:10)
    nasza ziemia ? wasza ziemia jest w niebie a tu chwilówka i to niejest wasze ale kler jest niewierzacy to wy ciemniaki buraki nie wiecie o tym
  • ~kler robi goowno do ZSRR