W Niemczech zakazano obrzezania dzieci. Żydzi i Muzułmanie protestują

Sąd w Kolonii uznał, że obrzezanie dzieci jest nielegalne. Sędziowie podkreślili, że takie zabiegi powodują " trwałe i nieodwracalne " zmiany i podlegają karze uszkodzenia ciała. Żydzi i Muzułmanie uważają, że to "naruszenie wolności religijnej ".

wróć do artykułu
  • ~dfadfad2222
    (2012-06-27 11:11)
    Brawoooo a tych co łamią to prawo najlepiej deportować niech się tam obrzezują u siebie!
  • ~kler to lipa gruszki nawierzbie
    (2012-06-27 14:14)
    koszerni kler pis na księżyc alachy patałachy krzyzowcy do jerozo limy
  • ~Janusz Normalny
    (2012-07-04 17:38)
    BRAWOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO NIEMCY!!!
  • ~Ela
    (2012-06-30 00:53)
    Chłopcom odcinają tylko napletek, to co robią dziewczynkom, to dopiero jest okropne i nie do pojęcia, że gdzieś na świecie praktykuje się jeszcze taką ciemnotę i okrucieństwo! Jak dziewczynce można wycinać wszystko, żyletką lub szkłem i zaszywać ją jak worek, zostawiając tylko maleńką dziurkę do siusiania!!! To nie jest wprost do uwierzenia, że stosuje się takie okaleczenia w imię czego właściwie???
    Zaspokojenia chorych ambicji nienormalnych facetów!!! Jak te kobiety rodzą później dzieci, nie wspominając już o sprawie zapłodnienia takie kobiety, bo jak to możliwe. Zwyczajnie, ponoć, biorą nóż i rozcinają jak żaby. Mam jedno pytanie, czy to jest normalne, takie okrucieństwo???
    Mnie takie rytuały napawają odrazą i dziwi tylko, że taka względna cywilizacja jeszcze istnieje!!!
  • ~Stiff
    (2012-06-28 13:58)
    Co ma wspólnego wiara w Boga z obcinaniem napletka, przecież to idiotyzm
  • ~gryffino
    (2012-06-28 03:46)
    Ciekawe co miałby do powiedzenia w tej sprawie ksiądz Gowin..
    Brawo Niemcy !!! najwyższy czas położyć kres religijnej ciemnocie.
    Okrutne zabijanie zwierząt, okaleczanie , zmuszanie ludzi do określonego zachowania przez religijnych tumanów, powinno być także zabronione.
    Nie wspomnę już o chrzcie katolickim , gdzie niemowlę składa sie praktycznie w ofierze , sekcie religijnej.
  • ~Kazek
    (2012-06-27 20:17)
    co za ciemnote te obce ludy wprowadzają
  • ~Hanka
    (2012-06-27 16:40)
    Zakaz jaki wprowadzili Niemcy jest absolutnie wlasciwy a uzasadnienia tego zakazu rowniez absolutnie sluszne .Nie jest to obrzed religijny ktory nalezy w obecnym czasie podtrzymywac i uwazac za konieczny ,jest dokladnie wprost przeciwnie.Zwolennicy tego obrzedu zapewne beda obrzezanie stosowac nadal w swoich krajach ,nie jest to mile i potrzebne Bogu ,niepotrzebne dodatkowe cierpienie dla mlodych istot obu plci.
  • ~ad Kozik i Urb (od Slazaka)
    (2012-06-27 14:31)
    Pisalismy to w tym samym czasie, wiec wypowiedzi prawie identyczne (Kozik), a Ubs, czy sie dasz ochrzcic, albo okszcic to zadnego kalectwa nie pozostawia.

    Dziwi mnie tylko (wyjatkowe !) 100% poparcie tego co zrobili Niemcy - wiec "niekiedy" jednak cos madrygo wymysla (?) Ewenement w Polsce !
  • ~motek
    (2012-06-27 14:24)
    Hehehe... niech sobie ich puloczki kompletnie obcinają - dwa pokolenia i mamy z nimi spokój:-)
  • ~Slazak
    (2012-06-27 14:14)
    Tak Zydzi, jak i Muzulmani wierza, ze Bog, cz Alah, jest "doskonaly",- a tu sie nieco pomylil (?) i trzeba "skorygowac" jego "fuszerke", przycinajac "co nie co" u chlopcow, a dziewczyny jeszcze bardziej kaleczyc i ucinac, zeby nie mieli "uciechy tego swiata"
  • ~kozik
    (2012-06-27 14:10)
    Moim zdaniem w sprawie obrzezania brak jest logiki. Jeżeli ktoś wierzy w Boga, to wydaje mi się logiczne, że gdyby Bóg chciał aby mężczyźni nie mieli napletków a kobiety łechtaczek, to by się bez nich rodzili. Sprawa wydaje się więc "dęta" i chyba faktycznie wynika z powodów praktyczno-obyczajowych, ubranych później dla niepoznaki w szaty rytuałów religijnych.
  • ~ludzie mordercy zwierzat
    (2012-06-27 14:03)
    zabijaja zwierzeta po zydowsku po arabsku w straszliwych męczarniach religia jest dla idiotów zwierzeta nie wolno zabijać
  • ~cywilizowany
    (2012-06-27 14:03)
    Kochane Niemcy!!! nareszcie mądry kraj! Nareszcie ktoś podjął normalną decyzję! a ci co sie buntują, niech to robią na terenie swojego kraju, a nie w cywilizowanej Europie. Chca tu mieszkać to niech się dostosują!!! bo w Izraelu wszyscy sie muszą dostosowywać do ortodoksów, inaczej życia nie ma.
  • ~kupa
    (2012-06-27 13:53)
    Chrzanić święte rytuały! Obrzezanie to niepotrzebne ryzyko. Dorośli niech się na nie wystawiają, ja chcą. Przecież fujarkę długości 1,5 cm rabin łatwo może uszkodzić. Dzieci rzezać tylko z przyczyn medycznych.
  • ~FED UP
    (2012-06-27 13:52)
    BARDZO DOBRZE, DLACZEGO EUROPA MA SIE DO NICH DOSTOSOWAC? KOBIETA EUROPEJSKA W ARABI NIE MA ZADNYCH PRAW, NIE RELIGYJNE TYLKO ZADNE !! CZAS NA STOP Z TYM ZNECANIEM NAD DZIECI i ZRZWIEZRAT CO TESZ CIERPA PRZEZ TE BARBARIANS RELIGIE
  • ~Wes
    (2012-06-27 12:38)
    Prawda jest taka że do tej pory wszystko związane z religijnością społeczeństwa było naturalne.Ale znależli się na tej ziemi kosmici z planety XYZ,i zaczeli zmieniać ludzkość w zwierzęta człekopodobne bez hamulców,bez wiary,bez integracji społecznej.
  • ~gosc
    (2012-06-27 12:29)
    Znowu się zaczyna...
  • ~re ~Urb@2012-06-27 11:02
    (2012-06-27 11:19)
    Stuknij się w głowę! Co ma piernik do wiatraka? Kto ci podczas chrztu coś obciął?
  • ~meg
    (2012-06-27 11:15)
    Tak trzymać Niemcy!