Komisja Europejska cenzuruje monety. Święci bez krzyży

| Aktualizacja:

Słowacja chciała upamiętnić przybycie świętych Cyryla i Metodego na Morawy. Bank miał wybić specjalne monety o nominale 2 euro. Komisja Europejska uznała jednak, że świętych trzeba ocenzurować. Z ich wizerunku mają zniknąć krzyże, by monety były "neutralne religijnie".

wróć do artykułu
  • ~słowianin
    (2013-01-10 00:48)
    Jesteście przeciwko krzyżom... Ale to,że polski prezydent zapala chanukowe świece to wam nie przeszkadza... Że poseł z ruchu PalikOta zakłada w sejmie na łeb jarmułkę to w porządku? A przecież sejm ma byc świecki? wiec jak? precz z Krzyżem, dawajcie nam gwiazdę syjonu? Precz z krzyżem na monetach? Nie precz z takimi głupkami, na żołdzie zydowsko- szwabskiej mafii pod nazwą Unia Europejska!
  • ~niepoprawny politycznie
    (2012-12-10 14:09)
    Poprawni politycznie nie maja kontaktu z rzeczywistoscia.
  • ~Euoropa się stacza
    (2012-11-22 17:41)
    lewacka unia chyba zapomniała że fundamentem Europy jest Chrzescijaństwo. niedługo będą nas scigać za to że ktoś nosi krzyżyk na szyi
  • ~Wojtek
    (2012-11-22 10:09)
    HAŃBA, HAŃBA, HAŃBA ! ! !
    Nie wiem ile procentowo nowych monet z Cyrylem i Metodym będzie w stosunku do wszystkich monet będących w obiegu w UE, ale:
    1. Jakie jest prawdopodobieństwo, że osoba spoza Słowacji będąc na Słowacji (bo rozumiem, że monety wejdą w obieg na Słowacji a nie będą rozsyłane do wszystkich krajów UE) trafi na taką monetę, nie wyda jej przed wyjazdem ze Słowacji i zbierze ją do swojego kraju ?
    2. Jakie jest prawdopodobieństwo, że moneta, która dostanie się poza granice Słowacji, trafi do rąk osoby, która zwróci na to uwagę i nie będzie chciała jej przyjąć, bo jest tam krzyż na ornacie świętego, czy aureola nad ich głową ?

    Może któryś z matematyków jest to w stanie policzyć ?

    Dla mnie jest tylko bicie piany, aby rozdmuchać temat.

    Nie rozumiem stanowiska Słowacji, która podporządkowała się zaleceniom Komisji UE. Przecież było to tylko zalecenie a nie obowiązek.

    Widzę, że w ramach poprawności politycznej idziemy w kierunku Szwajcarii, która przystąpiła do projektu europejskiego COMENIUS - wymiany doświadczeń i uczenia siebie nawzajem poprzez wymianę wielokulturową młodzieży i nauczycieli szkół partnerskich. Otóż na zaproszenie jednej ze szkół ze stolicy Szwajcarii została zaproszona na warsztaty na temat. tolerancji, młodzież z opiekunami ze szkoły katolickiej w Polsce (o czym w Szwajcarii wiedzieli). Jakie było zdziwienie dyrektora ze Szwajcarii, że z młodzieżą na warsztaty przyjechała siostra zakonna. Jeszcze większego szoku doznał, jak okazało się, że jest ona dyrektorem tej szkoły. Prawo Szwajcarii zabrania wstępu na teren szkoły osobom, które posiadają jakiekolwiek odznaki wiary - w ramach neutralności religijnej. Gdyby zamiast habitu była ubrana w bikini, to by mogła wejść na warsztaty :). Ponieważ jako siostra zakonna była ubrana w habit jako osoba zaproszona nie mogła uczestniczyć w warsztatach o TOLERANCJI !!!
    Na domiar złego 4 godziny później na warsztaty na temat TOLERANCJI przyjechała grupa z Anglii a wśród niej nauczycielka i uczennice ubrane w stroje muzułmańskie. Tu już dyrektor szwajcarski nie chcąc wywoływać konfliktu międzynarodowego z islamem dopuścił całą grupę z Anglii na warsztaty.

    PROSZĘ ZAUWAŻYĆ JAK W CIĄGU 4 GODZIN POTRAFI SIĘ ZMIENIĆ INTERPRETACJA PRAWA, W ZALEŻNOŚCI KOGO TEN SAM PRZEPIS DOTYCZY - CZY KATOLIKA, CZY MUZUŁMANINA.

    Nie jestem ani eurosceptykiem, ani euroentuzjastą, ale coraz bardziej nie podoba mi się kierunek w jakim idzie UE
  • ~pięknie q...wa, pięknie
    (2012-11-19 20:41)
    Postaci świętych będą w różowych płaszczach i będą się jeszcze pewnie całować?
  • ~Niewierzący ale normalny
    (2012-11-19 10:18)
    WEŻCIE JUŻ PRZESTAŃCIE.
    TO JUŻ ZAHACZA O PARANOJE .
  • ~janek 3440
    (2012-11-19 09:29)
    Europa ukształtowała się jako chrześcijańska . Była, jest i musi pozostać chrześcijańską inaczej zniknie pod ciężarem islamu.Muzułmanie przybywający do Europy powinni szanopwać nasze tradycje i zasady postepowania a nie narzucać - będąc gośćmi - swoich a obcych nam form zycia.
  • ~executioner
    (2012-11-19 09:22)
    A ja przepraszam - jakieś fotografie Cyryla i Metodego się zachowały? Dobrze byłoby, gdyby ich wizerunki były do nich podobne a nie do kogoś innego...
    :)))
  • ~mła
    (2012-11-19 09:05)
    Wyjątkowy idiotyzm - chora poprawność polityczna nie przestaje mnie zadziwiać. Szkoda tylko, że zrobiło się to już niebezpieczne.
  • ~wku
    (2012-11-19 08:43)
    Unia Zakłamańców. Za kryzys w Europie też odpowiadają: Grecja, Włochy, Hiszpania a nie banki które z pieniądza uczyniły papier. W 1970 roku uncja złota kosztowała 30 $ teraz kosztuje 1710 $ (16-11-2012)
  • ~Stif
    (2012-11-19 08:40)
    Lewicowa banda rządząca Europą...najchętniej zrobiłaby wszystko, aby w imię źle pojętej politycznej poprawności, wymazać wiarę chrześcijańską z serc... WIERZĄCYCH EUROPEJCZYKÓW.
  • ~ANI BŹDZIU BŹDZIU
    (2012-11-19 05:10)
    UNIA TFU EUROPEJSKA JEST OPANOWANA PRZEZ LEWACTWO I MASONERIĘ, WIĘC BĘDZIE WALCZYĆ Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM.
  • ~magda
    (2012-11-19 00:50)
    Tu już chyba robią w gacie przed muzułmanami, że musieliby brać do ręki monetę z chrześcijańskim symbolem. Za parę lat będą bez protestów wybijali półksiężyce.
  • ~agnostyk
    (2012-11-19 00:36)
    Zbliża się X-mas, dzień wolny od pracy, między halloween i walentynkami.
  • ~blumkwist
    (2012-11-19 00:29)
    Totalniactwo i krzywy ryj diabła wyłazi z zasłony mumii europejskiej.
  • ~Ateista, ale nie kretyn
    (2012-11-19 00:18)
    To już jest choroba, może mamy się wyrzec całej kultury europejskiej, od starożytności poczynając. Jestem niewierzący, ale chyba zacznę walczyć o wolność religijną dla chrześcijan w UE
  • ~jacóś
    (2012-11-18 23:42)
    Cyryla i Metodego,to niech sobie Słowacy czczą w kościele.
  • ~Cel Opus Dei
    (2012-11-18 23:36)
    Cel Opus Dei
    Podstawowym celem działalności Dzieła jest zdobywanie władzy i wpływów. Mówi się wśród członków, że za jakiś czas z Kościoła katolickiego pozostanie jedynie Opus Dei. Zwracają na to uwagę nawet sami członkowie Kościoła:
    "Drodzy Bracia i Przyjaciele z Opus Dei! (...) Temu, że posiadacie wielką władzę, dużo pieniędzy, liczne stanowiska w polityce i kulturze, że najwyraźniej dążycie do obejmowania stanowisk kluczowych, które pozwalają sprawować kontrolę nad wieloma sprawami dziejącymi się na świecie i w Kościele, a tym samym rządzić nimi według własnych planów, że stosujecie mądrą, dyskretną taktykę w celu osiągnięcia tych stanowisk jak najszybciej i bez rozgłosu — temu nie można nic zarzucić. Władza sama w sobie nie jest niczym złym. Najważniejsze, decydujące pytanie brzmi: Po co wam ona? Co z nią zrobicie? Jakiego ducha macie zamiar szerzyć za pomocą tych środków?" (szwajcarski teolog, kardynał Hans Urs Von Balthasar, konserwatysta, 1988.
  • ~polk
    (2012-11-18 23:34)
    Najlepiej wybic polksiezyc jesli tak boicie sie krzyza.Ta UE to strasznie szemrane towarzystwo darmozjadow bioracych grube pieniadze europejskich podatnikow..rozpedzic to zgnile towarzysrwo na trzy wiatry
  • ~jorry123