Komisja Europejska cenzuruje monety. Święci bez krzyży

| Aktualizacja:

Słowacja chciała upamiętnić przybycie świętych Cyryla i Metodego na Morawy. Bank miał wybić specjalne monety o nominale 2 euro. Komisja Europejska uznała jednak, że świętych trzeba ocenzurować. Z ich wizerunku mają zniknąć krzyże, by monety były "neutralne religijnie".

wróć do artykułu
  • ~sd
    (2012-11-18 20:08)
    Lewackie śmiecie rządzą w europie
  • ~blumkwist
    (2012-11-19 00:29)
    Totalniactwo i krzywy ryj diabła wyłazi z zasłony mumii europejskiej.
  • ~yo
    (2012-11-18 22:28)
    Brawo, brawo, brawo, tak trzymac. EU jest tworem swieckim i tego musimy przestrzegac.
  • ~voiceinthedesert
    (2012-11-18 22:34)
    Europa jest "tworem świeckim", ale nie "potworem"! Nie pozwolimy zrobić z niej "potwora świeckiego" bez moralności religijnej!
  • ~rada radka radkowskiego
    (2012-11-18 22:47)
    Do luk1407
    Babilonem w Objawieniu Jana to Ogol religii falszywych,m.innym KrK/Watykanu oraz Cerkwi prawoslawnej.Islam tez falszem,jasne! Ale koscioly przede wszystkim udajacy chrzescijan a sa raczej Faryzeusze.I zamiast pieprzyc,"luk",..poczytaj sobie Biblie ale tak na spokojnie,bez tabletek... i NIE podpisuj sie jako "Jezus" bo to grzech i glupota...Na prawde,bo mysl wtedy mija sie z celem!
  • ~agnostyk
    (2012-11-19 00:36)
    Zbliża się X-mas, dzień wolny od pracy, między halloween i walentynkami.
  • ~A mieli nie wtrącać się do religii
    (2012-11-18 22:53)
    Komisja Eurpejska to 27 Komisarzy (skąd my to słowo znamy) z byłym sympatykiem maoizmu Barosso na czele
    Do tej grupy samozwańców (nikt ich nie wybierał w demokratycznych wyborach) doliczyć trzeba 25 tysięcy urzędników którzy napierają na podwyżki dla siebie za "swoją ciężką pracę"
    Ci ludzie bez zgody państw członkowskich przyjęli zgodną z lewicową opcję w sprawach religijnych którą narzucają wszystkim z racji urzędów jakie sobie wzięli w posiadanie dobierając się we własnym gronie.
    Mówią że są neutralni sprzyjając opcji lewicowej co jest sprzeczne z tym co głoszą.
    Wiedzieć trzeba że na ich poziomie tępione będą wszystkie formy i przejawy religijności.
    Wyręczają nawet Papieża pozbawiając atrybutów świętości Cyryla i Metodego
    których działalność okazała się niezwykle ważna dla kultury Słowian, zapoczątkowując rozwój języka i piśmiennictwa
    Tego nie ma nawet w byłym ZSRR a obecnie Rosyjskiej Federacji
    Taki model pozostaje w użyciu w dzisiejszych Chinach których ojcem jest Mao
    ulubiony przywódca Barroso
    MiRy
  • ~jorry123
    (2012-11-18 23:33)
    mafia lewacka cenzuruje, mam nadzieję, że to badziewie - euro nigdy do Polski nie zawita...
  • ~polk
    (2012-11-18 23:34)
    Najlepiej wybic polksiezyc jesli tak boicie sie krzyza.Ta UE to strasznie szemrane towarzystwo darmozjadow bioracych grube pieniadze europejskich podatnikow..rozpedzic to zgnile towarzysrwo na trzy wiatry
  • ~Cel Opus Dei
    (2012-11-18 23:36)
    Cel Opus Dei
    Podstawowym celem działalności Dzieła jest zdobywanie władzy i wpływów. Mówi się wśród członków, że za jakiś czas z Kościoła katolickiego pozostanie jedynie Opus Dei. Zwracają na to uwagę nawet sami członkowie Kościoła:
    "Drodzy Bracia i Przyjaciele z Opus Dei! (...) Temu, że posiadacie wielką władzę, dużo pieniędzy, liczne stanowiska w polityce i kulturze, że najwyraźniej dążycie do obejmowania stanowisk kluczowych, które pozwalają sprawować kontrolę nad wieloma sprawami dziejącymi się na świecie i w Kościele, a tym samym rządzić nimi według własnych planów, że stosujecie mądrą, dyskretną taktykę w celu osiągnięcia tych stanowisk jak najszybciej i bez rozgłosu — temu nie można nic zarzucić. Władza sama w sobie nie jest niczym złym. Najważniejsze, decydujące pytanie brzmi: Po co wam ona? Co z nią zrobicie? Jakiego ducha macie zamiar szerzyć za pomocą tych środków?" (szwajcarski teolog, kardynał Hans Urs Von Balthasar, konserwatysta, 1988.
  • ~jacóś
    (2012-11-18 23:42)
    Cyryla i Metodego,to niech sobie Słowacy czczą w kościele.
  • ~Ateista, ale nie kretyn
    (2012-11-19 00:18)
    To już jest choroba, może mamy się wyrzec całej kultury europejskiej, od starożytności poczynając. Jestem niewierzący, ale chyba zacznę walczyć o wolność religijną dla chrześcijan w UE
  • ~magda
    (2012-11-19 00:50)
    Tu już chyba robią w gacie przed muzułmanami, że musieliby brać do ręki monetę z chrześcijańskim symbolem. Za parę lat będą bez protestów wybijali półksiężyce.
  • ~orion
    (2012-11-18 22:28)
    Boją się krzyża katolickiego jak diabeł święconej wody.
  • ~ANI BŹDZIU BŹDZIU
    (2012-11-19 05:10)
    UNIA TFU EUROPEJSKA JEST OPANOWANA PRZEZ LEWACTWO I MASONERIĘ, WIĘC BĘDZIE WALCZYĆ Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM.
  • ~Stif
    (2012-11-19 08:40)
    Lewicowa banda rządząca Europą...najchętniej zrobiłaby wszystko, aby w imię źle pojętej politycznej poprawności, wymazać wiarę chrześcijańską z serc... WIERZĄCYCH EUROPEJCZYKÓW.
  • ~wku
    (2012-11-19 08:43)
    Unia Zakłamańców. Za kryzys w Europie też odpowiadają: Grecja, Włochy, Hiszpania a nie banki które z pieniądza uczyniły papier. W 1970 roku uncja złota kosztowała 30 $ teraz kosztuje 1710 $ (16-11-2012)
  • ~mła
    (2012-11-19 09:05)
    Wyjątkowy idiotyzm - chora poprawność polityczna nie przestaje mnie zadziwiać. Szkoda tylko, że zrobiło się to już niebezpieczne.
  • ~executioner
    (2012-11-19 09:22)
    A ja przepraszam - jakieś fotografie Cyryla i Metodego się zachowały? Dobrze byłoby, gdyby ich wizerunki były do nich podobne a nie do kogoś innego...
    :)))
  • ~janek 3440
    (2012-11-19 09:29)
    Europa ukształtowała się jako chrześcijańska . Była, jest i musi pozostać chrześcijańską inaczej zniknie pod ciężarem islamu.Muzułmanie przybywający do Europy powinni szanopwać nasze tradycje i zasady postepowania a nie narzucać - będąc gośćmi - swoich a obcych nam form zycia.

Może zainteresować Cię też: