Policja w stanie Los Angeles poszukuje byłego policjanta, podejrzanego o zabójstwo trzech osób, w tym jednego funkcjonariusza. Za 33-letniego Christophera Dornera wyznaczono rekordową nagrodę w wysokości miliona dolarów.

Reklama

Z oficjalnych dokumentów wynika, że mężczyzna został zwolniony z policji w 2008 roku za składanie fałszywych zeznań. Dorner miał ostrzegać przełożonych o łamaniu prawa przez swych kolegów. Na portalu Facebook Dorner wymienił osoby, które uważał za odpowiedzialne za jego zwolnienie z policji w Los Angeles. W zamieszczonym w internecie manifeście mężczyzna zapowiedział, że wykorzysta w pełni swoje umiejętności strzelania, wysadzania w powietrze i przetrwania w trudnych warunkach w "walce z policjantami z Los Angeles i ich rodzinami".

Funkcjonariusze otoczyli domy zagrożonych osób specjalną ochroną. Prawdopodobnie te rodziny zostaną ewakuowane w inne miejsca, nieznane dla Dornera. Funkcjonariusze patrolują też okolice miejscowych szkół, do poszukiwań zaangażowano śmigłowce.

Christopher Dorner służył też w marynarce wojennej gdzie przeszedł szkolenie strzelca wyborowego.