Bartoszewski odbiera nagrodę w Waszyngtonie. Razem z wnuczką prezydenta USA

| Aktualizacja:

Władysław Bartoszewski zostanie dziś uhonorowany najwyższym wyróżnieniem waszyngtońskiego Muzeum Holokaustu - Nagrodą Elie Wesela. Ceremonia będzie częścią obchodów 20 rocznicy powstania muzeum.

wróć do artykułu
  • ~Nina
    (2013-04-29 12:25)
    to widać po zachowaniu "profesora" i mówieniu żle o Polakach bydło itp a o Niemcach,że nie byli tacy żli...możecie zabrać wszystkie godziny z historii i zamazywać ją na korzyśc Niemców ,my rodzice uczymy własne dzieci prawdziwej historii tak samo jak o Katyniu dostaliśmy wiedzę od swoich rodziców!
  • ~jak z tym wyjsciem?
    (2013-04-29 10:24)
    Wyjście z obozu było tylko przez komin, nielicznym udalo sie uciec a takich co byli wypuszczani i mogli wyjechac pociągiem 1 klasy z obozu raczej nie było!!! Więcd na jakiej podstawie bartoszewski wyjechał bez przeszkod z obozu??? czy mu salutiowano,odprowadzano itd,itp...??? To zagadka okryta mgłą tajemnicy!!!???
  • ~sceptyk
    (2013-04-29 08:29)
    zawstydzający poziom tego forum :(
  • ~@ do nieuków.... 03:37
    (2013-04-29 05:22)
    jeszcze jeden obsrany polaczek się odezwał...
  • ~do nieukow ....
    (2013-04-29 03:37)
    re ~ hanka - o czym ty mowisz ! ? ?
  • ~gosc
    (2013-04-29 01:34)
    Cwaniakowi , jeszcze daja nagrody. Moj ojciec i moj wujek juz dawno nie zyja,bo nie byli kolaborantami w obozie tak jak wielu Polakow.
  • ~motek
    (2013-04-28 22:28)
    bydlak bydłoszewski
  • ~Polak z Norwegii
    (2013-04-28 22:22)
    DLACZEGO Bartoszewski przemilcza FAKT, ze "cudowne wyjscie" z Auschwitz zawdziecza KABLOWANIU Polakow i szwagrowi = Hitlerowcowi, ktory to ostatecznie zalatwil.
    Za te krzywdy Polakow bedziesz sie na wiecznosc smazyc w Piekelnych Ogniach, Bydlonie ludzki.
  • ~barto.....
    (2013-04-28 20:45)
    BYDŁO !.
  • ~Greg
    (2013-04-28 20:01)
    Według Bartoszewskiego zwolnienie zawdzięcza przyjaciołom z Polskiego Czerwonego Krzyża, oficjalnym powodem był zły stan zdrowia. Nieoficjalnie zwolnienie przypisywano stawiennictwu siostry Bartoszewskiego, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana. Jednak według relacji prof. Miry Modelskiej-Creech z Georgetown University w Waszyngtonie, pracownika administracji Białego Domu, istnieje świadek, który przeżył Oświęcim i twierdzi, że Bartoszewski był kolaborantem. Świadek opowiadał, że spotkał się z Bartoszewskim w Oświęcimu, znał m.in. szczegóły na temat wykształcenia Bartoszewskiego. Twierdził, że za sprawą Bartoszewskiego i 14 innych donosicieli, którzy opuścili Oświęcim (notabene pociągiem pierwszej klasy) zlikwidowano 21 wysokich rangą AK-owców. Ów świadek jest przekonany, że Bartoszewski był konfidentem.
  • ~hanka
    (2013-04-28 19:44)
    Zdumiewajace komentarze. A gdzie sa slowa szacunku dla czlowieka, ktory reprezentuje tych co ratowali honor Polski w czasie wojny? Wstyd mi czytac uwagi internautow--przerazajace.
  • ~EROTOMAN
    (2013-04-28 19:43)
    walić bydłoszeskiego
  • ~lis
    (2013-04-28 19:09)
    jaka nagroda i dla kogo to przeciez obozowy k a p o
  • ~Olo
    (2013-04-28 17:55)
    Żydki robią sobie z nas jaja.
  • ~karol56usa
    (2013-04-28 16:21)
    91 lat- juz niedlugo
  • ~GOSC
    (2013-04-28 15:51)
    MOZE KTOS NAPISZE PRAWDZIWA BIOGRAFIE BYDLOSZEWSKIEGO?
  • ~gosc
    (2013-04-28 15:49)
    zyd bydloszewski wypuszczony z obozu za wydawanie na smierc swoich wspolbraci dostaje od nich order -swiat sie konczy
  • ~Polak zwany BYDŁEM
    (2013-04-28 15:48)
    To Bydłoszewski jeszcze żyje !
  • ~Hmmmm.... - POwiem krotko !
    (2013-04-28 14:24)
    Haaa - haaaa... -haaaaaaaa...
    ta nagroda dla tego szkodnika - to tak samo jak
    uniewinnienie Sawickiej .
    Bleeee ...
  • ~Trzeźwy
    (2013-04-28 14:18)
    Co oni kombinują ?