W Smoleńsku nie ma już brzozy. Budują tam salon samochodowy

Na lotnisku w Smoleńsku nie ma już brzozy, o którą skrzydłem zawadził prezydencki tupolew. Część terenu bezpośrednio przylegającego do miejsca, gdzie rozbił się polski samolot to dziś plac budowy.

wróć do artykułu
  • ~KACAPY ZACIERAJĄ ŚLADY SWOJEJ ZBRODNI
    (2013-10-24 10:47)
    KACAPY ZACIERAJĄ ŚLADY SWOJEJ ZBRODNI
  • ~net
    (2013-10-24 10:48)
    Tu w Anglii, nie mogli zrozumieć o co mi chodzi z tą polską demokracją, więc im opowiedziałem taką bajeczkę:
    Wyobraźcie sobie, ze Rosjanie mordują skrytobójczo kilkadziesiąt tysięcy waszych jeńców, nie przyznając się do tego. Po latach królowa, wraz z całym sztabem generalnym, szefem banku angielskiego, szefami najważniejszych instytucji państwowych leci na rocznicę tego mordu do Rosji. Tam samolot rozbija się w niewyjaśnionych okolicznościach.
    Rząd nie tylko nie podaje się do dymisji, ale oddaje śledztwo Rosjanom, którzy ogłaszają, że do sterów dorwała się królowa wraz z naczelnym dowódcą lotnictwa i po pijoku rozbili samolot. Rząd angielski potwierdza tę wersję, ministra obrony narodowej robi senatorem [w Anglii, np. lordem!], dowódcę ochrony awansuje itd. Nie ma najmniejszego znaczenia, że w zaplombowanej trumnie królowa ma trzy nogi, niektóre ofiary dwie wątroby, inne kupę śmieci w brzuchu, że cały teren zaorano, ślady zatarto, drzewa wycięto w pień, a wrak samolotu zniszczono i umyto. Rząd angielski jest tym wszystkim zachwycony i potwierdza, że winę ponosi pijana królowa.
    Przez dwa tygodnie nikt ze mną nie rozmawiał, wszyscy się odsuwali, jak od zadżumionego. Po dwóch tygodniach, jeden z Anglików mnie przeprosił. Powiedział, że myśleli, że jestem chory psychicznie i mnie izolowali, ale któryś zapytał innego Polaka, który im potwierdził to co mówiłem, a jeszcze inny sprawdził sobie w internecie hasło Katyń i Smoleńsk.
    Stwierdzili, że nie mieli pojęcia, że coś takiego jest możliwe w Europie.
    To tyle odnośnie rosyjskich "ekspertów" w mediach.
  • ~Niedowiarek
    (2013-10-24 10:49)
    Coś mi tu tFUSKIEM śmierdzi jednak Wybuchowy Antoni chyba ma 80% racji
  • ~~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-10-24 10:56)
    To wszystko dla dobra śledztwa.
  • ~Zero
    (2013-10-24 10:58)
    Czy może się CBA przyjrzeć wydatkom rządu ... Co Min Rządu Sławomir Nowak (ten od Luksusowych zegarków ) robił w Afryce...???

    Pendolino Będzie wciskał afroamerykanom a może budował mosty i Metro razem HGW ???
  • ~koneser kaczych kłamstw
    (2013-10-24 11:05)
    Stopień cynizmu ekipy Antka oraz głupoty wyznawców męczeńskiego zgonu mamrotka pokazuje dobitnie, że Ojczyzna nadal jest zagrożona.

    Przyzwoici Polacy spotkają się przy urnach by zapobiec prawdziwej katastrofie
  • ~kkk
    (2013-10-24 11:08)
    Najbardziej ciekawe jest to co znajduje się pod tymi płytami które położono tuż po katastrofie niby dla ciężkiego sprzętu do usuwania szczątków samolotu. Czy ten kawałek ziemi Pani Kopacz również przekopała na 1 m bo jak wiadomo nie.
  • ~RudyGollum
    (2013-10-24 11:09)
    Czy samolot zawadzil o ZLAMANA BRZOZE ? BO NA PEWNO BYLA JUZ ONA ZLAMANA 05.10 a nie jak mowi LASKA MILLERA, ze zlamalo ja skrzydlo samolotu 10.10. DER DZIENNIK w zaparte tez powtarza klamstwa. Wiec napisze po niemiecku, moze mnie tam w redakcji DZIENNIKA zrozumieja!
    IHR SOLLT EUCH SCHÄMEN LÜGEN ZU VERBREITEN ! WIE WÄRE ES MIT ETWAS EHRLICHKEIT?
  • ~Polon
    (2013-10-24 11:10)
    Jarek musi sie tam wreszcie wybrac i osobiscie nabic Putinowi guza!
    Jarek jest przeciez taki bohaterski!

    Zaraz po katastrofie polecial przeciez aby osobiscie nadzorowac sledztwo w Smolensku!

    Ups!

    Nie pojechal? ;-(
  • ~donald cudotfurca
    (2013-10-24 11:11)
    PO-lacy nic się nie stało.Ja wszystko wiem i wam PO-wiem..
  • ~ardus
    (2013-10-24 11:12)
    ~z sieci do sieci2013-10-24 03:30

    To nie debata, tylko front
    Niesłychany atak na naukowców próbujących niezależnie od władzy ustalić prawdę o katastrofie smoleńskiej jeszcze raz przypomniał nam, z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Po pierwsze, istniejące dowody wskazują na to, że 10 kwietnia 2010 r. doszło do zamachu, czyli morderstwa z premedytacją osób znajdujących się na pokładzie rządowego samolotu. Do dowodów, które mnie przekonują, zaliczam: brak krateru po uderzeniu w miękki grunt osiemdziesięciotonowego tupolewa, skala zniszczeń, jakich nie dokonałoby zderzenie z ziemią przy znanej prędkości, rozmieszczenie szczątków samolotu charakterystyczne dla wybuchu, a także wiele innych dowodów dużo bardziej szczegółowych przedstawionych przez naukowców.

    Przeciwko rządowej wersji świadczy przede wszystkim fakt sfałszowania zapisu ostatnich sekund lotu, ukrycie sygnału TAWS 38, konsekwentne pomawianie o spowodowanie tragedii bez jakichkolwiek podstaw merytorycznych prezydenta, gen. Błasika i pilotów, co świadczy o z góry przyjętej tezie.

    Kosmiczne historie z mierzeniem długości pancernej brzozy już dawno odebrały władzom jakąkolwiek wiarygodność. Jeżeli mamy pewność, że brzoza została złamana przed katastrofą, to wersja Anodiny–Millera po prostu nie istnieje.

    Skąd więc taka zajadłość w atakowaniu wszystkich i wszystkiego, co może podważyć raporty rządowe? Bo walka nie toczy się tylko o prawdę, ale dla wielu uwikłanych w smoleńskie kłamstwo także o kariery, wolność osobistą, a nawet życie. Jeżeli prezydent został zamordowany, to zaatakowano nasz kraj, państwo należące do NATO i wszyscy za to odpowiedzialni muszą ponieść daleko idące konsekwencje. Nie wierzę w to, żeby Rosjanie z powodu oskarżeń wobec Putina chcieli rozpętać awanturę w Europie.
  • ~jk
    (2013-10-24 11:13)
    I to w jaki sposob dyskryminuje sie rodziny ofiar, naglasniajac jedynie belkot ubeka deresza stanowi kolejne potwierdzenie i utwierdzenie w tym ze Pan Macierewicz ma racje.
    Tusk i jego zaplecze kompromituja ten kraj.
    Bierni obywatele tej spolecznosci kompromituja sie sami nie mowiac o klakierach plujacych i klamiacych za smirdzace srebrniki.
  • ~Polak...
    (2013-10-24 11:15)
    ~Polak...2013-10-24 10:36
    ,,Ktokolwiek widział ,ktokolwiek wie"

    PO-lacy szukajcie ,,blondynek" wsrod Romow ,zamiast zajmowac się gosPOdarka i innymi duperelami..
    A ja szukam ,,eks-pertow" Laska.Widzial ich gdzies ktos moze?

    Naciskany w sprawie ekspertów Lasek nie przypomniał sobie ani jednego nazwiska...

    1. Można zgadzać się lub nie zgadzać z ekspertami Macierewicza, można im ufać, ale nie można zaprzeczyć ich istnieniu. Każdy wie, każdy widzi, jak wyglądają i co mówią profesorowie Binienda, Nowaczyk, Obrębski czy choćby wyszydzany ostatnio profesor Rońda.
    Ekspertów Laska natomiast nie ma. Zapadli się pod ziemię. Sam Lasek, naciskany od dłuższego czasu przez senatorów PiS (pisałem o tym wczoraj), nie może sobie przypomnieć ani jednego nazwiska.
    2. Przepraszam – ostatnio się ujawnił ekspert Łojek. To ten, który sugerował, że kluczowym i genialnie prostym dowodem w sprawie ścięcia czy nieścięcia brzozy powinny być zeznania właściciela działki.
    No i jest jeszcze wybitny ekspert od wszystkiego Jerzy Miller. Był prezesem agencji rolnej, potem prezesem funduszu zdrowia (czy odwrotnie), następnie badał katastrofę smoleńską, a obecnie jest zdaje się wojewodą.
    Innych ekspertów doktora Laska nie znam, jakoś nie wbili mi się w pamięć.
    Tu zwracam się do licznie goszczących na moim blogu wyznawców religii smoleńskiej, według której katastrofa smoleńska już została wyjaśniona.
    Pomóżcie proszę odnaleźć zaginionych ekspertów doktora Laska!
    3. Pomóżcie mi odnaleźć eksperta, który badał brzozę i ją zmierzył, pi razy drzwi, z dokładnością do dwóch metrów.
    Poszukuję również eksperta, choćby jednego, który fizycznie, z lupą w ręku, dotknął wraku.
    Może ktoś wie, jak się nazywa i gdzie się ukrywa ekspert, który badał oryginały czarnych skrzynek?
    Z wdzięcznością przyjmę informację, który ekspert rozpoznał w kabinie znajomy głos generała Błasika.
    Bardzo też jestem ciekaw, jak się nazywa akademik, badacz wytrzymałości materiałów, który obliczył, że skrzydło ścięło brzozę, a brzoza równocześnie, w tej samej milisekundzie, ścięła skrzydło.
    Chętnie też poznam nazwisko badacza, który obliczył, że samolot ściął brzozę na wysokości pięciu metrów, stracił część skrzydła, po czym wzniósł się nagle i runął, a przy tym wykonał obrót, nie zawadzając skrzydłami o ziemię.
    4. Tylko proszę mi nie przywoływać całej listy fachowców, głównie pilotów, z komisji Millera. Chodzi o konkretne nazwiska wybitnych ekspertów, odpowiedzialnych za konkretne badania.
    Jeszcze raz apeluję – ktokolwiek widział tych wybitnych ekspertów, ktokolwiek coś o nich wie?
  • ~mirek
    (2013-10-24 11:19)
    szkoda, taka brzoza bylaby u nas warta miliony,na aukcjach mozna sprzedac jao relikwie, albo cus takiego. Nie zdziwe sie jak nastwpenymkomunikatem bedzie informacja, ze szczatki tutki ulegla samozapaleniu wskutek slonca, czy niewykrytych sprawcow z czeczenii.
  • ~rolnik bezrolny
    (2013-10-24 11:19)
    Rusofobia Polakow nie ma wcale podstaw, czego dowodzi ta budowa salonu samochodowego. Po jej zakonczeniu Polacy beda mogli w tym samym miejscu plakac po Kaczynskim i nacieszyc sie widokiem samochodow przez szybe, bo kiedy ta budowa zostanie zakonczona, to w Polsce bedzie bieda wykluczajaca kupno samochodow przez wiekszosc Polakow. Nota bene : to wlasnie dlatego Donald Tusk robi swoja "rewolucje rowerowa".
  • ~dżingis-cham
    (2013-10-24 11:21)
    Naciskany w sprawie ekspertów Lasek nie przypomniał sobie ani jednego nazwiska...

    1. Można zgadzać się lub nie zgadzać z ekspertami Macierewicza, można im ufać, ale nie można zaprzeczyć ich istnieniu. Każdy wie, każdy widzi, jak wyglądają i co mówią profesorowie Binienda, Nowaczyk, Obrębski, czy choćby wyszydzany ostatnio profesor Rońda.

    Ekspertów Laska natomiast nie ma. Zapadli się pod ziemię. Sam Lasek, naciskany od dłuższego czasu przez senatorów PiS (pisałem o tym wczoraj), nie może sobie przypomnieć ani jednego nazwiska.

    2. Przepraszam – ostatnio się ujawnił ekspert Łojek. To ten, który sugerował, że kluczowym i genialnie prostym dowodem w sprawie ścięcia czy nieścięcia brzozy powinny być zeznania właściciela działki.

    No i jest jeszcze wybitny ekspert od wszystkiego Jerzy Miller. Był prezesem agencji rolnej, potem prezesem funduszu zdrowia (czy odwrotnie), następnie badał katastrofę smoleńską, a obecnie jest zdaje się wojewodą.

    Innych doktora Laska nie znam, jakoś nie wbili mi się w pamięć.

    Tu zwracam się do licznie goszczących na moim blogu wyznawców religii smoleńskiej, według której katastrofa smoleńska już została wyjaśniona.

    Pomóżcie proszę odnaleźć zaginionych ekspertów doktora Laska!

    3. Pomóżcie mi odnaleźć eksperta, który badał brzozę i ja zmierzył, pi razy drzwi, z dokładnością do dwóch metrów.

    Poszukuję również eksperta, choćby jednego, który fizycznie, z lupą w ręku, dotknął wraku.

    Może ktoś wie, jak się nazywa i gdzie się ukrywa ekspert, który badał oryginały czarnych skrzynek?

    Z wdzięcznością przyjmę informację, który ekspert rozpoznał w kabinie znajomy głos generała Błasika.

    Bardzo też jestem ciekaw, jak się nazywa akademik, badacz wytrzymałości materiałów, który obliczył, że skrzydło ścięło brzozę, a brzoza równocześnie, w tej samej milisekundzie, ścięła skrzydło.

    Chętnie też poznam nazwisko badacza, który obliczył, że samolot ściął brzozę na wysokości pięciu metrów, stracił część skrzydła, po czym wzniósł się nagle i runął, a przy tym wykonał obrót, nie zawadzając skrzydłami o ziemię.

    4. Tylko proszę mi nie przywoływać całej listy fachowców, głównie pilotów, z komisji Millera. Chodzi o konkretne nazwiska wybitnych ekspertów, odpowiedzialnych za konkretne badania.

    Jeszcze raz apeluję – ktokolwiek widział tych wybitnych ekspertów, ktokolwiek coś o nich wie?pisze wPolityce P. Janusz Wojciechowski

    Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości.
    Czy ktos odPOwie na te pytania?
  • ~KOLA
    (2013-10-24 11:22)
    Nie szkodzi.NIE MA ZBRODNI DOSKONAŁEJ. WSZYSTKO JUŻ WIADOMO.
  • ~Elf
    (2013-10-24 11:23)
    To miejsce to świadectwo naszej polskiej głupoty i braku odpowiedzialności . Jestem przekonany, że każdy pilot w tamtych warunkach odszedłby na drugi krąg,niestety w samolocie byli politycy z partii awanturników i bufonów uważających ,że im wolno wszystko i skończyło się jak wszystko w pisie .Nawet generał się nie polapał,że spotkanie z Panem tuż tuż czyli największe szczęście katolika (polskiego )To też miesce ,gdzie zgineli ludzie wciągnięci do wojenki polsko-polskiej wywołanej przez Kaczyńskich .Chwała ich Pamięci !!
  • ~micho
    (2013-10-24 11:23)
    do Polaka,
    w kwestii braku ekspertów KBWL na wizji i fonii odpowiem ci krótko. Ekspert, który zaczyna opowiadać o swojej ekspertyzie w mediach przestaje być ekspertem, a staje się komentatorem, a to oznacza koniec jego wiarygodności. Przykład: na konferencji Cieszewski stwierdził: brzozy nie było, OK. Jednak zaproszony do tv i dociśnięty zaczął kręcić i opowiadać o możliwościach pomyłki. No więc jeśli ekspert mówi, że nie było, to nie było, a nie wdaje się wkręcać w dyskusje z dziennikarzami bez pojęcia o materii sprawy, a szukającymi jedynie newsa. Proste?
  • ~Tofik
    (2013-10-24 11:25)
    re~koneser kaczych kłamstw2013-10-24 11:05
    Widzisz fiucie z ORPO zostałeś sam na forum, twoi kolesie obs.rywają gatki ze strachu.

Może zainteresować Cię też: