Pod dyktando Unii już nie tylko banany, ale i woda w sedesie

| Aktualizacja:

Za parę lat może się okazać, że jabłka będące naszym hitem eksportowym nie są już jabłkami, bo są za mało okrągłe, a kiełbasa może nosić taką nazwę tylko wówczas, gdy będzie miała odpowiednią długość i szerokość oraz kolor. Tak bowiem może zadecydować Unia Europejska, która coraz śmielej ingeruje w to, co i jak ma być produkowane na jej terenie, co może być sprowadzane oraz sprzedawane.

wróć do artykułu
 • ~zaskoczony
  (2013-11-07 07:18)
  kogoś chyba mocno popie... w tej Unii.
 • ~Pisk
  (2013-11-07 14:33)
  A jesteście pewni, że idiotyczna norma dotycząca bananów jeszcze obowiązuje? A może ją i wiele innych podobnych usunięto z obowiązującego prawa. Może warto to sprawdzić zanim się odgrzeje przedwczorajsze ziemniaczki?
 • ~Mar
  (2013-11-07 10:21)
  "...a nawet limit dotyczący wielkości produkowanych prezerwatyw." - to co, będą kazać wydłużać względnie skracać?
 • ~CYNIK
  (2013-11-07 10:44)
  Pierwszy wyłom w tz. Unii Europejskiej dokona się prawdopodobnie poprzez Wielką Brytanię, a dalej to już poleci z górki. I nie dziwi mnie, że największe mocarstwo Świata - USA, nie ratyfikowało u siebie krępujących je 'ogólnoświatowych' umów wszelakiego rodzaju. Umieją myśleć i przewidywać.
 • ~Tofik
  (2013-11-07 11:11)
  A czy nie można tak w tym kibelku spuścić urzędasów unijnych do kanalizacji ewentualnie jakiegoś szamba?
 • ~EMERYT HK
  (2013-11-07 11:23)
  Chodził kiedyś, za czasów PRL-u, taki wierszyk :"Sr.j Polaku, sr.j. bo masz wolny Kraj. Bo ci tyle pozostało, że się możesz wysr.ć śmiało, a więc śmiało sr.j". Czyżby Unia była bardziej komunistyczna od samego komunizmu i nawet na sranie normy nakładać będzie ? To chyba już szczyty obłudy i naigrywanie się z Narodów.
 • ~darwinbis
  (2013-11-07 13:35)
  To już jest schizofrenia rządząca,jak chory wszystko normuje,kalkuluje i wychodzi z tego że lekarz pilnie im poczebny,tak myślę jakby tych furiatów do kołchozu nad kitajska granice wysłać,szybko by efekty leczenia były widoczne w europie,a tak
  klapa bo jak choremu pomóc jak on swojej choroby nie widzi?
 • ~krzywizna banana
  (2013-11-07 14:06)
  Zastanawiam się kto ustala te normy ? Jeżeli krzywizna banana ma wzbogacić kraje unijne, poprzez fakt , ze Francja jest płatnikiem Unii ,to może jedzmy te banany pochodzenia francuskiego , bo kupując je wzbogacamy samych siebie.
 • ~czytacz
  (2013-11-07 15:27)
  A czy ***** którym spryskano Wojewódzkiego było zgodne z normami UE, może w tym względzie tez nastąpiło narusznie prawa?
 • ~lolo
  (2013-11-07 09:04)
  Zbiurokratyzowana administracja ekologię ma w głębokim poważaniu . Ta administracja jest skorumpowana w wymiarze międzynarodowym lub jak kto woli kolonialna. Chodzi o to, żeby zniszczyć lokalne rynki biednych krajów i wypchać tam swoje towary zalegające magazyny. Po co Polska ma produkować zwykłe żarówki . Niech sprowadza z Niemiec a także wszystkie sprzęty AGD.
 • ~Tofik
  (2013-11-07 19:08)
  re~Morales2013-11-07 12:13
  A gdzie w Unii uprawiane są banany? Francuskie kolonie (podobno byłe) obchodzą mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Na dodatek banany z Urugwaju są o niebo smaczniejsze.
 • ~marcelek
  (2013-11-07 20:08)
  ale za to mamy wolność! tyle tylko, że pod dyktando unii! RWPG to był pikuś ,tam mieliśmy prawo głosu, w unii tylko prawo bycia w tej głupawej organizacji!!!
 • ~kuna
  (2013-11-08 23:15)
  Zidiociala Unia ze swoimi zidiocialymi urzednikami i politykami !!! Mialam nadzieje, ze ten twór nie przetrwa 5 lat, ale niestety przetrwal i trwa nadal. Szkoda! Jedyne, co Unia na pewno osiagnie, to: zniewolenie poszczególnych panstw, zubozenie spoleczenstw, nadmierne wzbogacenie sie pewnych grup, islamizacje i upadek Europy chrzescijanskiej. A odpowiedzialne za to sa ugrupowania lewackie, które dzis rzadza Europa do spólki z pseudokapitalistycznymi koncernami, które wyspecjalizowaly sie w obdzieraniu spoleczenstw ze skóry.
 • ~Zgredek
  (2013-11-10 19:43)
  Do ~Grzesznik2013-11-07 11:50 widzi Pan to czego nie ma. Nie walczę z kościołem.
  Watykan to raptem 2 tys. lat. Nie jest dobrze zarządzany. Jest stale rozkradany przez urzędników Watykanu. Sam z siebie nic nie produkuje. Żyje z pieniędzy wiernych i grabieży wiernych. Piszę to co myślę. Nie prowadzę wojny światopoglądowej z kimkolwiek. Korzystam z wolności słowa i nie uchybiam celowo nikomu. Dobrze wiedzieć co się kryje za wieloma pięknymi słowami różnych ludzi.
 • ~alax
  (2013-12-30 18:02)
  B,ważne decyzje UE w sprawie pisuarów i sedesów,muszą być
  uchwalone przez Komisję Europejską i poddane głosowaniu na sesji
  plenarnej przez wszystkie kraje Unii Europejskiej na sesji planarnej.
 • ~wieprzowinapożydowsku
  (2014-01-03 18:20)
  Najlepszym rozwiązaniem dla potrzeb fizjologicznych będzie chyba załatwianie się do kuwety. Następnie zużyty piasek lub żwirek można będzie sprzedawać jako nawóz Hiszpanom pod pomidory, Portugalczykom pod marchewkę itp.
 • ~antyeu
  (2014-02-12 16:56)
  POLSKA powinna wystapic z tego *****
  gdyby POLSKA miala PRAWDZIWY RZAD I PRAWDZIWEGO PREZYDENTA
  nigdy by nie wstapipila w takie ***** jak eu
  rzydac sie chce, taka jest prawda
 • ~marian
  (2013-11-07 08:58)
  Widocznie urzędnicy UE uczyli się od polskiego rządu. Nie ma co krytykowac innych, tylko uporządkowac własne podwórko :
  http://finanse.wp.pl/kat,1033699,title,Skandal-w-resorcie-pracy-Masaz-glowy-dla-urzednikow
 • ~mjk
  (2013-11-07 08:59)
  Coż pan Karol Marks twierdził, że rewolucja socjalistyczna dokona się w krajach rozwiniętych a nie w zacofanej Rosji. Dziki tow. eurokomunistom słowo staje się ciałem
 • ~Zgredek
  (2013-11-07 07:31)
  Tak niestety było w RWPG oraz w każdym państwie w którym rządzi gromada urzędników i osłów zwanymi wybrańcami narodu. Przez takich urzędników walą się państwa a nawet ustroje i systemy gospodarcze.. Książęta, hrabiowie, baronowie starostowie, komornicy, sędziowie, prokuratorzy - to przecież nikt inny jak urzędnicy królewscy, którzy zawłaszczyli później władzę królewską jako swoją. Uprzednio król okradł wspólnotę z ich dóbr i rozdał swoim zausznikom, poplecznikom. Ich dzieci mają się za coś lepszego i gardzą okradzioną i zrujnowaną przez ich przodków hołotą /choć z niej się wywodzą/. Rewolucje i mordy bogatych są spowodowane przez bogatych i potomków bogatych.
  I Rzeczypospolita musiała upaść. Rewolucja francuska, rosyjska, wiosna ludów. Semici nic z tym nie mają wspólnego. Ich kraj też została utracony, gdy ich sekta oszołomów uchwyciła władzę. Europosłowie są tak samo skorumpowani jak nasi posłowie i senatorzy i to samo dzieje się w USA i Rosji, w Chinach. I stale okradziony dół w końcu dziczeje i z niego wyrastają następcy Napoleona, Stalina i Hitlera i dla potomstwa bogatych psychopatów nie ma wtedy litości.
  Upadają państwa,systemy polityczne. Zdziczenie obserwuje się w USA - dzieci strzelają świadomie do dzieci i nauczycieli /Obamie nie udało się ograniczyć prawa do broni/, zdziczenie obserwujemy wśród kapłanów watykańskich /wywodzących się przecież ubogich warstw /co się w ich ubogich domach działo, że jako dorośli są tak zboczeni?/. A komentatorzy widzą winę Semitów? Tylko siebie nie widzą i oczywiście narodu z którego się wywodzą. Dlaczego jakiś bezdomny stracił stopy? Gdzie był Caritas, opieka społeczna, służba zdrowia? Nie ma na mieszkania socjalne ale jest na uzbrojenie. I już mamy przedstawiciela handlarzy śmiercią w Polsce, a jaki milusi. Całkiem jak chodzący z tacą na mszy i ministrant przed kolędą.