Premier Cameron nagrał swoje orędzie na tle hali produkcyjnej, z poszumem i klekotem maszyn, sugestywnie ilustrującym jego główne przesłanie:

Reklama

Mamy Nowy Rok i Wielka Brytania może podjąć tylko jedno noworoczne postanowienie: trzymać się długoterminowego planu, który pozwala się podnieść naszemu krajowi.

W swoim wystąpieniu David Cameron mówił też o reformie systemu zasiłków i ograniczaniu imigracji, co jest szczególnie "na czasie" właśnie dziś, w dniu zdjęcia z Bułgarów i Rumunów ograniczeń w dostępie do wszystkich unijnych rynków pracy.

Nawiązał też do szkockiego referendum niepodległościowego, które odbędzie się 18 września: Głosowanie w referendum będzie największą decyzją w historii Szkocji. A więc w tym roku, niech do wszystkich w Szkocji dotrze apel z Anglii, Walii i Irlandii Północnej: Chcemy, żebyście pozostali.

Swoje noworoczne orędzia wydali też liberalny wicepremier, Nick Clegg, apelując o utrzymanie kraju w Unii Europejskiej i lider opozycyjnej Partii Pracy, Ed Miliband, który mówił o pilnej potrzebie obrony standardu życia Brytyjczyków.