Rosja przekonuje, że nie złamała Memorandum Budapesztańskiego

Resort spraw zagranicznych Rosji twierdzi, że Moskwa nie naruszyła zobowiązań wynikających z Memorandum Budapeszteńskiego z 1994 roku. W dokumencie tym Rosja, USA i Wielka zobowiązały się do poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy . W zamian Kijów zobowiązał się do pozbycia poradzieckiej broni jądrowej.

wróć do artykułu
  • ~ZORRO
    (2014-04-04 19:12)
    Rosja to kraj zacofany w każdej dziedzinie.Szczycą się armią która jest słaba pokazała to w Czeczeni ,Gruzji.W starciu z Zachodem bez szans.Mocne strony Rosjan to złodziejstwo.Wiedzą , że żeby mieć to trzeba ukraść.to mają we krwi jak żaden naród słowiański.
  • ~Ławrow myśli ,że świat jest głupi
    (2014-04-02 07:18)
    Memorandum Budapeszteńskie nie uwzględniło okupacji rosyjskiej armii w przebraniach i referendum pod ruskimi karabinami . Ławrow myśli ,że świat jest głupi i można mu grać na nosie, a według mnie, to pozbawiony skrupułów prostak.
  • ~RicoB
    (2014-04-02 01:19)
    Mnie się wydaje, że Świat Cywilizowany dawno już poznał przysłowiową uczciwość Kremla. Co najwyżej niektórzy politycy mogli mieć przed Krymem złudzenia, że w Rosji coś się zmieniło. Putin skutecznie obdarł ich ze złudzeń. Dla przypomnienia, Putin nie jest jedynym fałszerzem rzeczywistości. Tam na wschodzie są ich niezliczone rzesze. Układanie się z ruskimi, to jak gra w ruletkę, w Syberyjską ruletkę!
  • ~liberał
    (2014-04-02 00:36)
    No tak.Teraz Rosja tłumaczeniem naczelnego łgarza Ławrowa będzie dopasowywała swoją ideologię do niewygodnej sytuacji.Typowa rosyjska/radziecka mentalność.
  • ~pkp
    (2014-04-01 23:48)
    Parafrazując słowa Fryderyka o Polakach, że teraz Rosjanie będą cywilizować tych Irokezów (Ukraińców)
  • ~koniec , kropka.
    (2014-04-01 22:59)
    Terroryści Putinowscy , z pod znaku Berii i Dzierżyńskiego !
    Bydło Rosyjskie !
  • ~rozenek
    (2014-04-01 22:44)
    Dla "Buców" porównajmy ilość zbrojnych inwazji Amerykańskich na inne kraje z inwazjami Ruskimi - porównajmy ilość zabitej ludności cywilnej w inwazjach amerykańskich z ilością ruskich.

    A teraz porównajmy dolar z rublem

    zapisano w chińskiej księdze mądrości, nie szczekaj na Pana jak daje kości
  • ~kangur
    (2014-04-01 22:17)
    ZAKŁAMANI byli zawsze !
    Rosja ŁŻE.
  • ~Jam ci to!
    (2014-04-01 20:13)
    Ruskie trolle, paszał won z forum!
  • ~Jam ci to!
    (2014-04-01 20:12)
    Czy wszyscy ruscy dyplomaci są kompletnie pijani? No bo idiotami nie są przecież. Tłumaczenie na poziomie Kidawy-Błońskiej "To są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań"
  • ~orzeszko
    (2014-04-01 19:53)
    cos tu nie gra ? jaka ukrainska bron atomowa ? przeciez to byly produkcja rosysjka i oni maja prawa autorskie do atomu i rakiet.I na szczescie, bo atom w rekach banderowcow grozil nam woyniem, ale atomowym.
  • ~Polak z Norwegii
    (2014-04-01 18:48)
    Panie Putin,
    Modlmy sie !
    Polskie wojsko ma chodzic na pielgrzymki i modlic sie a nie wojowac !
    ( musi tez nadstawiac zadka kapelanom )
  • ~JAcx
    (2014-04-01 18:34)
    Tyle gadania o nic! Nawet gdyby Putin chciał całej Ukrainy, to co taki zwykły Ukrainiec ma do stracenia? Gdzie ta jego wielka krzywda? Że co, ze nagle skończy się bezrobocie w miejscu gdzie mieszka? Że nagle dostanie wyższą wypłatę czy emeryturę? Że zmieni mu się orzełek na w dowodzie? Gdzie ta krzywda?!
  • ~qaz
    (2014-04-01 18:25)
    Putin stanie przed międzynarodowym trybunałem stanu albo odpali.
  • ~QQQ
    (2014-04-01 18:12)
    To może Putin zaanektuje Nowy Jork bo tam jest więcej Rosjan jak na Krymie.
    On udaje humanistę a tak naprawdę chodzi o ropę gaz na Krymie który należy do Ukrainy a nie wycieczkowiczów z Rosji.
  • ~LOKOKO
    (2014-04-01 17:56)
    NIE DOŚĆ, ŻE BANDYCI, TO JESZCZE OSZUŚCI
  • ~kaczkodan