100 mln euro i mocna decyzja Berlina. Niemcy zrywają kontrakt zbrojeniowy z Rosją

| Aktualizacja:

Niemcy idą o krok dalej, niż Unia Europejska w izolacji Rosji. Berlin zrywa wielki kontrakt zbrojeniowy na budowę centrum szkoleniowego dla rosyjskiej armii.

wróć do artykułu
  • ~,mhgnfb
    (2014-09-04 11:09)
    super
  • ~chdkk
    (2014-08-04 22:52)
    120 mln euro to dla Niemców jakby mucha pokąsała kobyłę, a nasze głupki mają satysfakcję choć przyjdzie wielokrotnie więcej zapłacić.
  • ~do:~bronek syn powstanca
    (2014-08-04 19:36)
    Nie plij na reke, ktora cie zywo- powstaniec, czy nie, zyjesz przeszloscia.
  • ~wojak
    (2014-08-04 15:26)
    MAMO JA GŁUPI KUP MNI TRAMWAJ Merkiel to stara NRD Komunistka dla niej Rosja to tlen uralski
  • ~Eric - Melbourne
    (2014-08-04 12:53)
    Niemcy zrywaja kontrakt , a ja zrywam boki ze smiechu. Rosjanie musza ostroznie wydawac peniadze /embargo / . Poszedl signal do Niemcow - project musi byc zatrzymany .Niemcy - OK zrobimy embargo , Amerykanie sie uciesza . PS Nie podoba mi sie naywanie Rosjan kacapami , takie postepwanie nas nie wywyzsza , to nie jest po rycersku , przeciwnika trzeba szanowac .Miezkam od 34 lat w Australii ,nikt nie nawal mnie polaczkiem .
  • ~henryabor
    (2014-08-04 12:37)
    O ile znam aktualny ordnung tego Świata, to nie jest suwerenna decyzja Helmutów, lecz Jankesów! Jednak USmani nie mają się z czego cieszyć, bowiem taka decyzja jedynie przyspieszy własne opracowania i budowę centrów szkolenia armii przez Rosję. Najprawdopodobniej we współpracy z Chinami. Tym bardziej, że Rosja oczywiście musi dostać odszkodowanie za niezrealizowanie kontraktu! Nowej ery w dziejach świata nie da się już zatrzymać żadną decyzją Zachodu!
  • ~Mark Twain
    (2014-08-04 12:29)
    Niemcy straca sto milionow euro a my na samych jalkach 5 razy tyle.
    Obydwu gospodarek nie da sie nawet porownac.
    Nie ma sie wiec co cieszyc na zasadzie: ku pokrzepieniu serc.
    Radzilbym teraz jezdzic na Majdan nie z bigosem a z jablkami.
  • ~myślący
    (2014-08-04 12:21)
    Oj Wy zafajdani ekonomiści,Rosja potrzebuje kasy,a ta inwestycja może poczekać,gdyby Rosja wypowiedziała kontrakt, to były by straszne kary umowne,a że Niemcy podążyli z pomocą//cwaną/to oni pomogą Rosji,zapłacą oni duże kary umowne w żywej gotówce.Kto mądrale tu zarobi?
  • ~bronek syn powstanca
    (2014-08-04 12:01)
    no coz, niemcy ktorzy zyja z eksportu broni maja inny nienasycony rynek w izraleu, ktory dzsiaj jest oskarzany o rasowe czystki izbrodnie wojenne. To cos w guscie niemcow, ktorzy interesy izraelamaja wpisane w racje stanu.To co dzieje sie w palestynie to dzileo nowych hitlerowcow z berlina, tam znowu strzelaja armaty ze stali kuppa, tam morduja niemieckie karabiny, tam niemcy majanowe PW do stlumnienia.
    Uwazam, ze faszym niemiecki nie oslabl, a sanckcje wobec rosji najbardziej popiera niejaki Gabryjel,syn nazisty 3 rzeszy.
  • ~Mk
    (2014-08-04 11:46)
    <WOJAKu> Niemcom izolacja Rosji sprzyja (...) TO JEST BUSINES... (???)

    Najpierw wytrzezwij ! (pozniej napisz cos rozsadnego) Jesli zerwanie 100 Mil. kontraktu jest businesem dla Niemiec. Ja to widze jako jedynie sluszna i zdecydowana decyzje calkowitej izolacji Rosji, bez wzgledu na wlasne straty. Gdyby WSZYSCY tak postapili, wtedy (moze) Putin by sie rozmyslil. Represje by sie na Rosji skumulowaly, a na poszczegolne kraje rozlozyly, inaczej Putin majacy przedewszystkim surowce, zaspiewa nam takie ceny, ze ho, ho ! Zreszta juz straszy, a nawet wciela w zycie. Z dotychczasowych "sankcji" moze sie tylko usmiac.
  • ~Matwiej Płatow.
    (2014-08-04 11:29)
    ~hey~ty wełniana kukło Faszyzm to mamy w Polsce.A odpowiedz Rosji to wszczynanie dostaw gazu ,wyproszenie Niemieckich firm z Rosji,oraz zaskarżenie Rządu Niemiec o odszkodowania.Pajacu dlaczego Francuzi nie cofną sprzedaży okrętów? Bo koszy odszkodowania są większe niż wartość w/w okrętów.
  • ~JWE
    (2014-08-04 11:11)
    Jeśli ktoś na tym straci, to na pewno Niemiaszki. Rosja musi uważać teraz na wszystkich i pamiętać, kto odwraca się od niej plecami. A potem wystawić tym wszystkim "słone" rachunki.
  • ~hey
    (2014-08-04 10:54)
    Putinowskim neofaszystom nic się nie należy !!! Pogwałcili wszystkie zasady współżycia we współczesnym świecie i muszą być ukarani...
  • ~wojak
    (2014-08-04 10:43)
    Niemcom izolacja Rosji sprzyja, kraje sąsiadujące tracą najwięcej i coraz bardziej uzależniają się od Niemiec. To jest biznes.
    Przypomnijmy kto rozpoczął te bratobójcze piekło na Ukrainie. Służby zachodnie, USA, politycy wspierający przestępczynie Julię, potem wspierający majdam współorganizowany przez oligarchę który w nagrodę został prezydentem.
    Zrobiono przewrót , pucz przy pomocy sił zewnętrznych, usunięto demokratycznie wybrane władze. Jednym z celów USA była baza na Krymie, łakomy kasek, już kilka okrętów USA płynęło aby tam stacjonować...niestety Rosjanie to przewidzieli i okręty USA musiały odpłynąć ze wstydem.
  • ~1ppm
    (2014-08-04 10:14)
    To nie jest kontrakt zbrojeniowy tylko budowlany, choć pewnie w tym centrum miały być jakieś zaawansowane systemy. Oprócz utraty wynagrodzenia za realizację kontraktu, będą też kacapskie roszczenia o odszkodowanie za zerwanie kontraktu.