Po referendum w Szkocji. Pierwszy sondaż: Szkoci zostają w Wielkiej Brytanii

| Aktualizacja:

Szkoci zostają w Zjednoczonym Królestwie - tak przyszłość wygląda w świetle pierwszego sondażu podanego przez pracownię YouGov. Według niej 54 procent głosujących wybrało pozostanie w Wielkiej Brytanii, a 46 procent opowiedziało się za niepodległością.

wróć do artykułu
 • ~KrizŁódź
  (2014-09-18 23:40)
  Pierwsze sondaże 54 % na nie
 • ~ślązak
  (2014-09-18 23:34)
  czy na ukrainie nie można było zrobić referendum tylko wojnę
  nie bo europa jest jak obama zakłamana
  inaczej w szkocji inaczej na ukrainie
 • ~blik
  (2014-09-18 23:41)
  "Czy chcesz, aby Szkocja była niepodległym krajem?" pytanie tendencyjne i insysnujące nieprawdę a powinno brzmieć "Czy chcesz, aby Szkocja wystąpiła z Unii z Anglią?"

  W roku 1705 wiele państw groziło Szkocji sankcjami gospodarczymi za astronomiczne długi. Szkockie państwo de facto było w stanie niewypłacalności. Wtedy Unia była im na rękę. Po wstąpieniu do Unii winą za długi obciążona była wielekroć silniejsza Wielka Brytania.

  Hmm, pomyśleć, że zniknąć może flaga W.B. a powróci flaga Anglii (czerwony krzyż na białym tle) oraz Szkocji (białe przekątne na niebieskim prostokącie)...
 • ~eedek
  (2014-09-18 23:56)
  To całe referendum to taka nacjonalistyczna hućpa. Za dużo Szkotów robi prawdziwe pieniądze w Londynie aby ten cyrk się powiódł.
 • ~Palec boży
  (2014-09-19 01:03)
  Za dużo tych *********** zdązylo sie zakorzenic w Szkocji żeby miała ona szanse się wyzwolić! Anglicy kiedyś najechali wyspy brytyjskie i morderstwem grabieżami przywłaszczyli se ziemie i posiadlosci Szkotow. Wszystkie zamki, twierdze ruiny przed mniei wiecej Henrykiem VIII należały na wyspach do Szkotow, Morderstwami, rabunkami równymi teutońskim bo Anglicy to jeden z dawniejszych niemieckich odlamow (pobili się o wladzę) przywlaszczyli se wyspy jednocześnie scinajac niewinna bo prawowita wladczynie tych ziem Marie Stuart. Cała angielska gloria jest zbudowana na morderstwach grabieżach i zakłamanej historii. Do dziś ich bunczuczna niechęć do Szkotow to rezultat tego ze znaleźli się w UK jako zboje odbijajcy pileczke oskarżając swe ofiary o wlasne bandyctwa i przywary! Te dawne ruiny zamkow i twierdz na wyspach to slad desperackich szkockich walk z przybyłymi niedawno z piekieł TYRANAMI, a mnóstwo ocalalych zamkow czy kosciolow, po wymordowaniu ich prawowitych szkockich wlascicieli zmieniły swoja historie i wlascicieli na angielskich. Nawet obecna angielska dominancja to znaki tej dawnej agresji. Nawet dziś dyskryminują Szkotow we wszystkim, a pierwsi Szkoci na wyspach to połabscy slowianie, dlatego w polskich wojskach kiedyś było tylu Szkotow. Dzis chcą Szkocje trzymać w ryzach bo boja się ze oddzielona przypomni sobie o całym źle uczynionym Szkotom. Kiedy oni siedza u władzy mogą stlumic każdy szkocki opór! Oto prawda dlaczego na sile chcą utrzymać Szkocje przy sobie!
 • ~Wolodyjowski
  (2014-09-19 01:05)
  Wielka tragedia dla Szkocji!
 • ~Antek
  (2014-09-19 01:06)
  nie ma sprawiedliwości na swiecie.
 • ~Lelek
  (2014-09-19 01:07)
  Co to jest ze strona nie odpowiada?
 • ~prik
  (2014-09-19 01:08)
  Da da da da da da!
 • ~panna mania
  (2014-09-19 01:52)
  Bez względu na wynik referendum – tylko pozazdrościć, tylko pozazdrościć Szkotom FREKWENCJI – ok. 90%
  Gdyby zwyczajni Polacy – szaracy mieli poczucie odpowiedzialności za Polskę takie, jakie mają Szkoci, to po PISdzielstwie nie byłoby już nawet śladu!
  Niestety, lenistwo Polaków czyni z naszego kraju jakieś kondominium pisdzielskokaczorskie. Od lat pisdzielce grają na niską frekwencję wyborczą. Oni wiedzą że stare mochery, szczute z ambon, pójdą do wyborów i zagłosują, jak ksiądz pleban przykazał.
  A reszta? Reszcie to wisi!
 • ~Palec boży
  (2014-09-19 04:50)
  Powiem jeszcze ze towarzycho które glosowalo na Anglię, to kula u nogi dla Szkotow. Pomogli utrzymać "status quo" a teraz będzie jak zawsze, dranie u wladzy i dranie którzy zwalili sie kiedys do Szkocji. I jedni i drudzy nie lubia Szkotow i szukają okazji żeby wylac na nich czarę goowna a to znaczy nie ma spokojnego miejsca na swiecie bo we własnym domu traktują cie jak intruza albo cos gorszego i caly czas zmuszają ciebie do uznania ich "wyzszosci". Zupelnie tak jak to jest i było od czasów zaborow w Polsce!
 • ~Patriota
  (2014-09-19 05:11)
  Do 'panna mania"!
  Jak smiesz ty antypolska SZUJO i PRZYBŁĘDO zabierać w polskiej sprawie wogole glos?
  W Polsce to PiS i prawica jest rdzennym prawowitym narodem a nie ty który jest tu ZLODZIEJEM i PASOZYTEM żerującym na innych. Zaplacisz niedługo zarówno za tą brudną psią mordę jak i za bezczelność i butę!
 • ~Dzieki Szkotom za: James Clerk Maxwell
  (2014-09-19 06:13)
  Niezmiernie I przenikliwe wydarzenie cywilizacyjne. Przepiekne wydarzenie w kontynuacji greckej demokracji.Jakiegokolwiek wybor bedzie to gratuluje Brytom szacunku dla demokracji. Jestescie Wspaniali.

  Szkotom przekazuje najwyzsze wyrazy szacunku, uswiadamiam wszystkim ze James Clerk Maxwell byl I jest najwyzszym Geniuszem cywilizacyjnym Wszechczasow.
 • ~AK
  (2014-09-19 08:50)
  ~Patriota2014
  Proponuję zastąpić "tą brudną psią mordę" przez
  "tą brudną ruską mordę"
  Zawsze to bardziej prawdziwie i patriotycznie

Może zainteresować Cię też: