Amerykanie dostarczą broń na Ukrainę? Rewelacje w "New York Times"

| Aktualizacja:

Władze Stanów Zjednoczonych rozważają zmianę podejścia do konfliktu ukraińskiego i rozpoczęcie dostaw broni dla Kijowa. Informuje o tym amerykański dziennik "New York Times". Gazeta podkreśla, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

wróć do artykułu
  • ~cwaniaczek
    (2015-02-02 09:00)
    ukry zorientuja sie ze to polactwo rozhustało ruine i rzezie na ukrainie beda takie jak na wołyniu bedxie powtorka z rozrywki historia po kole sie po wtarza
  • ~m
    (2015-02-02 09:00)
    Nie byłem zbyt mądry. A teraz mimo ukrytej wojny domowej na Ukrainie jestem bezsilny cokolwiek zmienić w swoim życiu.

    Ale wczoraj po ślubie katolickim mej córki odczułem podczas biesiady w jej mieszkaniu, jak mi obcy jest ten ukraińsko-chłopski świat mej córki z jej prymitywnymi koleżankami. Ujrzałem przepaść cywilizacyjną, która nas rozdziela. Zrozumiałem, iż nigdy mi się nie uda dojść do nawet małego porozumienia z bojówkarzami „Ajdaru”. Gdzie mam teraz uciekać?

    Nawet do mego domu teraz doszła ta przeklęta wojna domowa, którą cyniczna władza kijowska nazywa ATO (Antyterrorystyczna Operacja). Giną tysiące niewinnych ludzi.

    Jeszcze podczas Majdanu w styczniu-lutym 2014 roku przestrzegałem przed banderowskimi zawołaniami: „Sława Ukrainie! Herojom sława!” – bo to się źle skończy przede wszystkim dla samych Ukraińców. Teraz są krwawe żniwa tych diabelskich wołań. Ale neobanderowcy, których jest wielu teraz wśród młodych Ukraińcow, nie chcą trzeźwieć, bo zapach krwi podnieca plebs chłopski w tym zabłąkanym i obłąkanym kraju.
  • ~po grom lahow
    (2015-02-02 08:57)
    ruina to druga syria to kwasniewski i polactwo rozbujało ruine demontaz bedzie w całej ruinie az do całkowitego unicestwienia panstwa a latem bedzie sie paliła ruina na polach ani nie zasieja ani nie zbiora bedzie powtórka z rzezi na wołyniu polactwo obarcza jako sprawcami tej zabawy
  • ~tow. PiSodajew
    (2015-02-02 08:56)
    Broń za 3 mld USD ?
    A skąd Ukr-ruina weźmie mięso armatnie ? Od ostatniego poboru uchyliło sie 80% delikwentów !
    A co beda żreć na Ukr-ruinie ? Polskie jabłka i pieczarki ?
    Czym bedą oni palic w piecach ? Niepalnym węglem z RPA ?
    Skad wezmą prad ? Z fabryki czekolady Poroszenki ?
    Na czyj koszt beda zyć ? Matuszki Rasiji ?
    Za co bedą walczyc ? Za prawa oligarchów do grabienia narodu ?
  • ~4 pancerni
    (2015-02-02 08:49)
    zniszczmy ruine całkowicie lwów bedzie jak donieck sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie zamienmy ruine na kara kum
  • ~janek86
    (2015-02-02 08:41)
    Budapesztanskie Memorandum podpisane przez USA w 1994 roku , zobowiazuje Stany do zagwarantowania Ukrainie Nienaruszalnosci Granic.
    Zatem ewentualna pomoc wojskowa jest tylko wypelnieniem obietnic. A obietnice USA nalezy traktowac powaznie, nie jak to ma w zwyczaju Rosja, ktora mentalnie jest na poziomie typowego debila czy kretyna. Tu odsylam czytelnikow do przeczytania definicji tych okreslen.
    Tu przypomne czytelnikom , ze Rosja pozostawila kraje w swej orbicie w sytuacji podobnej do bylej Jugoslawii, gdzie pierwsze skrzypce to Serbia z bronia zaczepna a podlegle Republiki Federacji mialy krotka bron do samoobrony, ktora naprzeciw akcjom Serbii byla wiadomo- dobra tylko do popelnienia samobojstwa. Rzecz ma sie identycznie aktualnie w przypadku Ukrainy po niebozce CCCP. Budapesztanskie Memorandum chociaz nie jest to tak wiazace jak Traktat, lecz jednak zobowiazuje by jak to powiedziec slowa nie poszly z wiatrem.
  • ~re
    (2015-02-02 08:25)
    Nie zastanawiać się tylko natychmiast przekazać Ukrainie nowoczesną broń. Uważam, że wtedy zdecydowanie efektywniej będzie im pogonić kacapów. Bez pomocy militarnej ruskie zrobią co im się żywnie podoba z Ukraińcami.
  • ~Jankesi do schronow
    (2015-02-02 08:14)
    Rosja powinna zwiekszyc ilosc rakiet balistycznych i swoja obecnosc nuklearna wokol USA.
  • ~gość
    (2015-02-02 07:58)
    Obama powinien podsyłać broń ale zapierać się, że nie ma z tym nic wspólnego. Jak Putin. On kłamie bezczelnie to czemu nie robić tak samo. Chyba, że to już się dzieje ale teraz ta informacja ma być upubliczniona w konkretnym celu.
  • ~PiS be with you
    (2015-02-02 07:57)
    Kochani,
    O PENDOLINO , emeryturach...cnocie Pawlowicz...fjucie hofmanka
    statusie Krymu...Ukrainy..i Wszechswiata..
    powinien zadecydowac PIS i PAN NADPREZES KACZYNSKI .

    Przy wspóludziale amerykanskich naukowców z prof. Binienda na czele.

    Dzieci wiedza, ze pis to ruscy agenci wplywu i zwykli, pozyteczni idioci.
  • ~wwf
    (2015-02-02 07:43)
    Decyzja zapadnie jak juz nie bedzie Ukrainy Barrac dziecko amerykanskich komunistów to najwiekszy przyjaciel komunisty faszysty Putlera