Ukraiński dziennikarz zastrzelony w Kijowie. Ołeś Buzyna był oskarżany o prorosyjkość

| Aktualizacja:

W Kijowie zastrzelono dziennikarza i publicystę Ołesia Buzynę. Był on znany ze swoich antyukraińskich poglądów.

wróć do artykułu
  • ~baba
    (2015-04-17 06:02)
    To raczej nie jest dla nikogo niespodzianka ? Jak rowniez to, ze prasa zachodnia nie rozpisuje sie na ten temat . Dziwne , ze Dziennik napisal. No coz, po Wolyniu nikogo zadne zbrodnie Ukraincow juz nie zaskocza. Komorowski wyuraznie ich poparl I zaczecil do dzialania. Zaraz Obama pochwali , ze tak sprawnie pozbyli sie prorosyjskiego dziennikarza. Co do unii to dla nich zadna przeszkoda I nie ma sprawy. Odmiana demokracji, po - amerykansku.
  • ~FASZYSTOWSKA UKRAINA
    (2015-04-16 18:29)
    BANDEROWCY MAJĄ TO WE KRWI - MORDOWAĆ KAZDEGO KTO NIE JEST FASZYSTĄ
    POLACY TWIERDZĄ ŻE NIE SĄ - WIĘC ZOBACZYMY CZY PRZEŻYJĄ NA UKRAINIE
  • ~inkwizytor
    (2015-04-16 19:29)
    polacy na ukrainie moga zginac z rak banderowców jak separtystów jutro beda nastepni klienci dla seryjnego to juz normalka a po wojnie jeszcze beda trybunały ludowe tak wiec połowa ukrainy do wyrzniecia
  • ~wrocławski
    (2015-04-16 19:26)
    I nas Komorowski,jego Szogun i Kowal namawiają do wspierania wojowniczych oligarchów. Uporają się z miejscowymi,wezmą się za naszych obywateli.
  • ~Realista
    (2015-04-16 15:42)
    To jest pierwszy efekt przyjęcia ustawy sławiącej UPA. Teraz należy oczekiwać, że będzie coraz więcej takich, którzy będą chcieli wpisać się na listę"bohaterów" Ukrainy. Widać też, jaka przepaść cywilizacyjna dzieli naród ukraiński od cywilizacji europejskiej. Niestety to samo, jak widać na załączonym obrazku, dotyczy ukraińskiego parlamentu i przywódców. Ciekawe, jak teraz będą tłumaczyć chęć stania się jednym z narodów europejskich. Hitler też był narodowcem. Europa jako wspólnota zgromadzona wokół pewnych uniwersalnych wartości musi najpierw dokonać oceny UPA, tak samo jak wcześniej dokonała oceny NSDAP, zanim uzna, że Ukraina może stać się częścią europejskiej wspólnoty nawet w sensie teoretycznym. Należy przypuszczać, że Putin wykorzysta to do tego, aby okupowana obecnie część Donbasu nigdy nie wróciła do Ukrainy. I zapewne znajdzie zwolenników uznających, że stoi za tym dobrze rozumiany cel humanitarny.
  • ~vp
    (2015-04-17 05:12)
    Jak słucham opowiastek Kowala ,to sobie myślę . Bracia Grimm już byli Anersen już był ,czas na Schmidta ( bo Kowal to zbyt niezagranicznie brzmi )
  • ~&
    (2015-04-16 18:37)
    To nie pierwszy dzinnikarz zginal z rak Bandery. Dzisiaj junta faszystowska zastrzelila rowniez deputowanego z opozycji na oczach jego rodziny. Super demokracja na modle faszystowska. Tyle bylo szumu na temat skorumpowanego oligarki Niemcowa i jego jednodniowej "przyjaciolki" a tu cisza. Wiezienia w Kijowie pekaja w szwach. prawie 2 tys. ludzi uwiezionych w tym dziennikarze, bo mowia prawdre o mordach z rak Bandery. I pomyslec, ze Poroszenko byl 'Charlim" w Paryzu.
  • ~komętaż
    (2015-04-16 15:13)
    na upainie jest 100 morderstw dziennie sa polityczne materialne i za słowo mozna zginac ruskie lub ukrainskie tego nie było w najgorszych czasach stalina ludzie tez gineli ale nie za mowę
  • ~rusofil
    (2015-04-16 15:17)
    lahy pata łahy nie głosowac na banderowców tylko OGÓREK
  • ~Pamiętam o Katyniu
    (2015-04-17 19:51)
    Że niby to Ukraińcy go zabili? Taaa... A w Katyniu to Niemcy strzelali do Polaków pewnie, co?
  • ~Pamiętaj o Katyniu
    (2015-04-17 19:50)
    No cóż, Kreml jak już nie potrzebuje, to likwiduje. To przestroga dla każdego kolaboranta, co go czeka z rąk jego "pracodawcy". A że Kreml się nie przyznaje? Cóż do Katynia też się nie przyznawał jakieś 50 lat.
  • ~ko-marek
    (2015-04-16 19:12)
    Lista "samobojcow" z opozycji na ukrainie jest duzo wieksza ale w mediach cisza, oto kilka przykladow :
    27 stycznia 2015 - Nikołaj Sergienko (broń palna), były zastępca szefa Kolei Ukraińskich (uz.gov.ua), powoływanych na mocy Janukowycza w biurze od 2010 do 2014 (24tv.ua)
    29 stycznia 2015 - Ołeksij Kolesnyk (wiszące), były szef rządu regionalnego w Charkowie (regionu Wschodniej, historycznie i tradycyjnie "prorosyjski") (24tv.ua)
    06 lutego 2015 - alarmujący wzrost samobójstw w Kijowie
    25 lutego 2015 - Walter Serhij (wiszące), były burmistrz miasta w południowo-wschodniej Melitopol, sądzony za nadużycia władzy i powiązań z przestępczości zorganizowanej od roku 2013.
    26 lutego 2015 - Oleksandr Bordyuh ("zawał serca"), zastępca szefa policji Melitopol, dzień po śmierci Waltera Serhij (24tv.ua)
    28 lutego 2015 - Mychajło Chechetov (défenestré), były wiceprzewodniczący grupy Partii Regionów w parlamencie Ukrainy, w samym sercu defraudacji w związku z konkretnym Pinczuk (oligarcha Wpływ dzisiaj, patrz poniżej link Kolomoïski). Nie było wiele artykułów o nim. Mówi się, że wie wiele rzeczy. Prawdopodobnie zbyt ... (24tv.ua, sputniknews, espreso.tv, lessentiel.lu, hromadske.tv, french.irib.ir, francetvinfo.fr, ipress.ua, obozrevatel.com)
    09 marzec 2015 - Stanislav Melnik (nieokreślona przyczyna) ex poseł z Partii Regionów Group (24tv.ua)
    12 marca 2015 - Jewhen Peklouchenko (broń palna) Były prezydent regionu Zaporizhzhya (24tv.ua, międzynarodowa mail)
    14 marca 2015 - Siergiej Melniczuk (wypadl z okna). Śledztwo w sprawie "samobójstwa" Prokuratora w Odessie ujawnia indeksy morderstwa (24tv.ua, lenta.ru)
    Inni mają więcej szczęścia, są po prostu w śpiączce ...
    14 marca 2015 - Władimir Demidko (wstrząs mózgu), były członek Partii Regionów (pro-Janukowycza) (unian.net)
    Nie zapominając oczywiście o zabijanych dziennikarzach ...
    15 marca 2015 - Olga Moroz ("gwałtowna śmierc"), redaktor gazety "Vestnik Netechinsky" znaleziona martwa w swoim domu w regionie Chmielnicki (vz, novostimira.com.ua, dialog.ua).
  • ~Rusofob
    (2015-04-16 15:07)
    Świętej Pamięci , Olesiu...
    Teraz mi już dokładnie wiadomo że kijowska hunta przegrała. Przegrała absolutnie , ponieważ nie ma argumentów dla diałogu z opozycjią - tylko kula.
    A może to jest prawdziwa demokracjia ?
    Żegnaj , Olesiu. Twoja śmierć nie będzie marną - ona wzrości wiele bojowników i mściycieli. Krew za krew !
    Banderowcy, nie będzie wam litości !
  • ~masza kasza
    (2015-04-16 17:39)
    4 młodych ukrów zgineło na drodze lublin warszawa uciekli od wojny???
  • ~julk...
    (2015-04-16 16:44)
    sprawka tego banderowskiego bandyty POroszenko
  • ~Tosiek
    (2015-04-16 15:00)
    Teraz czekam na komentarze że to rosyjska prowokacja tak jak w Odessie gdzie spalona 50 rosyjskojęzycznych Ukraińców. Prawda umarła na Ukrainie pierwsza
  • ~Great Poland
    (2015-04-16 15:49)
    Kiedy przyjdzie czas na antypolskie śmieci typu, Szechter, Ojejnik, Koożniar,Mordka itp ?
  • ~III rp zdrajców
    (2015-04-16 14:49)
    Co na to Burak Jednoma? Czy Łunia juz wyraziła oburzenie? Co zakłamane POwskie pajace staojąće na czele rządu? CO opozycja, która marzy się wojenka z Rosją? Co ekspisiory tupu durny kowalek?
    Beą potępiac w tv czy nadal bea chwalić banderowskich morderców z upainy?
  • ~durak
    (2015-04-16 15:43)
    kiedy kopacz zastrzela
  • ~komentarz do wypowiedzi
    (2015-04-16 14:49)
    To nie jest walka o pieniądze - do osoby z 14.41. To jest walka o tzw. niepodległość Ukrainy, kosztem ludności rosyjskojęzycznej i innych mniejszości narodowych.
    Mordowanie zwolenników partii regionów i Moskwy, może skończyć się mordowaniem np. Polaków mieszkających na tych terenach. Chyba komentator ma nie wiele lat i nie zna historii Ukrainy.

Może zainteresować Cię też: