Prasa w Niemczech: rząd Szydło depcze demokratyczne standardy w Polsce

| Aktualizacja:

Prasa w Niemczech krytykuje działania nowych władz Polski. Komentator "Sueddeutsche Zeitung" pisze, że rząd Beaty Szydło depcze prawo i demokratyczne standardy.

wróć do artykułu
 • ~barbara
  (2015-11-27 11:48)
  To Niemcy nawet decydują jakie standardy demokracji mają obowiązywać w Polsce ? to hańba !!! czy wiekszość ziemi w Polsce należy do Niemiec? czy większość Polaków POdpisała folkslisty? chyba nie skoro PO na czele ze zniemconym Tuskiem,Kopaczową,Bulem Komorowskim i resztą bandy przegrała wybory !!! ha,ha,ha
 • ~herni
  (2015-11-27 11:50)
  jezeli zdaniem Angeli M Tusek posłuszny jak piesek to dobry demokratyczny standard dla Polen, to ja sie nie dziwię że Angeli nie podoba sie PIS, tak jak panom nie podoba sie bunt niewolników
 • ~czadu
  (2015-11-27 11:50)
  bla bla bla, nie nudzcie, to już było.
 • ~realista
  (2015-11-27 11:52)
  chyba spotkali sie z Czuchnowskim i Michnikiem
 • ~złam kod
  (2015-11-27 11:55)
  KOD może wezwać Angelę na pomoc do ratowania polskiej ,,demokracji" tak jak wladze komunistycznej czechosłowacji wzywały bratnie armie w 1968r
  szerzej pisze o tym Michalkiewicz na swoim blog
 • ~co za pitolenie
  (2015-11-27 11:55)
  Pewnie, niech sie nie spieszą, niech poczekają, aż wszystkie ministerstwa przeprowadzą "likwidację mienia" i rozdadza milionowe nagrody jak kancelaria Komorowskiego i resort Tereski.
 • ~cyd
  (2015-11-27 11:56)
  Wydaje mi się, że ktoś donosi na Polskę do Niemców. Tak to jest, najpierw donosili do UB, potem do WSI, a teraz do Niemiaszków.
 • ~ja, znowu ja...
  (2015-11-27 12:00)
  KIM SĄ ci waleni "korespondenci" niemieckich szmatławców? czy przypadkiem nie mają "polskobrzmiących" nazwisk?
 • ~Kacha
  (2015-11-27 12:05)
  Jak PO zawlaszczyla cale panstwo w trybie pilnym po katastrofie smolenskiej to Niemy siedzieli cicho bo to bylo im na reke. Teraz otwarcie pisza ze Tusk dostal stanwisko w nagrode za "zaslugi" dla Niemiec. Teraz maja problem bo nowy poliski rzad i parlament nie wydaja sie byc podlegle niemieckiemy hegemonowi wiec pisza to oszczerstwa. A media w niemieckich rekach, takie jak dziennik, powtarzaja te bzdury. KAzdy normalny Polak powienien wiedziec: im bardziej Niemcy i Rosjanie krzycza na polski rzad i parlament, tym lepiej to o tym rzadzie i parlamencie swiadczy. Tylko idioci uwierza ze Niemcy i Rosjanie dzialaja w interesie Polski
 • ~magda sz-n
  (2015-11-27 12:07)
  My Polacy takze uwazamy ze Niemcy pod szyldem Angeli M. lamia standardy demokracji narzucajac odgornie decyzje w sprawie "uchodzcow" SUWERENNYM I NIEPODLEGLYM PANSTWOM - czlonkom UE bez wczesniejszej z nimi konsultacji.
 • ~stach
  (2015-11-27 12:16)
  Jeżeli Niemcy krytykują, to znaczy że w Polsce idzie ku dobremu. Tak trzymać!
 • ~er
  (2015-11-27 12:26)
  Po prostu jak zwykle bezczelne donosy GW, ale dzięki temu prawda została ujawniona i Niemcy wprost powiedzieli za co Tusk dostał posadę!!! Straszne to i smutne!
 • ~Polak
  (2015-11-27 12:28)
  niektórzy germańcy wpadają w trybie przyśpieszonym w debilizm. Zbyt często czytają wydawane w Polsce szmatławce lub oglądają zakłamane TV.Zacznijcie oglądać TV
  REPUBLIKA,jedyna stacja, która nadaje i omawia wiadomości prawdziwe.Tu m.in.dowiecie się jak niski poziom reprezentuje Angela i jakim zakłamańcem jest Tusk,który czy prędzej czy póżniej stanie przed prokuratorem za popełnienie czynów kryminalnych.Powodzenia,więcej tranu na mózgowie.
 • ~wassyl
  (2015-11-27 12:29)
  niemcy niech pilnują swojego dopwórka dość namieszali w Grecji ,
  Niech sobie wbiją do swych głów , Polska nie jest wasalem a tym bardziej Niemieckim Landem !
 • ~konstytucjonalista
  (2015-11-27 12:45)
  Niemieckie media niech zajmą się swoimi problemami; Niemcy niech pilnują lepiej swoich żon aby nie zabrali im ich muzułmanie do ISIS a niech odpimpają się od naszych, polskich, wewnętrznych spraw.

  Zoll niech zajmie się bawieniem wnuków albo ogródkiem i nie psuje podjętej naprawy Rzeczypospolitej przez tych, którym Naród udzielił do tego mocnej legitymacji.

  Jarosław Kaczyński odparł zarzuty w sprawie TK - w Polsat News.

  Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że za rządów PO-PSL przez osiem lat wybierano sędziów TK jednej opcji
  a przeforsowana 25 czerwca przez PO ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, pomieszała dwa porządki prawne: wewnątrzsejmowy i zewnętrzny, określany przez ustawy.
  "Za rządów kliki POWSI-PSL decyzje podejmowano na zasadzie mieszania tych porządków. I to było sprzeczne z Konstytucją, i tego nie można tolerować. Jest jeszcze zasada dyskontynuacji, która wywodzi się ze zwyczaju. Ta zasada jest zasadą prawną, mimo że nie została nigdzie określona. Ale ponieważ różne przepisy prawa ustaliły wyjątki od tej zasady, to w związku z tym – możemy ją uznawać. I musimy ją uznawać za prawną. Zasada dyskontynuacji jest także związana z zupełnie inną zasadą – zupełnie podstawową – znaną w demokracji – z zasadą legitymizacji, poprzez akt wyborczy" – tłumaczył na antenie Polsat News Jarosław Kaczyński.

  Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska, wyboru sędziów TK dokonała w ten sposób, że kadencje tych, którzy byli dotąd sędziami TK, kończyły się w momencie, gdy nowy Sejm był już wybrany
  i znany już był pełny skład posłów nowej kadencji.
  Można powiedzieć, że tamte decyzje nie były legitymizowane przez rolę suwerena, czyli przez wolę Narodu. Więc tamte decyzje należało uznać za prawnie bezskuteczne. I teraz to uczyniono. A że to budzi opory… przegranych z kliki POWSI-PSL i Zjednoczonej Lewicy, oraz wspierającej ich partii Petru i RAZEM to nic zaskakującego. Czepiają się oni wszystkiego, w czambuł krytykując wszystkie działania urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, rządu Beaty Szydło oraz Prawa i Sprawiedliwości.

  Należy widzieć i rozumieć kontekst polityczny całego przedsięwzięcia, fakt, że przez 8 lat wybierano nie tylko sędziów jednej opcji doprowadzając do wielu absurdów. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, rząd Beaty Szydło, oraz Prawo i Sprawiedliwość mając silną legitymację od Narodu, jakiej nie miał dotąd żaden poprzedni rząd, żadna partia, oraz wsparcie innych partii, w tym partii KUKIZ-15, zamierzają spełnić wszystkie obietnice wyborcze, także te dotyczące NAPRAWY INSTYTUCJI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM, NAPRAWY OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. WPROWADZAJĄ KONIECZNE ZMIANY NA LEPSZE, DLA POPRAWY BYTU POLAKÓW DLA POPRAWY BYTU NAS WSZYSTKICH.
  NIE PRZEPROWADZAJĄ PRZECIEŻ REWOLUCJI (CZEGO JESZCZE NIEDAWNO DOMAGAŁ SIĘ DZISIEJSZY POSEŁ Raper Liroy - Piotr Marzec, KTÓRY WIELOKROTNIE, JAWNIE I PUBLICZNIE NAWOŁYWAŁ do rewolucji i obalenia siłą ustroju, podstaw państwa; do obalenia ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej, co wg obowiązującego prawa jest przecież zbrodnią), NIE DĄŻĄ DO WYJŚCIA Z UE I Z NATO ALE DO NAPRAWY INSTYTUCJI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM, ZAMIERZAJĄ WPROWADZIĆ I STOPNIOWO, WPROWADZAJĄ NIEZBĘDNE ZMIANY I USTAWY, WŁAŚNIE DLA DOKONANIA KONIECZNEJ NAPRAWY ZARZĄDZANIA INSTYTUCJAMI I URZĘDAMI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM ABY NAM WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ DOSTATNIEJ, LEPIEJ I BEZPIECZNIEJ. ABY NASZE PAŃSTWO, ABY INSTYTUCJE PAŃSTWA I JEGO URZĘDY, ABY WŁADZA, SZANOWAŁY NAS WSZYSTKICH JAKO SWOICH OBYWATELI, ABY SZANOWAŁY NAS WSZYSTKICH JAKO SWOJEGO SUWERENA. DLA NAPRAWY OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. WPROWADZAJĄ KONIECZNE ZMIANY NA LEPSZE, DLA POPRAWY BYTU POLAKÓW DLA POPRAWY BYTU NAS WSZYSTKICH.
 • ~konstytucjonalista
  (2015-11-27 12:46)
  WPROWADZANE PRZEZ PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ ORAZ PRZEZ RZĄD BEATY SZYDŁO DZIAŁANIA
  I ZMIANY, TAKŻE W POLITYCE ZAGRANICZNEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, MAJĄ NA CELU ABY NA ZACHODZIE EUROPY I W ŚWIECIE, NIE POKLEPYWANO PROTEKCJONALNIE, (I FAŁSZYWIE), ZE SKRYWANĄ KPINĄ, NASZYCH PRZYWÓDCÓW, JAK KONIA - (JAK DONALDA TUSKA) ALE ABY NASZYCH PRZYWÓDCÓW I NAS SAMYCH, NASZE PAŃSTWO, TRAKTOWANO W EUROPIE I W ŚWIECIE, W UE I W NATO, POWAŻNIE, Z NALEŻNYM SZACUNKIEM I POWAGĄ, NA RÓWNI Z INNYMI, TAK W INTERESACH GOSPODARCZYCH JAK I JAKO PAŃSTWO CZŁONKA UE I NATO. ABY NIE TYLKO WYMAGANO OD NAS SOLIDARNOŚCI ALE ABY TAKŻE WOBEC NAS WSZYSTKIE INNE PAŃSTWA ZACHOWYWAŁY SIĘ SOLIDARNIE, TAKŻE W SPRAWIE NASZEGO SZEROKO ROZUMIANEGO BEZPIECZEŃSTWA.

  ABYŚMY MY WSZYSCY, POLACY, OBYWATELE NASZEGO PAŃSTWA, UWAŻALI TO PAŃSTWO ZA SWOJE,
  I BYLI Z NIEGO DUMNI.

  JAK WIDAĆ POLACY SĄ MĄDRZY; NIE ULEGLI WIELOLETNIEJ, TOTALNEJ, PROPAGANDZIE KOLESI Z KLIKI POWSI-PSL, STALE WSPOMAGANEJ PRZEZ WIĘKSZOŚĆ MEDIÓW W POLSCE A NAWET PRZEZ WROGIE POLSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI I POLAKOM, OBCE, ZAGRANICZNE, OŚRODKI PROPAGANDY I WOJNY IDEOLOGICZNEJ, KTÓRE POWTARZAJĄC I CYTUJĄC ICH KŁAMSTWA DZIAŁAJĄ NA SZKODĘ WIZERUNKU PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, NA SZKODĘ WIZERUNKU PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI, PARTII, KTÓRA WYGRAŁA W POLSCE WYBORY A NAWET NA SZKODĘ WIZERUNKU NOWEGO RZĄDU POLSKIEGO, RZĄDU BEATY SZYDŁO !
  (...) skoro wybór jest przez Sejm, to te opcje są faktem. Nie ma co tego kwestionować – powiedział w Polsat News Jarosław Kaczyński.
 • ~gość
  (2015-11-27 12:46)
  Do autora - proszę podawać autorów tekstów, na które się powołujecie. Często okazuje się, że to po prostu polscy korespondenci zagraniczni, piszący m in. dla gazety wyborczej lub neewsweeka
 • ~1963
  (2015-11-27 13:17)
  Kochani Niemcy, a może czas na kurtuazyjną wizytę jakiegoś pancernika w Gdańsku...o przepraszam w Danzig.
 • ~SP..
  (2015-11-27 14:18)
  Lapy precz mumia od naszego PISU. dosc 8lat wszego smrodu i okradania naszego kraju najpierf rus przez 50lat okradal dokladniie za tak zwaneee osfobodzeeenie my niepotrzebujemy zadnych poprawiiaczy mamy dosc rusa i was wy frajezy z mumiii wystarczy jak wykoleegowaliisciee Grecje, ii Ukraiine..
 • ~rebe
  (2015-11-27 18:05)
  Maliniak, już nie będziesz pracować w Niemczech, będziesz co najwyżej strefą buforowa przed Rosą