Prasa w Niemczech: rząd Szydło depcze demokratyczne standardy w Polsce

| Aktualizacja:

Prasa w Niemczech krytykuje działania nowych władz Polski. Komentator "Sueddeutsche Zeitung" pisze, że rząd Beaty Szydło depcze prawo i demokratyczne standardy.

wróć do artykułu
  • ~herni
    (2015-11-27 11:50)
    jezeli zdaniem Angeli M Tusek posłuszny jak piesek to dobry demokratyczny standard dla Polen, to ja sie nie dziwię że Angeli nie podoba sie PIS, tak jak panom nie podoba sie bunt niewolników
  • ~barbara
    (2015-11-27 11:48)
    To Niemcy nawet decydują jakie standardy demokracji mają obowiązywać w Polsce ? to hańba !!! czy wiekszość ziemi w Polsce należy do Niemiec? czy większość Polaków POdpisała folkslisty? chyba nie skoro PO na czele ze zniemconym Tuskiem,Kopaczową,Bulem Komorowskim i resztą bandy przegrała wybory !!! ha,ha,ha
  • ~realista
    (2015-11-27 11:52)
    chyba spotkali sie z Czuchnowskim i Michnikiem
  • ~ja, znowu ja...
    (2015-11-27 12:00)
    KIM SĄ ci waleni "korespondenci" niemieckich szmatławców? czy przypadkiem nie mają "polskobrzmiących" nazwisk?
  • ~wassyl
    (2015-11-27 12:29)
    niemcy niech pilnują swojego dopwórka dość namieszali w Grecji ,
    Niech sobie wbiją do swych głów , Polska nie jest wasalem a tym bardziej Niemieckim Landem !
  • ~Kacha
    (2015-11-27 12:05)
    Jak PO zawlaszczyla cale panstwo w trybie pilnym po katastrofie smolenskiej to Niemy siedzieli cicho bo to bylo im na reke. Teraz otwarcie pisza ze Tusk dostal stanwisko w nagrode za "zaslugi" dla Niemiec. Teraz maja problem bo nowy poliski rzad i parlament nie wydaja sie byc podlegle niemieckiemy hegemonowi wiec pisza to oszczerstwa. A media w niemieckich rekach, takie jak dziennik, powtarzaja te bzdury. KAzdy normalny Polak powienien wiedziec: im bardziej Niemcy i Rosjanie krzycza na polski rzad i parlament, tym lepiej to o tym rzadzie i parlamencie swiadczy. Tylko idioci uwierza ze Niemcy i Rosjanie dzialaja w interesie Polski
  • ~cyd
    (2015-11-27 11:56)
    Wydaje mi się, że ktoś donosi na Polskę do Niemców. Tak to jest, najpierw donosili do UB, potem do WSI, a teraz do Niemiaszków.
  • ~czadu
    (2015-11-27 11:50)
    bla bla bla, nie nudzcie, to już było.
  • ~co za pitolenie
    (2015-11-27 11:55)
    Pewnie, niech sie nie spieszą, niech poczekają, aż wszystkie ministerstwa przeprowadzą "likwidację mienia" i rozdadza milionowe nagrody jak kancelaria Komorowskiego i resort Tereski.
  • ~złam kod
    (2015-11-27 11:55)
    KOD może wezwać Angelę na pomoc do ratowania polskiej ,,demokracji" tak jak wladze komunistycznej czechosłowacji wzywały bratnie armie w 1968r
    szerzej pisze o tym Michalkiewicz na swoim blog
  • ~konstytucjonalista
    (2015-11-27 12:45)
    Niemieckie media niech zajmą się swoimi problemami; Niemcy niech pilnują lepiej swoich żon aby nie zabrali im ich muzułmanie do ISIS a niech odpimpają się od naszych, polskich, wewnętrznych spraw.

    Zoll niech zajmie się bawieniem wnuków albo ogródkiem i nie psuje podjętej naprawy Rzeczypospolitej przez tych, którym Naród udzielił do tego mocnej legitymacji.

    Jarosław Kaczyński odparł zarzuty w sprawie TK - w Polsat News.

    Prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że za rządów PO-PSL przez osiem lat wybierano sędziów TK jednej opcji
    a przeforsowana 25 czerwca przez PO ustawa o Trybunale Konstytucyjnym, pomieszała dwa porządki prawne: wewnątrzsejmowy i zewnętrzny, określany przez ustawy.
    "Za rządów kliki POWSI-PSL decyzje podejmowano na zasadzie mieszania tych porządków. I to było sprzeczne z Konstytucją, i tego nie można tolerować. Jest jeszcze zasada dyskontynuacji, która wywodzi się ze zwyczaju. Ta zasada jest zasadą prawną, mimo że nie została nigdzie określona. Ale ponieważ różne przepisy prawa ustaliły wyjątki od tej zasady, to w związku z tym – możemy ją uznawać. I musimy ją uznawać za prawną. Zasada dyskontynuacji jest także związana z zupełnie inną zasadą – zupełnie podstawową – znaną w demokracji – z zasadą legitymizacji, poprzez akt wyborczy" – tłumaczył na antenie Polsat News Jarosław Kaczyński.

    Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że Platforma Obywatelska, wyboru sędziów TK dokonała w ten sposób, że kadencje tych, którzy byli dotąd sędziami TK, kończyły się w momencie, gdy nowy Sejm był już wybrany
    i znany już był pełny skład posłów nowej kadencji.
    Można powiedzieć, że tamte decyzje nie były legitymizowane przez rolę suwerena, czyli przez wolę Narodu. Więc tamte decyzje należało uznać za prawnie bezskuteczne. I teraz to uczyniono. A że to budzi opory… przegranych z kliki POWSI-PSL i Zjednoczonej Lewicy, oraz wspierającej ich partii Petru i RAZEM to nic zaskakującego. Czepiają się oni wszystkiego, w czambuł krytykując wszystkie działania urzędującego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, rządu Beaty Szydło oraz Prawa i Sprawiedliwości.

    Należy widzieć i rozumieć kontekst polityczny całego przedsięwzięcia, fakt, że przez 8 lat wybierano nie tylko sędziów jednej opcji doprowadzając do wielu absurdów. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, rząd Beaty Szydło, oraz Prawo i Sprawiedliwość mając silną legitymację od Narodu, jakiej nie miał dotąd żaden poprzedni rząd, żadna partia, oraz wsparcie innych partii, w tym partii KUKIZ-15, zamierzają spełnić wszystkie obietnice wyborcze, także te dotyczące NAPRAWY INSTYTUCJI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM, NAPRAWY OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. WPROWADZAJĄ KONIECZNE ZMIANY NA LEPSZE, DLA POPRAWY BYTU POLAKÓW DLA POPRAWY BYTU NAS WSZYSTKICH.
    NIE PRZEPROWADZAJĄ PRZECIEŻ REWOLUCJI (CZEGO JESZCZE NIEDAWNO DOMAGAŁ SIĘ DZISIEJSZY POSEŁ Raper Liroy - Piotr Marzec, KTÓRY WIELOKROTNIE, JAWNIE I PUBLICZNIE NAWOŁYWAŁ do rewolucji i obalenia siłą ustroju, podstaw państwa; do obalenia ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, Najukochańszej Ojczyzny Naszej, co wg obowiązującego prawa jest przecież zbrodnią), NIE DĄŻĄ DO WYJŚCIA Z UE I Z NATO ALE DO NAPRAWY INSTYTUCJI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM, ZAMIERZAJĄ WPROWADZIĆ I STOPNIOWO, WPROWADZAJĄ NIEZBĘDNE ZMIANY I USTAWY, WŁAŚNIE DLA DOKONANIA KONIECZNEJ NAPRAWY ZARZĄDZANIA INSTYTUCJAMI I URZĘDAMI PAŃSTWA, NAPRAWY ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM ABY NAM WSZYSTKIM ŻYŁO SIĘ DOSTATNIEJ, LEPIEJ I BEZPIECZNIEJ. ABY NASZE PAŃSTWO, ABY INSTYTUCJE PAŃSTWA I JEGO URZĘDY, ABY WŁADZA, SZANOWAŁY NAS WSZYSTKICH JAKO SWOICH OBYWATELI, ABY SZANOWAŁY NAS WSZYSTKICH JAKO SWOJEGO SUWERENA. DLA NAPRAWY OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. WPROWADZAJĄ KONIECZNE ZMIANY NA LEPSZE, DLA POPRAWY BYTU POLAKÓW DLA POPRAWY BYTU NAS WSZYSTKICH.
  • ~magda sz-n
    (2015-11-27 12:07)
    My Polacy takze uwazamy ze Niemcy pod szyldem Angeli M. lamia standardy demokracji narzucajac odgornie decyzje w sprawie "uchodzcow" SUWERENNYM I NIEPODLEGLYM PANSTWOM - czlonkom UE bez wczesniejszej z nimi konsultacji.
  • ~gość
    (2015-11-27 12:46)
    Do autora - proszę podawać autorów tekstów, na które się powołujecie. Często okazuje się, że to po prostu polscy korespondenci zagraniczni, piszący m in. dla gazety wyborczej lub neewsweeka
  • ~er
    (2015-11-27 12:26)
    Po prostu jak zwykle bezczelne donosy GW, ale dzięki temu prawda została ujawniona i Niemcy wprost powiedzieli za co Tusk dostał posadę!!! Straszne to i smutne!
  • ~1963
    (2015-11-27 13:17)
    Kochani Niemcy, a może czas na kurtuazyjną wizytę jakiegoś pancernika w Gdańsku...o przepraszam w Danzig.
  • ~stach
    (2015-11-27 12:16)
    Jeżeli Niemcy krytykują, to znaczy że w Polsce idzie ku dobremu. Tak trzymać!
  • ~hiena
    (2015-11-27 19:02)
    Niemiecka Gazeta WYborcza szczeka jak polskojezyczna Gazeta Wyborcza! Mowia do siebie: wy popierajcie nas, my bedziemy popierac was i razem sie dra: PATRZCIE, POPIERAJA NAS !
  • ~jk
    (2015-11-27 20:09)
    Blaszczykowski zareagowal na arogancje Szulca.
    Ktora polska gazeta zareaguje odpowiednio na arogancje "Sueddeutsche Zeitung" ?
  • ~Polak
    (2015-11-27 12:28)
    niektórzy germańcy wpadają w trybie przyśpieszonym w debilizm. Zbyt często czytają wydawane w Polsce szmatławce lub oglądają zakłamane TV.Zacznijcie oglądać TV
    REPUBLIKA,jedyna stacja, która nadaje i omawia wiadomości prawdziwe.Tu m.in.dowiecie się jak niski poziom reprezentuje Angela i jakim zakłamańcem jest Tusk,który czy prędzej czy póżniej stanie przed prokuratorem za popełnienie czynów kryminalnych.Powodzenia,więcej tranu na mózgowie.
  • ~darks
    (2015-11-27 23:19)
    Ale szczekają!
    Niemcy powinni zacząć zachowywać się przyzwoicie, bo na razie to banda palantów, której się wydaje, że ciągle mogą mieszać w Polsce według swoich reguł.