Porozumienie Unii z Turcją. Tusk ogłasza: Dni nielegalnej imigracji do Europy dobiegły końca

| Aktualizacja:

UE i Turcja uzgodniły w Brukseli, że będą pracować nad nowym planem, aby zahamować falę migracji. Zdaniem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska plany te mogą przynieść przełom w walce z kryzysem migracyjnym. Zadowolona jest także polska premier Beata Szydło.

wróć do artykułu
  • ~Hexi
    (2016-03-08 06:56)
    Czasy nielegalnej imigracji. Przecież to Merkel ich zapraszała. Za moment, na wiosnę ruszy Afryka już czekają.Trochę za szybko ogłoszony sukces.
  • ~maniek
    (2016-03-08 07:34)
    Kiedyś się dowiemy że w ten sposób Europa sfinansowała wojnę Turcji z Rosją?
  • ~a
    (2016-03-08 07:27)
    Sprzedali Europe Turkom
  • ~gda
    (2016-03-08 07:31)
    O vecie Orbana ani słowa.
  • ~karol
    (2016-03-08 07:13)
    ... i znowu Tuskowi nos się wydłużył ! dobra mina do złej gry ! polityczny koniec Makreli coraz bliżej a tym samym koniec "króla Europy" ...
  • ~kar
    (2016-03-08 07:37)
    imigracja dobiegła końca ? "unijni przywódcy zgodzili się pracować nad wysuniętymi propozycjami" I tyle w temacie. Pracują już rok i będą pracować następny, a później opracują następny, bo sytuacja się zmieni i Turcja poprosi o kolejne 3 miliardy
  • ~zaniepokojony
    (2016-03-08 07:35)
    Więc Turcja pod wodzą jakiegoś islamofaszysty, kraj który kupuje rope od terrorystów, przymyka oko na przemyt broni którą otrzymują od sponsorów z Arabii Saudyjskiej, niewoli Kurdów i walczy z wolnością w mediach. Oto ten kraj spełnia jakiekolwiek warunki? Czy sam stawia warunki frau Merkel. Już kiedyś niemiecki kanclerz miał plan na Europe...
  • ~Archer
    (2016-03-08 07:57)
    "Tusk odpowiedział na te uwagi Davutoglu, że poszanowanie wolności prasy w Turcji jest i będzie oceniane w procesie akcesji tego kraju do UE." Taaaaaaaaaaaaaaaak? To moze zawolaja tureckiego premiera na dywan do Brukseli albo wysla in Komisje Wenecka?
  • ~tylko sprawy Europy.!
    (2016-03-08 07:41)
    Moje pytanie ?....po co wam to wszystko było,?...po co ten cały cyrk z imigrantami,? KE jest najsłabszym ogniwem w UE.
  • ~slazak
    (2016-03-08 07:25)
    Pani "premier europy" i "gwiazda parlamentu europejskiego" jako blado wypada.
  • ~ABC
    (2016-03-08 08:43)
    Zamiast 1 miliona nielegalnych imigrantów będziemy mieć 10 milionów legalnych imigrantów na tureckich paszportach plus dodatkowo 1 milion Syryjczyków z obozów w Turcji. I zapłacimy za to 6 mld EURO. Ale sukces, jak w Monachium w 1938 r.
  • ~SN
    (2016-03-08 09:20)
    Na pewno nie jestem fanem Erdogana, ale nie sposób nie dostrzec, że umie rozmawiać z Makrelą i jej pomagierami. W zeszłym roku po prostu kazał Junckerowi się zamknąć. A jeśli ta durna enerdówka sądzi, że te milardy euro zapłaci na św. Nigdy, to bardzo się myli. A o wecie Orbana ani słoweczka, jak już zauważył jeden z przedmówców. Kogo chcecie oszukać, żałosne goebbelsiątka?
  • ~nul
    (2016-03-08 08:15)
    Jedyny komentarz to śmiech z rozpaczy. Przywódcy UE pokpili się tym szczytem. Totalna głupota i kompromitacja, nie ma innego określenia. Damy Turcji 6 mld a w zamian przyjmiemy tyle samo imigrantów bo za jednego odesłanego oni nam jednego przyślą niby uchodźce, hahaha. Parodia nie poliyka. I Szydło jest współwinna bo się na to zgodziła. Powinna być zdeydowanie przciwko jak każdy przywódca z UE. Nie wiem co napsać. Tu po prostu nie ma logicznegow yjaśnienia dlaczego UE godzi się płacić 6 mld i przyjac tyle samo imigrantów tyle, że zamiast z np Iraku to z Syrii. dla Europy to są tacy sami muzułmanie chcący zniszczyc naszą kulturę. I jeszcze jedno Trcja w UE? Zniesienie wiz? Ludzie co wy robicie? To jest 80 mln muzułmanów!!! Masakra jakaś. Turcja nie może być w UE to zacofany, muzułmański kraj. Nie mogą mieć wiz. ten szczyt to gwóźdź dla Europy i PiS sie do tego przyczynił bo nie zrobił nic przeciwko.
  • ~Grzechu_comeback
    (2016-03-08 08:10)
    JEŻELI TUSK coś ogłosił, to znaczy że musi być INACZEJ!
  • ~nibydlaczego
    (2016-03-08 09:05)
    to porozumienie to jakaś katastrofa, z powodu nieodpowiedzialnej polityki Merkel Unia ma słabiutką pozycję przetargową, a Turcja ugrywa to co, chce, a efekty islamizacji Europy będą przerażające
  • ~Nyrek
    (2016-03-08 09:48)
    Kiedyś ten gamoń ogłaszał, że Polska jest zieloną wyspą....
  • ~Nick
    (2016-03-08 09:09)
    To byla jakac nielegalna imigracja? Nie klam znowu Tusku, bo to byli przeciez wojenni uciekinierzy. Jakze by to moglo byc mozliwe zeby Europe zalala fala ponad miliona nielegalnych imigrantow. Spytaj twojej przyjaciolki Makreli, ona ci udzieli poprawnej odpowiedzi :-)
  • ~MIS
    (2016-03-08 09:28)
    DLACZEGO NIE PROWADZILI RZOMOW Z ARABIA SAUDYJSKA, QATAREM, CZY EMIRATAMI?
  • ~Jola
    (2016-03-08 09:46)
    sukces, od czerwca milinony Turków i imigrantów z lewymi Tureckimi paszportami juz nie pontonami ale legalnnie, samolotami najada Europe. Unia odesle 1,5 mln. nielegalnych imigrantów do Turcji, żeby sobie załatwili paszporty i wjadą z powrotem. turacja pozbedzie się całego tałatajstwa a unia jeszcze jej za to zapłaci dodatkowe 3 mld. Takie warunki mógł wynegocjować geniusz Tusk
  • ~polka