Donald Tusk do papieża Franciszka: Polska jest i pozostanie w Europie

O Światowych Dniach Młodzieży i wizycie w Polsce mówił papieżowi Franciszkowi przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w wystąpieniu w Watykanie. Podczas ceremonii wręczenia papieżowi nagrody Karola Wielkiego podkreślił, że "Polska jest i będzie w Europie".

wróć do artykułu
  • ~Klaps
    (2016-05-08 15:36)
    Nie ogarniam dlaczego Tusk wypowiada się w imieniu Polskiego rządu? Szydło też mówi, że Polska jest i pozostanie w Europie, ale ma jeszcze do ogarnięcia te Dni Młodzieży, które poprzednia ekipa zupełnie olała...
  • ~marcelek
    (2016-05-08 15:35)
    tusku, a gdzie ma być?! w Australii!? puknij się w tę pustą głowę!
  • ~gość@@@
    (2016-05-08 15:00)
    Patsajcie kursanty - jak trwoga to do Boga...
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-07 14:22)
    Co z tym zamachem w Smolensku ?.Prezydent polegl ,jako meczennik ,a co robi A.M o jego komisja.Jak dlugo narod bedzie zyl tematami zastepczymi !.Priorytetem bylo wyjasnienie sprawy eksydentu smolenskiego !.500 + to nie jest najwaznieszym zadaniem obecnego rzadu,TK to zaslona dymna ,jak dlugo bedzie trwala ta zabawa w chowanego !.
  • ~kolumb się znalazł
    (2016-05-07 12:55)
    Polska jest i pozostanie w Europie - Panie Tusk, ale Pan odkrywca, o tym to nawet Pan Premier Pierdu wie !!!
  • ~dietetyk
    (2016-05-07 11:49)
    Polska jest i pozostanie w UE, bo bez UE to Polska nie mialaby co jesc.
  • ~olo
    (2016-05-07 10:00)
    buahahahaha, a dlaczego ,leszczu ? bo jak wyjdzie w EU, to gdzie ty,misiu maly bedziesz pracowal ? tylko w Polsce, buahahaha , bedziesz parzyl herbate w Gdansku
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-07 08:20)
    Tak .tak wyjasnic te wybuchy ,hel i glupote smolenska !.Prosimy o emisje rozmow z kokpitu Tu -154 M
  • ~Zzzz
    (2016-05-07 07:28)
    Czyżby Tusk szykowal sie na nastepce Frania? Poglady maja podobne.
  • ~jozef bak
    (2016-05-07 05:33)
    jak ta ruda swinia moze reprezentowac POlske
  • ~Kris
    (2016-05-07 03:31)
    Tuskowa kanalia znowu szkodzi Polsce...
  • ~memento mori
    (2016-05-06 22:38)
    Tusk to antychryst...z jego ryja widac jak wyglada pieklo.
  • ~marny autorytet
    (2016-05-06 22:32)
    Widac kto chce Europe zasiedlic muzulmanskim lajnem... kaszubski wilkolak i Papa od siedmiu bolesci .
  • ~dzinia
    (2016-05-06 22:12)
    Straszne prymitywy piszą swoje oceny! Nikt z Waszych pisowskich prymitywne nigdy nie obejmie takiego stanowiska! Za Waszych przedstawicieli trzeba się wstydzić i za fałszywa religijność!
  • ~Don Kichot
    (2016-05-06 22:05)
    Tu na drodze leży jakiś nędzarz, na pół martwy z głodu. Bóg otacza go swym miłosierdziem, ale nie może zesłać mu chleba. Lecz obok jest człowiek i na całe szczęście nie jest Bogiem. Może mu podać kawałek chleba. To jego jedyna wyższość nad Bogiem. Dla donalda to będzie allach, donek dobrze napisałem? Donald i jego partia są ateistami!
  • ~maria
    (2016-05-06 21:07)
    oojcze swiety wspolczuje ze misiales takiego klamce sluchac to Jet najpodleszy polak ----i on sie wypowiada ----slowa polskosc to nienormalnosc takie stwierdzenie tego czlowieka zeby wygrac szybko bral Slum koscielny z pomoca biskupa takiego jak on -a te slowa ze przed klechami nie bedzie klekal wiec co on tam robi to jest pierwszy klecha ojcze sw powinienes przegonic ta chalastre z tym czlowiekiem nie godny watykan tych ludzi --to byla reklama tego czlowieka falszywca czekamy wyjasnienia smolenska ta wizyta nie pomoze --kaim zabil abla
  • ~o
    (2016-05-06 20:59)
    No AMERYKI to on nie odkryl WILEC IEDEN.
  • ~Verhoffsnarr
    (2016-05-06 20:16)
    No to odetchnąłem, bo już myślałem, że popiera pomysł Schetyny w sprawie referendum.
  • ~prorok
    (2016-05-06 20:08)
    Panie Tuske - POlska jest w Europie, ale czy będzie to nie wiadomo ! Targowica planuje czwarty rozbiór, ma być tylko nowy Land - POLAND ! Alimenciarz ma być Namiestnikiem !
  • ~Nienormalny
    (2016-05-06 19:54)
    Tusk: "Polskość to nienormalność" Ćwierć wieku temu Tusk poskarżył się, że musi dźwigać niechcianą polskość. To właśnie w miesięczniku „Znak" (listopad-grudzień 1987) Tusk napisał, że „polskość to nienormalność”, obciążenie, męka. „Polskość to nienormalność takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg co jeszcze wie wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić”. „Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń?” Od siedmiu lat konsekwentnie leczy nas z tej przykrej przypadłości. Jak to wygląda w edukacji? Przykład eliminacji podstawowych dla kanonu narodowego lektur, nauczania historii to tendencja aż nadto wyraźna. Dochodzi do sytuacji, w której poseł polskiego parlamentu publicznie oświadcza, że cieszy się z wyrzucenia rewizjonisty i imperialisty Mickiewicza oraz jego Pana Tadeusza z listy lektur szkolnych. Chodzi o M. Plurę z PO, który ogłosił też, że „Polak Sarmata to dla mojej rodziny twór kulturowo obcy, więc mi się nigdy w wychowawczym kanonie nie mieścił". I proponuje, by w zamian wychowywać Polaków na Europejczyków z dzieł niemieckiego poety Josepha von Eichendorffa. To rzecz niepojęta! W każdym europejskim kraju, poza Polską właśnie, propozycja zamiany narodowego wieszcza na przedstawiciela literatury obcej skończyłaby karierę każdego posła. U nas jakby deszcz padał, choć przecież temu panu chodzi nie o poezję, lecz o likwidację polskiej szkoły. Poseł Plura to człowiek powiązany ze śląską ideologią separatystyczną. W tej sprawie państwo polskie też nic nie robi. Dlaczego?