Trump: To, że Putin mówił o mnie miłe rzeczy, nie znaczy, że pomoże mu to w negocjacjach

| Aktualizacja:

Donald Trump, jedyny obecnie kandydat Republikanów do prezydentury, oświadczył, że jest gotów rozmawiać z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem, by spróbować nakłonić komunistyczne władze w Pjongjangu do porzucenia programu atomowego. Zapewnił też, że Władimir Putin nie będzie mógł liczyć na ulgowe traktowanie.

wróć do artykułu
 • ~uzi
  (2016-05-18 12:10)
  Dlaczego Korea ma porzucić program nuklearny, skoro USA posiada broń atomowa a Izrael posiada ją od wielu lat nielegalnie i USA to nie przeszkadza. Nie nakładają żadnych sankcji, nie bombardują instalacji nuklearnych itd. Przeszkadza im natomiast ta broń w Iranie, Korei.
 • ~dla pokoju
  (2016-05-18 10:37)
  Na świecie od wieków trwa gra mocarstw. Polska już mocarstwem nie jest. Ale nie musi pozwalać na rozgrywanie się innym przeciw dobru własnych obywatelek i obywateli. Do tego przydatna jest dywersyfikacja sojuszy. Czyli do obecnych trzeba dodać nowe - z Rosją, Chinami, Indiami.
 • ~dla pokoju
  (2016-05-18 11:06)
  Takie USA mają wśród sojuszników Turcję i Grecję, Indie i Pakistan, Arabię i Izrael. Na zasadzie, gdzie dwóch się czubi, tam trzeci ich lubi... i pokorne cielę dwie krówki ssie... Dlatego Polska powinna porzucić przegraną (nie raz) strategię utrzymywania równowagi między wrogami na rzecz strategii utrzymywania równowagi między sojusznikami. Możemy być równocześnie sojusznikami mocarstw zachodnich i wschodnich i lepiej byśmy na tym wyszli niż na byciu satelitą jednej ze stron (przedtem wschodu, teraz zachodu).
 • ~Konrad Wallenrod
  (2016-05-18 11:11)
  Sowieci wykonczyli mi polowe rodziny na Syberii,ale i gineli z nimi Rosjanie !.Komuna zdechla !.Polska ma interes trzymac z Rosja jak chce istniec !.
 • ~ZigB
  (2016-05-18 20:15)
  Dziwie sie ze Polskie media dezinformuja spoleczenstwo jesli chodzi o pewne wypowiedzi Donald Trumpa. Propozycja zakazu wjazdu dla wszystkich muzułmanów do USA, mialaby byc tylko czasowa, do momentu kiedy stworzone zostana warunki do sprawdzenia tozsamosci osob ubiegajacych sie o wjazd. Mala roznica, prawda? Jesli chodzi o "mur na granicy z Meksykiem" chodzi przede wszystkim o przemyt narkotykow, a w drugiej fazie o nielegalne przekraczanie granicy.
 • ~olo
  (2016-05-19 11:15)
  zafascynowany ? pochwala ? to sa okreslenia konkurencji, Trump jest rzeczowy, pragmatyczny, nie ulega emocjom ani uprzedzeniom ani fochom i mitom. Czy on wyglada na stara ciotka mitomanka na herbatce u znajomych ?
 • ~broszka z Broszkowic
  (2016-05-19 03:46)
  Ten Tramp to taki dwa w jednym u nas Duda +Macierewicz ?