Kościół Szkocji dopuszcza małżeństwa jednopłciowe pastorów i diakonów

| Aktualizacja:

Pastorami i diakonami Kościoła Szkocji będą mogły zostawać osoby w jednopłciowych związkach małżeńskich - zdecydowano na dorocznym synodzie powszechnym tego Kościoła, rozpoczętym w sobotę w Edynburgu.

wróć do artykułu
  • ~bono
    (2016-05-21 18:20)
    W Boliwii zezolono nawet na slub syna prezydenta z jego psem. No wiec otworzylismy swiat na ciekawe ekspermyenty. Mendele przewraca sie w grobie
  • ~wizjoner
    (2016-05-21 19:11)
    Spojrzałem w swoją kulę kryształową i zobaczyłem dobrą wiadomość, że za 20 lat parom mężczyzna-kobieta pozwolono na utworzenie marszu równości. Zeby ich nie dyskryminowano.
  • ~jerev
    (2016-05-21 19:13)
    Wyslac tam smrodliwego alimenciarza i jego talenty kodziarsie. Szkoci slubu udziela i zaraz do pierdla wsadza za podatkowe oszustwa/alimenty wsadza.
  • ~opinia x
    (2016-05-21 23:21)
    To wszystko juz bylo,wielokrotnie...ale "ludzie" maja za krotka pamiec! Sodoma i Gomora na prawde istnialy i podobny syf jak dzis w USA i na "demokratycznym Zachodzie",UE. Bog nie tylko ze istnial,istnieje i bedzie istniec ale nie zawacha sie znowu ukarac wszystkich tych co tak czynia i zyja! Jezus oraz apostolowie mowili o tym wielokrotnie,ale ludziska lubia wiecej samych siebie i swe cielesna pragnienia(nie zawsze normalne)niz przykazania Boze i Boga jako Zbawiciela,ale wg Jego zasad,a nie wg widzimisie gadki wszystkich moralistow,madrali,filozofow i biskupow!
  • ~pro publico
    (2016-05-21 23:29)
    Skąd takie wiadomości? Boliwia daleko, jakiś katolicki guru blisko?
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-22 10:10)
    No to skoncza w ciemnosciach !.Z Bogiem oni nie wygraja !.Bog Jahwe stworzyl Adma I Ewe.
  • ~Fruzia
    (2016-05-22 10:54)
    a polactwo ubóstwia krypto ciotę kartofla i zimnego lecha...
  • ~~pik
    (2016-05-22 10:55)
    Sodoma i Gomora ...upadek .
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-05-22 11:46)
    Biblia jest jedynym autorytetem,nie ma innego !.Widac ,ze dzien Panski zbliza sie szybko !.Religie sa glownym motorem wojen !.Religia ,a wiara w Ewangelie to dwa przeciwstawne pojecia.Protestantyzm to nie chrzescijanstwo,chrzescijanstwo to pelny respekt do calego tekstu Biblii.Akty zboczen seksualnych sa dzielem szatana,ktory zna Pisma Swiete,co udowodnil po chrzcie Pana Jezusa Chrytusa ,kiedy ten poscil na pustyni 40 dni,on obiecywal mu wszystko na ziemi w celu sklonienia Syna Bozego do oddania mu poklonu !.Jezus wygral,dal nam szanse zycia wiecznego !.Homoseksualizm jest przepuska do piekla i to jest zapisane w Biblii.
  • ~haha
    (2016-05-22 18:49)
    kto wiec bedzie chcial chodzic do burduleu sie modlic