Timmermans zdał raport ze swej wizyty w Polsce. Następne kroki Bruksela podejmie w czerwcu

| Aktualizacja:

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformował w środę komisarzy o swej wtorkowej wizycie w Polsce i rozmowach o rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego - dowiedziała się PAP ze źródeł unijnych. KE ma wrócić do tematu Polski 1 czerwca.

wróć do artykułu
 • ~gt5
  (2016-05-26 00:58)
  Powtarzany uparcie przez Kaczyńskiego i innych pisowskich prawniczych przemózgów argument o rzekomej konieczności stosowania się Trybunału Konstytucyjnego do ustawy z 22 grudnia przy badaniu jej konstytucyjności został jasno i prosto zbity przez Komisję Wenecką (w punktach 35-43 Opinii Komisji Weneckiej nr 833/2015 z 11-12 marca 2016). Gdyby przyjąć, że taka jak Kaczyński twierdzi była intencja konstytuanty, oznaczałoby to, że konstytuanta godziła się na możliwość całkowitej likwidacji kontroli konstytucyjności ustaw przez TK za pomocą zwykłej ustawy o treści "Znosi się badanie konstytucyjności ustaw. Ta ustawa wchodzi w życie natychmiast". Oczywiście nie po to konstytuanta umieściła w konstytucji Trybunał Konstytucyjny, żeby pierwsza lepsza większość sejmowa mogła zablokować jego działanie zwykłą ustawą.
 • ~ect...
  (2016-05-25 18:21)
  Komisja Europejska NIE MA KOMPETENCJI!!! Kilka dni temu obśmiałem KE za brak podania niezbędnej w takich przypadkach podstawy prawnej prowadzonego postępowania. No cóż, widać KE w ramach "swojej demokracji" może łamać prawo i to międzynarodowe, przekraczając w sposób absolutnie niedozwolony prawnie, swoje kompetencje. "Jaki pan taki kram"!!!
 • ~xxl
  (2016-05-25 13:01)
  ja tam mysle, ze bruksela nie ma prawa do podejmowania jakis krokow, bez zgody naszego rzadu. Bruksela zostala oklamana przez rodzimych zdrajcow, decyzje wobec stanu demokracji -podjeto bez zadnej analizy prawnej, bez jakiekolwiek podstawy prawnej. Bruksela, aby zachowac jeszcze twarz -powinna sie wycofac i o sprawie "probelmu polskiego w europie" jaknajszybciej zapomniec.
 • ~1967
  (2016-05-25 12:56)
  to jednak pierwszy krętacz RP trochę odwlókł w czasie wyrok?