Te haniebne ataki terrorystyczne są sprzeczne z naukami islamu - podkreślił w oświadczeniu kairski uniwersytet islamski. Al-Azhar stwierdza konieczność połączenia wysiłków w walce z terroryzmem, żeby uwolnić świat od tego zła - dodał. W Arabii Saudyjskiej, nękanej ostatnio krwawymi zamachami, rzecznik rządu potępił nikczemny atak terrorystyczny w Nicei i zapewnił Francję o swej solidarności i współpracy w obliczu wszelkich aktów terrorystycznych.

Reklama

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich szef MSZ, szejk Abd Allah ibn Zajed Al-Nahajan, w komunikacie potępił nikczemną zbrodnię, oceniając, że wszystkie kraje powinny działać stanowczo i bez wahania przystąpić do walki z terroryzmem. Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie należą, tak jak i Francja, do międzynarodowej koalicji, która pod kierunkiem Stanów Zjednoczonych walczy z dżihadystami z Państwa islamskiego (IS) w Syrii i Iraku.

Zamach zdecydowanie potępiły sułtanat Omanu, Kuwejt i Katar. W Egipcie prezydent Abd el-Fatah es-Sisi, w którego kraju dochodzi do zamachów dżihadystycznych, wyraził pełną solidarność Egiptu z zaprzyjaźniona Francją i poparcie Kairu dla międzynarodowych wysiłków w walce z terroryzmem. Terroryzm nie zna granic i niszczy życie niewinnych ludzi na całym świecie - podkreślił prezydent Egiptu w oświadczeniu. Takie działania wzmacniają determinację krajów i ludzi miłujących pokój, aby walczyć z terroryzmem i go pokonać - dodał.

Wielki mufti Egiptu Szawki Allam określił zamachowca z Nicei jako ekstremistę, który podąża śladami diabła. Islam nigdy nie wzywał do rozlewu krwi - zaznaczył. Kierowana przez Mahmuda Abbasa Autonomia Palestyńska ze swej strony potępiła tchórzliwy, terrorystyczny, dziki akt, który uderzył nie tylko we Francję, lecz również wolność, równość i braterstwo. Tchórzliwy terrorystyczny akt" potępił również szef Ligi Arabskiej Ahmed Abul Gheit.