Prezes Światowego Kongresu Żydów: Żądam przeprosin za wypowiedzi kwestionujące udział Polaków w mordowaniu Żydów

Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder zarzucił minister edukacji Annie Zalewskiej "podawanie w wątpliwość udziału Polaków w dwóch antyżydowskich pogromach". Dlatego domaga się "jasno sformułowanych przeprosin". Zaniepokojone ostatnimi wypowiedziami polskich władz jest też amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu.

wróć do artykułu
  • ~Logan
    (2018-02-17 19:36)
    To Polska żąda przeprosin za oprawców żydowskich w Katyniu....
  • ~Tarantula
    (2016-10-09 22:33)
    powinien żądać przeprosin za to, że mu nie dali w mordę. to takie samo.
  • ~KGB
    (2016-07-28 19:57)
    Bo jak nie to co zrobi ?
  • ~Abw
    (2016-07-28 19:52)
    Kiedy w końcu Grossowi zostanie odebrany order, ponad sto tysięcy ludzi podpisało petycję. Gross opluwa Polskę i Polaków pisząc i głosząc ochydne paszkwile
  • ~darek
    (2016-07-27 11:00)
    jątrzą na całym świecie, napuszczają arabów na siebie, w obozach koncentracyjnych współpracowali z Niemcami, po wyzwoleniu katowali i zabijali polaków i nie tylko. Pociągu ze złotem nikt nie widział, ale na wszelki wypadek jak by się znalazł to jest ich.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-07-24 13:25)
    Jak dlugo beda na nas szuc ?.Zapomnieli,ze i oni nam wyrzadzali krzywdy i to na naszej ziemi.Narod o twardym karku,to slowa P.J.Crystusa .
  • ~optymista
    (2016-07-24 11:44)
    niby demokracja a wciąż funkcjonuje cenzura oslaniająca kłamstwa mośkowe.Pomogą nam Chiny rozgonić bandę oszustów.
  • ~amelie2
    (2016-07-24 07:28)
    Niech ten z PISu pokaże mu swój środkowy palec. Tu i teraz to jest odpowiedni moment.
  • ~w Norwegii pracujacy
    (2016-07-24 00:45)
    Spadaj do Piekla, LAUDER ty F - ra - jerze !! DOSC SYJONISTYCZNYCH PRZESTEPSTW na Narodzie Polskim !!!!!! PS: Pamietaj jedno: wez ze soba S -wi - nie groSSa.
  • ~historyk
    (2016-07-23 11:26)
    Ronald Lauder ma racje, poniewaz bez pomocy czesci polskiego spoleczenstwa nie doszloby do Holocaustu. Prosze bowiem zwrocic uwage na to, ze nazistowskie obozy zaglady tzn. Auschwitz, Treblinka, Belzec, Sobibor, Chelmno i kilka mniejszych istnialy tylko w okupowanej Polsce. Poza tym Getto Warszawskie zostalo przeksztalcone w punkt zborny Zydow europejskich, ktorych nastepnie nazisci wysylali do Treblinki. Antysemityzm byl w PRL-u wynagradzany. N.p. niejaki Piasecki z polskiej Falangi, ktory organizowal Pogromy Wielkanocne w 1940 - w wyniku ktorych Zydzi zgodzili sie na zamieszkanie w Getcie Warszawskim przygotowanym przez gestapo - byl w PRL-u poslem na Sejm i przewodniczacym Stronnictwa "Pax". Jak na ironie "pax" to po lacinie "pokoj".
  • ~gosc
    (2016-07-23 11:09)
    Mosiek z Nowego Jorku chyba jeszcze sie nie zorientowal ze nastapila zmiana wladzy Polsce. Wasal sie zbuntowal.
  • ~trol
    (2016-07-22 20:10)
    Panie Ronald nie płacz Pan..W czasie głodu między innymi Pana pobratymcy w Związku Sowieckim przed okupacją( ii wojną światową) unicestwili ponad 11 000 000 milionów ludzi na Ukrainie .Co Pan na to .?
  • ~To ja polak
    (2016-07-22 19:13)
    Zyd to nie człowiek to taki pasoży wiec gazowac
  • ~profilaktyk
    (2016-07-22 17:07)
    tego schamiałego i głupawego mośka należy przegonić ze stolka.Przecież on kompromituje swój naród.
  • ~psychiatra
    (2016-07-22 12:10)
    tego faceta należy zamknąć w psychiatryku.Jest niebezpieczny.
  • ~sprawiedliwy
    (2016-07-22 12:07)
    żądam odszkodowania za denuncjacje i mordowanie Polaków przez
  • ~Realny
    (2016-07-22 11:34)
    Poczytajcie historie , wnioski nasuną sie same . Historia lubi sie powtarzać,,,,,,,,,
  • ~mo
    (2016-07-22 09:26)
    a wszystkiemu winien Tusk jak zwykle
  • ~am
    (2016-07-22 09:25)
    pani "minister" douczyć się- wstyd
  • ~Ppp
    (2016-07-22 08:11)
    A ja zadam precyzji wypowiedzi i przeprosin za brak tej precyzji. Udział Polaków w akcji w Jedwabnem nie został zaprzeczony, lecz jedynie ich wina, co do której można mieć wątpliwości. Rzecz miała miejsce pod okupacją niemiecką, więc trudno uwierzyć, by Niemcy byli w tej sprawie “czyści”. A kto działa pod przymusem, lub ze strachu – winy nie ponosi, lub tylko niewielką. Pozdrawiam.