Prezes Światowego Kongresu Żydów: Żądam przeprosin za wypowiedzi kwestionujące udział Polaków w mordowaniu Żydów

Prezes Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder zarzucił minister edukacji Annie Zalewskiej "podawanie w wątpliwość udziału Polaków w dwóch antyżydowskich pogromach". Dlatego domaga się "jasno sformułowanych przeprosin". Zaniepokojone ostatnimi wypowiedziami polskich władz jest też amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu.

wróć do artykułu
  • ~Anty-kosmita
    (2016-07-21 13:17)
    Weź dziadek wyluzuj
  • ~Historyk
    (2016-07-21 13:19)
    10 lipca 1941 rrku Polski nie bylo na mapie swiata. Skoro nie bylo Polski to ludzie zyjacy na tych obszarach nie moga byc uwazani za Polakow. W zwiazku z powyzszym mordu nie dokonali Polacy lecz Rosjanie, bo Jedwabne bylo wlaczone do Rosji w tamtym czasie. Rzad PRL osadzil jednak winnych zbrodni i na tym sprawa powinna juz dawno byc zakonczona. Niestety ludzie morduja ludzi bez wzgledu na przynaleznosc etniczna czy rasowa do dnia dzisiejszego. Czlowiek czlowiekowi wilkiem. NIESTETY!!!
  • ~bicz na pełowską dzicz
    (2016-07-21 13:27)
    a ja żądam przeprosin za mordercę z bloku śmierci w auschwitz niejakiego kubę który mordował polaków, między innymi ojca Maksymiliana Kolbe
  • ~Macisław Płatow
    (2016-07-21 13:31)
    Mój wpis nie jest antysemicki,tylko prawdą. Polska nie będzie odpowiadała za Niemieckie ZBRODNIE. Polska to nie krzywe drzewo ,by koza po nim skakała. Odpowiedż Rządu powinna być prosta Obywatele Polscy Ży------go pochodzenia ,mają prawo wyboru gdzie Ich Ojczyzna Polska ,czy Izrael. Jako Państwo zawiesić stosunki z Izraelem.
  • ~Jan Stańczyk
    (2016-07-21 13:31)
    Niech żąda przeprosin od prawie wszystkich narodów Europy z Francją na czele !!!!!!!
  • ~mariola
    (2016-07-21 13:36)
    No pieknie, potem sie dziwia ze ludzie na widok "jarmulki" maja podniesione cisnienie krwi.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2016-07-21 13:37)
    Kto w takim razie gnebil Polakow w wiezieniach NKWD i w katowniach UB -e ?.R.K. to kim byl ?.
  • ~Fedor
    (2016-07-21 13:50)
    Jeszcze tylko brakuje, żeby Lauder zażądał stanowiska prezesa IPN dla Grossa. Michnik byłby wniebo(?)wzięty.
  • ~nie rusek
    (2016-07-21 13:53)
    Może Stalin lub Niemcy najpierw przeproszą
  • ~Kac
    (2016-07-21 13:54)
    No proszę "żądają", a my żądamy przeprosin za waszych utrwalaczy władzy ludowej i jeszcze kilka innych rzeczy.
  • ~nymirek
    (2016-07-21 13:56)
    Teraz przepraszamy za to , że mamy inne zdanie, fakty nieważne.
  • ~Genitaliusz
    (2016-07-21 13:58)
    Pejsaku najpierw przeproś za NKWD ty mordo.
  • ~Jajacek
    (2016-07-21 14:04)
    Trzeba na nowo ustalić fakty, a nie odwoływać się do szubrawca Grosa (niby naukowca). Konieczna jest ekshumacja zwłok w Jedwabnem - bez niej nie można mówić o ilości zabitych i kto miał udział w zbrodni. Niemcy chętnie tę zbrodnie przypisują Polakom
  • ~ZEN
    (2016-07-21 14:12)
    My żądamy przeprosin za to, że Roosevelt sprzedał Polskę Stalinowi.
  • ~der
    (2016-07-21 14:13)
    KIEDY WRESZCIE zostanie skazany zbrodniarz sądowy Stefan Michnik?
  • ~pytek
    (2016-07-21 14:14)
    Aj, waj rebe! A "złotego pociąga" już nie chcesz? To może chociaż kamienicę przy Noakowskiego 16 od bufetowej odzyskasz?
  • ~ect...
    (2016-07-21 14:17)
    PROPAGANDOWA SZCZUJNIA DER SZMATŁAWCA!!! Napuszczanie jednych na drugich i sianie niepokojów społecznych!!! P*i*e*p*r*z*y*c was propagandowe pismaki!!!
  • ~Wojciech W.
    (2016-07-21 14:32)
    Obrzydliwy Polakożerca!
  • ~Kogutek
    (2016-07-21 14:41)
    Na bambus
  • ~Ozz
    (2016-07-21 14:41)
    Całkiem im odbiło, może przeprosiny za mordowanie palestyńskich dzieci były by bardziej na miejscu.