Merkel o ostrym sprzeciwie Polski i Węgier: Nie jestem człowiekiem, który od razu myśli o karze

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w wywiadzie dla "Bilda", że dziś postąpiłaby tak samo jak rok temu, gdy podjęła decyzję o otwarciu granicy dla tysięcy imigrantów z Węgier. Opowiedziała się za współpracą z Polską przy ochronie granic zewnętrznych UE.

wróć do artykułu
  • ~jan
    (2016-09-03 11:44)
    Dlaczego Merkel atakuje Europę Wschodnią ,przecież to ona zaprosiła ich do siebie A jak wiem ona nie jest przewodnicząca UE wiec niech zamknie ryj i niech łoży na islam ale z własnych pieniędzy
  • ~laki
    (2016-09-03 11:55)
    Przyjdzie czas , że dla bezpieczeństwo swojego oraz swoich rodzin Niemcy , będą się przeprowadzać do Polski ! zobaczycie !
  • ~ect...
    (2016-09-03 12:29)
    Angela Merkel zachowuje się i próbuje wymusić określone postępowania społeczeństw jak J.Stalin. Coraz bliżej jej do reżimowego traktowania ludzi, oczywiście w imię demokracji. Tylko czyjej demokracji? Jej czy naszej Europejczyków? Odnoszę wrażenie, że zaczyna nastawać era promowania głupoty ludzkiej i braku samodzielnego myślenia. Pani Angelo Merkel, mądrzy ludzie uczą się na czyichś błędach, tylko głupcy na własnych. Nie wszyscy cierpią na demencję manipulowaną i kupują propagandę wciskaczy kitu!!!
  • ~Marcin
    (2016-09-03 11:31)
    Wyjątkowo paskudna jest propozycja przekazania Polsce części emigrantów. Oczywiście wcześniej wyselekcjonowanych do pozostania w Niemczech. Reszta do Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Do tego kuriozalny pomysł z finansowym karaniem za opór w tej sprawie. Wstyd mi za wnuczkę Kazimierczaków z Wielkopolski.
  • ~pies Ci mordę lizał
    (2016-09-03 12:25)
    Ciocia Angela kaput ! Jak ja zapraszam kogoś do siebie, to POtem nie odsyłam ich na obiad do sąsiadów ! Nie wiem czy to zasady niemieckiej gościnności, ale trzeba być POdłym by tak POstępować !
  • ~and
    (2016-09-03 12:13)
    Trzeba uszanować zdanie Polski i Polaków.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-09-03 13:48)
    Pora by Polski Rząd nauczył Niemcy rozumu. Czyli zażądał odszkodowania za zniszczenia wojenne ,i okupacje. A ta Kobiecina NAGLE się ocknęła ,gdy Grupa Wyszehradzka powiedziała NIE ma zgody.
  • ~Ja
    (2016-09-03 12:19)
    nie rozumiem. Wyborcza pisze, że strażnicy graniczny w Brześciu nie przepuszczają imigrantów z Rosji, a Merkel mówi, że Polska powinna współpracować przy ochronie granic zewnętrznych...
  • ~007
    (2016-09-03 13:28)
    Merkel daje głos ale już wszyscy wiedzą, ze to tylko kwestia czasu. Niemcy są w przededniu wybuch społecznego który wprowadzi do polityki Niemiec działania podobne z III Rzeszy.
  • ~leming-doradca
    (2016-09-03 12:24)
    Alez nie kryguj sie tak bardzo Anielko i powiedz to samo o tej karze w pluralis majestatis, ktory tak bardzo lubisz,
  • ~ein Europaeer
    (2016-09-03 11:41)
    Fuer "Bild" : Angela Merkel sagte Ihnen, dass Angela Merkel ist wirklichkeitsfremd und unverbesserlich. Das wird morgen CDU in Mecklemburg-Vorpommern sehr viel kosten und uebrigens wird AfD in Mecklemburg-Vorpommern die Landtagswahlen gewinnen. Angela Merkel begrezt die Schaden aus heutiger deutschen Einwanderungspolitik nicht auf Deutschland, sondern Angela Merkel zerschlaegt auch guten Ruf von Duetschland in Mitteleuropa. Nichts kann Polen und Ungarn mehr aergern als dieses verspieltes Kunstspiel, in welchem Angela Merkel sich als eine guetige Gouvernante der Polen und Ungarn darstellt. Eine Gouvernate der unartigen ewigen Kinder aus dem Osten, welche dank politischer Korrektheit muessen zunaechst freundlich behandelt werden, bevor sie Angela Merkel mit Sanktionen mal richtig aushungert.
  • ~Wprost
    (2016-09-03 12:58)
    Niby jak "DERY" można karać kraje ,obcięciem dotacji,skoro Merkel żądając relokacji uchodźców,wpierw złamała wszystkie międzynarodowe traktaty i umowy,dalej nim zaczniecie pisać kolejne pierdoły na temat wielkich środków unijnych,raczcie poznać fakty,ponieważ na dzisiaj ich i tak nie ma.Polska dostała do tej pory 1% 4-letnich dotacji,dziś już Polska dopłaca do tego bagna ciężkie pieniądze.
  • ~Sru
    (2016-09-03 13:34)
    To jest żałosne,jak władza traktuje ludzi.Jak imbecylów,którym każda bajka odpowiada,bo i tak nic nie rozumieją.Ja dla swojego psa miałem więcej szacunku.
  • ~prawdziwy katolik
    (2016-09-03 12:05)
    Nie ma to jak znaleźć ,,winnego" kryzysu na bliskim wschodzie. Takie myślenie śmierdzi kościelną hołotą. Co to kiedyś Polskę zdradziła i Semitów do spółki z Niemcami mordowała. USA jest winne wojnom w Afryce Północnej. Kruchtowi d liżą USA i Watykanowi z PiS na czele. Nasze rodziny nigdy nie były bezpieczne. Bo obłuda i mord wionie z Rzymu /np. dobry katolik co spalił żywcem żonę z dziećmi. Dobry był w wyłudzaniu kasy od wiernych i ksiądz mu w tym pomagał. Ciekawe ile dostawał z darowizn od ,,biednego", dzielnego stolarza?
  • ~dzicz, pełowska dzicz
    (2016-09-03 17:24)
    ty szwabska ***** karać to ty sobie możesz swoje wszy na grzebieniu
  • ~lupus
    (2016-09-03 22:47)
    mój dom ...mój prog...i to ja oceniam kto przyjaciel a kto wróg .. nie otwiera się drzwi i okien jak szarańcza os siedzi na ścianach budynku..
  • ~Zenon
    (2016-09-04 10:54)
    "Na pytanie "Bilda", dlaczego kraje odmawiające przyjmowania imigrantów, takie jak Polska czy Węgry, nie są karane obcięciem unijnych środków". Polska nie zrzekła się od Niemiec odszkodowania za straty powstałe podczas II WŚ, które są wyceniane na 845 miliardów dolarów amerykańskich. Więc Niemcy mogą sobie zabrać swoje wpłaty na rzecz PL, ale niech nam zwrócą te 845 mld dolarów.
  • ~Marnie ją w tym FDJ nauczyli kłamać!!!
    (2016-09-04 01:07)
    Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w wywiadzie dla "Bilda", że dziś postąpiłaby tak samo jak rok temu, gdy podjęła decyzję o otwarciu granicy dla tysięcy imigrantów z Węgier. ------------ O jakich "imigrantach z Węgier" ta polityczna padlina bre dzi???
  • ~w norwegii pracujacy
    (2016-09-03 23:23)
    Sluchaj Makrela, zeby ukarac, to najpierw musisz sobie urodzic i wychowac Ty....bezPlOdna szkaradna Zombi. Wy szkopskie mordercy na sam wyraz Polska to na kolana psy (jak w Holdzie Pruskim) i proscie o przebaczenie!!!!!!! ALBO TAK BADZO CHCECIE W RYJA???
  • ~abc de
    (2016-09-03 22:27)
    Niemcy mysleli , ze byla komunistka i agentka zmienila sie w uczciwego czlowieka ... ten sam blad popelniaja Polacy - przeszlosc najwiecej mowi o przyszlosci