Niemcy boją się zamachów [SONDAŻ]

Niemcy coraz bardziej obawiają się zamachów i coraz krytyczniej oceniają stan bezpieczeństwa w swoim kraju - wynika z sondażu opublikowanego przez "Die Welt". Zdaniem 2/3 badanych sytuacja w zakresie bezpieczeństwa pogorszyła się w ostatnich latach.

wróć do artykułu
  • ~Fruzia
    (2016-10-23 15:02)
    Niemcy się boją? To nie mają kredy, kredek by walczyć? "Wszyscy jesteśmy Charlie" Brać kolorową kredę i walczyć! Albo zacisnąć zęby i się ubogacać.
  • ~Racjonalizator
    (2016-10-23 10:43)
    Drodzy Niemcy! Zamiast z wyżyn swej legendarnej mądrości podsuwać coraz to nowe pomysły Polakom i innym narodom Europy - wykorzystujcie swoje stare pomysły - - - > Utylizujcie ciała ofiar waszą starą wypróbowaną metodą: Z tych "przy kości" róbcie mydełko "Fa" - a z chudzielców abażury!
  • ~Niestety
    (2016-10-23 10:40)
    W Niemczech od czasów Erharda i Adenauera nie urodził się żaden wybitny polityk! A obecnie po prostu nie ma z czego wybierać! Dlatego teraz Merkel może sobie dowolnie przebierać w lizusach w rodzaju Schulza, żeby robili jej patelnię!~ A oni to skwapliwie robią - i nawet się po tym oblizują!
  • ~Sprostowanie
    (2016-10-23 10:26)
    Merkel to nie jest - jak sugeruje niemiecka prasa - żadna "chłodna królowa" - tylko leniwa wre dna i ociężała umysłowo kuchta! Gdybym sobie wysoko nie cenił rasowych krów z Meklemburgii - to bym powiedział, że to jest typowa meklemburska krowa, która takie widzi świata koło - jakie tępymi zakreśla oczy! A po potoczeniu tępymi krowimi oczami wokół mości się wygodnie we własnym ciepłym jeszcze szpinaku - i bezmyślnie przeżuwa dalej. A o przeżywaniu nawet nie myśli - bo myślenie nie jest (delikatnie mówiąc) jej ulubionym zajęciem, a wszelkie ludzkie uczucia są jej z natury obce.
  • ~Teraz nadeszły wreszcie czasy, że biją Niemców!
    (2016-10-23 10:25)
    I na dodatek bije ich ta sama bejcowana swołocz, którą kiedyś pogardliwie uważali za Untermenschów. Spokojnie czekam, aż ich wybije do nogi - i nawet palcem nie kiwnę! - To znaczy będą spokojnie popijal kawkę i bębnił paluszkiem w blat stolika...
  • ~Inspektor Higieny Umyslowej
    (2016-10-23 10:23)
    Dlatego nawet jestem już dzisiaj w stanie zrozumieć - dlaczego Kaczyński jest za reelekcją Merkel! ------- Po prostu jest zdania, że głupi i osłabiający Niemcy kanclerz de facto sprzyja wybiciu się Polski na europejską suwerenność! ----------------------------------------------------------------------- Każdy myślący człowiek wie, że --------- Im gorzej dla innych - tym lepiej dla nas!!! Kaczor ma łeb nie od parady!
  • ~Niemcy wymyślili inny typ wspólnego szczęścia!
    (2016-10-23 10:18)
    Teraz - kiedy zaopatrzyli się w jadło i napitek na 10 dni - zaleca się wszystkim Niemcom, żeby wychodzili z domu wyłącznie po założeniu na ramię żółtej (!) opaski ze swastyką! Swastyka jest runicznym znakiem magicznym i działa jak talizman! Oprócz tego przydatny będzie dobry stary wypróbowany niemiecki hełm po dziadku z Wehrmachtu! W przypadku zagrożenia bezpośredniego należy zaintonować arię z dowolnej opery Wagnera i maszerować krokiem defiladowym co najmniej przez 22 metry! ---------------- A kiedy zagrożenie już minie - ci, co przeżyją, powinni oczywiście zaintonować "Odę do radości" Beethovena, uklęknąć, zwrócić radosne twarze ku Brukseli i bić czołem o trotuar uprzednio pomazany kolorową kredą! W ten sposób każdy jeszcze żywy Niemiec jeszcze przed uzyskaniem ostatniego namas zczenia ma szansę zostać pomazańcem!
  • ~ryba
    (2016-10-23 09:14)
    A czego się boją?Swoich gosci?Przecież ich witali z kwiatami.
  • ~Greta
    (2016-10-22 16:22)
    Boją sie zamachów jak i Polskiej prasy a do Polski ciemnote cisną w 76 % gazet jak NIUNINSTNIKI FANKTY finansowania TK z Remplinskim na czele różne TVN itp;;
  • ~BOLOYOO
    (2016-10-22 12:09)
    "63 proc. czuje się niepewnie podczas publicznych zgromadzeń." - i o to właśnie chodziło... żeby ludzie bali się wychodzić i protestować, więc rząd może robić z nimi co zechce. Szkoda, że dali się tak zmanipulować, choć... w sumie niemców mi nie szkoda. Niech tylko inni uczą się na ich błędach - zwłaszcza Polacy.
  • ~ein Europaeer
    (2016-10-22 12:07)
    Fuer "Die Welt": Wenn Angela Merkel will an der Macht bleiben, denn Angela Merkel muss arabische Scheinfluechtlinhe und arabische Scheinasylanten sofort deportieren. Kein Volk wird das Leben , welches jetzt die Deutschen dank politischer Korrektheit von Angela Merkel haben, akzeptieren und je spaeter die Ablehnung heitiger Form des Lebens in Deutschland kommen wird, desto staerker und brutaler diese Ablehnung wird.