ZDF: Zamachowiec zgubił w ciężarówce portfel. Prawdopodobnie wypadł mu podczas walki z polskim kierowcą

| Aktualizacja:

Dokument, który naprowadził policję na ślad domniemanego zamachowca z Berlina, znajdował się w portfelu leżącym w szoferce porwanej ciężarówki - powiedział w środę ekspert do spraw bezpieczeństwa i terroryzmu telewizji ZDF Elmar Thevessen.

wróć do artykułu
  • ~cid
    (2016-12-21 20:11)
    A niemiecka policja to już nie jest Polizei?
  • ~pomnik dla kota Alika
    (2016-12-21 20:13)
    Bzdura! Ci debile terroryści zostawiają specjalnie dokumenty na miejscu masakry której dokonali żeby było wiadomo który "męczennik" za wiarę dokonał rzezi!
  • ~łysy KODziarz
    (2016-12-21 20:14)
    Aha! Czyli nie ma już "polskiego wątku". Świetnie, że Pani Premier Szydło szybko skontaktowała się z Kanclerz A. Merkel!
  • ~Pracujacy w Norwegii
    (2016-12-21 20:16)
    On tych dokumentow nie POgubil, tylko zaPOmnial wziac ze soba, a agenci BND zdarzyli je POlozyc na wlasciwym miejscu. NIEPRWADAZ makrela??? :)) VETTEN, ze BND maczalo w tej ZBRODNI swoje lapki....
  • ~agent
    (2016-12-21 20:20)
    Może i zgubił, ale chyba nie swój, tylko "właściwy", ktory doprowadzi do "należytego" sprawcy.
  • ~Baśka
    (2016-12-21 20:23)
    Wiadomo... każdy zamachowiec zabiera z sobą dokumenty, by je potem zgubić. Ci walnęli w WTC zabrali nawet z sobą takie specjalne... bo niepalne. Ach co za dyscyplina i porządek pośród tych zamachowców.
  • ~SJJ
    (2016-12-21 20:23)
    Niemcy, to zawsze byli DEBILAMI, co za głupoty mówiá to druga sprawa. tylko jakos zawsze sié wymigali przez głupoté medji. Jak mozna wierzyc w takie bajki, ze w czasie ataku wypadł komus portfel - to mamienie głupich , których niestety jest wiele, patrz (KOD),
  • ~Mili
    (2016-12-21 20:29)
    Kondolencje dla rodziny zabitego polaka wedlug mine to tych wszystkich politykow ktorzy przyjmowali tych imigrantow powinno sie pubicznie ukamieniowac teraz zacznie sie dopiero bo te robactwo juz sie zintegrowalo z nami i pokazuja nam Kto w Europe bedzie zadzil wyrazy wspolczucia dla wszystkich rodzin ktorzy dzisiaj cierpia w bolu
  • ~TYTKA
    (2016-12-21 20:29)
    PO rtfel ????????????????.
  • ~obywatel
    (2016-12-21 20:29)
    Zamordowany Polak to "współpasażer"? Przecież ten człowiek prawdopodobnie uratował życie wielu osobom, bo ofiar mogło być więcej. Niemcy, sprowadzający terrorystów narazili go na śmierć więc powinni zapłacić odszkodowanie jego rodzinie.
  • ~gi
    (2016-12-21 20:32)
    dobrze że ten arab nie ma na nazwisko brzęczyszczykiewicz
  • ~Hhh
    (2016-12-21 20:39)
    Kod i bekarty prlu przejmuja sledztwo. Wszystko ukryte w Klewkach juz jest namierzone. Brawo alimenciarz.
  • ~nj
    (2016-12-21 21:17)
    za zbrodnie powinna odpowiadac makrela nawpuszczala LACIATYCH to teraz jest tragedia
  • ~franek
    (2016-12-21 21:21)
    Rzetelność dziennikarska na wysokim poziomie. Policie to Polizei?
  • ~Starss
    (2016-12-21 21:22)
    ...to co [iszą szwabskie mendia to jedna wielka BZDURA.....prześwietlić tę firmę gdzie miał być rozładunek kierowcy czy ten niemiec nie zatrudniał na czarno ************* ..... gdzie są kamery....na ulicach w Berlina.... zamachowiec uciekł... bujdy jak zwykle niemce puszczają, tak jak z gwałtami kolorowych ,,,ukrywali to przed publicznością ...tfuuu Angela Merkel jest winna śmierci Polaka....
  • ~Athel von Loren
    (2016-12-21 21:26)
    Nie dajmy sie zwarjowac hienom medialnym, ktore sa wgryzione w tragedie przedswiateczna jak przyslowiowy Pitbull w noge listonosza, i nie dajmy sie manipulowac tym, ktorzy wskakuja na trumny aby sie lansowac. Z calmy szacunkiem dla angielskiego truckera David Duncan, ktory zainicjowal zbiorke pieniedzy dla rodziny kierowcy Lukasza Urbana powolujac sie informacjie Bild, ale Bild to jest ostnie zrodlo informacji jakie mozna powaznie traktowac. Mieszkam w Niemczech od 35 lat. Zreasumujmy zdazenie i zadajmy pytania, ktore politycy, organy bespieczenstwa i media omijaja jak diabel kropidla. Pierwsze info w prasie bylo : - polska ciezarowka wjechala w Berliner Weihnachtsmarkt an der Gedächtniskirche sa zabici i ranni. Jakie byly pierwsze odczucia ? ... Polak zlodziej, albo pijany polski kierowca wjechal w tlum. - Pozniej, tak to byl islamski terrorysta ale juz go zlapalismy; inna niezidentyfikowana osoba niezywa w kabinie. - Nastepna salwa: nie to nie ten Pakistanczyk ale my wiemy kto to byl bo ten inny pasterz zgubil swoje papiery w tracku ... smiechu warte i przypomina propagande o 9/11. Teraz pomimo ze brak jest jakich kolwiek informacji z ostanich 60 minut na temat zabitego Łukasza Urbana kreuja go media polskie i niemieckie aby odkrecic niefortunny strzal na walczacego z terrorysta bohatera, ktory oddajac wlasne zycie bardzo duzo ludzi uratowal lapjac za kierwonica. Pytania: Ja znam Berlin i Kudamm, i aby tam dojechac nie jest tak latwo i trzba miec cierpliwosc. Aby dojechac tam tak duza ciezarowka trzeba sie super znac w centrum i bylc (kazdy trucker to potwierdzi) wysmienitym kierowca samochodow ciezarowych!!!. Korki, korki korki. Czas dojazdu z obrzezy Berlina do Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche w tym czasie to minimum 60 min. 1. Jak bylo to mozliwe, ze tak duzy TIR kierowany przez analfabete szafnol nie uszkadzajac innych samochodow, latarni, masztow, nie rozjedzajac pieszych itd. dotrzec do Kdammu i nie zostal zakwalifikowany jako zagrozenie gdzie sie po drodze roji sie od policji, cywilnych funkcjonarjuszy , kamer i prywatnych security ? Kto kierowal pojazdem? 2. Dalczego do tej pory organy bespieczenstwa nie podaly trasy przejazdu w Berlinie TIRu? 3. Dlaczego Łukasz Urban, ktory z ciezarowka zostal porwany - to sa informacji oficjalne - w ostaniej chwily zlapal za kierwonice a nie wczesniej, albo nie uciekl ? co sie stalo w ostanich 60 min. w kabinie? 4. Byla ta ciezarowka napewno porwana czy moze kierowca wracajac z Wloch przemycal Mohameda i w ostaniej chwili zdal sobie sprawe, ze ten planuje zamach? ...i stracil zycie ratujac wiele ofiar. Chwała mu za to! 5. Co k.... robily caly ten czas organy bespieczenstwa w Niemczch abysmy mogli zyc bez strachu ? precedens zamachu ciezarowka juz istnial nawet - Nicea -. Merkel zdewastowala nasza wspolna Europe. Teraz jedyna szansa na ratownie EU jest twarda postawa czlonkow uni z europy wschodniej. Pozdrawiam z drugiej strony Odry i zycze wam spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz HNY! AvL
  • ~Kris11
    (2016-12-21 21:28)
    Jasne. Zamachowiec jak zwykle nie zapomniał zostawić na miejscu zbrodni swoich dokumentów. Jutro dowiemy się, że zostawił też Iphonea z nienawistnymi filmami i oświadczeniami. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Ludzie, to prowokacja wymierzona w "faszystowską" Polskę, czy trzeba więcej dowodów? Polak miał robić za wysłannika nienawistnego Kaczora, rasistę, który wjeżdża w tłum dobrych Niemców. Na swoje nieszczęście ten bohater zaczął walczyć i plany BND wzięły w łeb. Podobno idzie jakiś przemyt większej ilości broni z Ukrainy do Polski. 4 rzesza nie odpuści koloni łatwo.
  • ~mord
    (2016-12-21 21:36)
    ...wysłać tam KO z nowoczesną i tych osłów medoniów z peło którzy siedzą sejmie.... niech szukają tego mordercę...iiiii sllllla miii st eeę
  • ~the observer
    (2016-12-21 21:58)
    Fajne zdjęcie: "Niemiecka policja / PAP/EPA / FILIP SINGER", tylko że na zdjęciu są czescy policjanci i czeska policjantka. Normalnie pora dzwonić na milicję.
  • ~wam
    (2016-12-21 22:09)
    Tak. Przechodził z tragarzami i zgubił. Wszystkie der dzienniki to porzadne chłopy. Bardzo cię polubiłem der dzienniku.

Może zainteresować Cię też: