ZDF: Zamachowiec zgubił w ciężarówce portfel. Prawdopodobnie wypadł mu podczas walki z polskim kierowcą

| Aktualizacja:

Dokument, który naprowadził policję na ślad domniemanego zamachowca z Berlina, znajdował się w portfelu leżącym w szoferce porwanej ciężarówki - powiedział w środę ekspert do spraw bezpieczeństwa i terroryzmu telewizji ZDF Elmar Thevessen.

wróć do artykułu
 • ~zz
  (2016-12-21 22:27)
  niemiecka policja wykryla krew zamachowca w kabinie kierowcy czyli prawdopodobnie dostal w pale od polskiego kierowcy
 • ~Bobo
  (2016-12-22 01:18)
  Podobno w portwelu bylo zdjecie Angeli Merkel z autografem i dedykacja CZY TO JEST PRAWDA ???
 • ~kantor
  (2016-12-22 02:04)
  kretynizm lewackich władz sięga absurdów. Jeśli Niemcy tylko do takich wniosków potrafią po blisko 48 godzinach dojść. Równie dobrze mógł portfel z dokumentami zostać podłożony by ******* organa śledcze skierować na mylny tor i dać czas zamachowcy na ucieczkę do Turcji czy do swego gniazda np w Brukseli
 • ~Vic
  (2016-12-21 23:18)
  Zamachowiec zbiegl z miejsca zbrodni bo sobie wykalkulowal ze jednak zycie jest wiecej warte niz 72 dziewice po smierci.Allach ma clopot w dostarczaniu dziewic dla swoich wyznancow.
 • ~wam
  (2016-12-21 22:09)
  Tak. Przechodził z tragarzami i zgubił. Wszystkie der dzienniki to porzadne chłopy. Bardzo cię polubiłem der dzienniku.
 • ~puszczyk
  (2016-12-21 23:11)
  .... " Zamachowiec zgubił w ciężarówce portfel. " .... Przecież to bzdura !!!!! NIKT, kto PLANOWAŁBY TAKI ZAMACH , NIGDY NIE ZABIERAŁBY ZE SOBĄ ŻADNYCH DOKUMENTÓW POTWIERDZAJĄCYCH JEGO TOŻSAMOŚĆ !!!!!!! - chyba, że zamachowcem był KOMPLETNY IDIOTA !!!!!!! - no cóż, to niestety też jest możliwe....? .... może rzeczywiście jest idiotą...?
 • ~j23
  (2016-12-21 23:58)
  To ma mniej podobieństwa z mordem w Nicei a więcej z modem w radiostacji w Gliwicach w 1939.W Gliwicach przebrano w mundury polskie ,podano narkotyki i zastrzelono,trupy poukładano.Gdyby prowokacja z torem była w Monachium ,Hamburgu to nie odniosłaby wiele ale Berlin wschodni jest antypolski i tam prowokacja udałaby się.Berlin to puzzle łącznie z radarami,zanikiem sygnału naziemnej TV,prowokacji Diduszek,awanturą w sejmie i puczem.Za dużo to połączonych spraw.
 • ~Filip
  (2016-12-22 05:10)
  Polska powinna wystąpić na drogę sadowa, jest niedopuszczalne aby Niemcy dyskryminowali polskie firmy i opóźniali rozładunek polskich ciężarówek.
 • ~mirwojski
  (2016-12-22 02:21)
  A kiedy przez tyle godzin "gonili" pakistańczyka - ŻADEN NIEMIECKI ŚLEDCZY NIE DOKONAŁ SPRAWDZENIA KABINY SAMOCHODU ??? Nie pobrano odcisków , śladów DNA ??? Takie bajery to tylko w fabrykach leków znanych pod nazwą CYKLON "B" ...proszę , nie mnie ...
 • ~Amator teorii spiskowych
  (2016-12-21 22:25)
  Eee tam. To wszystko śmierdzi. Jeżeli porównać ostatnie wydarzenie w Berlinie z tym, co się stało w Nicei, czy też w innych przypadkach, gdzie brali udział bojownicy IS, to ten zamach jest co najmniej dziwny. We wszystkich zamachach IS zamachowcy robili wszystko, żeby ich zabić. Chodzi o męczeństwo i liczne zastępy hurys, które będą adorować bojownika w zaświatach, jeżeli pociągnie za sobą w te zaświaty największą ilość niewiernych krzyżowców. A tu, gostek porywa polskiego tira z polskim kierowcą, który ma zabić jak największą ilość Niemców (czy też mieszkańców Berlina), i kiedy ma nastąpić kulminujący punkt, tj .najechanie na jarmark, zamachowiec dźga nożem kierowcę, a następnie go zabija strzałem z pistoletu. Ej coś tu śmierdzi. Po pierwsze, nie ulega wątpliwości, że polski kierowca walczył z zamachowcem, aby uchronić życie innych ludzie, tylko po co zamachowiec zastrzelił kierowcę tira, skoro, biorąc pod uwagę myślenie bojowników z IS, i tak miał zginąć razem z kierowcą porwanego tira od kul niemieckiej policji. Po drugie, dlaczego uciekł, przecież dla bojowników IS śmierć w boju to nobilitacja, no i po trzecie, te dokumenty. Przecież, idąc tokiem myślenia męczenników IS nie biorę ze sobą dokumentów, aby nie zdradzić swoich powiązań z innymi członkami komórki IS, ginę anonimowo. No chyba, że komuś zależało na wskazaniu na wskazaniu na IS jako sprawcy śmierci Bogu ducha winnych ludzi w Berlinie, tylko dlaczego polski tir, mieszkańcy Berlina, no i zamachowiec, zamiast zginąć śmiercią męczennika, uciekł i do tej pory nie można go znaleźć. Jakieś propozycje?!!!!
 • ~zuzia
  (2016-12-22 06:17)
  co za bzuraaaaa,rzygac się chce na te pomowienia,może to niemiec zabil....co kamer nie maja...porfel znaleziony czy może podrzucony.....nie,tego czytac się nie da.wezcie się za robote i przestańcie pomawiać innych
 • ~stonugg
  (2016-12-21 23:47)
  dokumenty podrzuciły służby a pakistańczyk byl agentem mosadu ciekawe tylko czy Polaka zabiła policja/służby uważając go za terorystę
 • ~tytus.
  (2016-12-22 15:31)
  prawdopodobnie zamachowiec rozrzucał swoje wizytówki po całym jarmarku ze swoim nazwiskiem i skąd pochodzi. nieopatrznie zostawił i portfel z dolarami amerykańskimi.
 • ~ciciolina
  (2016-12-22 15:46)
  w portfelu prawdopodobnie równierz było zdjęcie Magdy Gesler
 • ~Czemu Polacy to są dur nie i notorycznie bredzą?
  (2016-12-22 01:08)
  Ja nie wiem - ale jedno jest pewne - Polacy nie mają wyobraźni! Ciekaw jestem, czy ktoś z bredzących tutaj półgłówków padł ofiarą napaści uzbrojonego bandyty w kabinie własnego samochodu i czy potrafi sobie wyobrazić, jak posłusznie wykonuje taki człowiek polecenia bandyty, który mu maca żebra lufą pistoletu?! Zalecam eksperymenty praktyczne!
 • ~kubi
  (2016-12-22 07:05)
  Coś mi tu nie gra. Polski kierowca, mężczyzna solidnej postury, daje się jednemu kapciuchowi przez ok. 3 godziny terroryzować nożem, grzecznie wsiada na miejsce pasażera i zaczyna dopiero z nim walczyć widząc, że ten chce wjechać w tłum? Kapciuch jedną ręką prowadzi wóz, a drugą zadaje liczne ciosy nożem (w tym cięcia po twarzy)? Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że Polak, został pobity i poraniony nożem przez kilku kapciuchów, wciągnięty przez nich do szoferki i tam dogorywał prze te 3 godziny, aż wreszcie go kapciuch zastrzelił po akcji
 • ~j23
  (2016-12-22 00:02)
  Podrzucili też prawo jazdy Kaczyńskiego ale jak dowiedzieli się od polskich zaprzańców że Yaro nie ma prawka to ten dowód schowali.Podobno znaleźli też prezent świąteczny ;śliczną broszkę co nie pozostawia żadnych wątpliwości.
 • ~AvL
  (2016-12-21 23:32)
  Szuka go tez koza Szantal ... Bild, BKA, PAP, Kartofel i pan jezus.
 • ~Normalny
  (2016-12-22 06:40)
  1) Nie własnym sumptem - tylko za pistolet zapłaciła Makrela 2) dlaczego w Niemczech jeden islamista kosztuje 100.000 Euro a Polska miała płacić za każdego 250.000 Euro?