Raport Senatu USA: Rosja ingerowała w wybory prezydenckie i wspierała Trumpa

 Rosyjska ingerencja w wybory prezydenckie z 2016 roku była jednoznacznie ukierunkowana na wsparcie republikańskiego kandydata Donalda Trumpa - ocenił Senat USA w drugiej części raportu podsumowującego dochodzenie w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~I love USA
    (2017-01-07 11:51)
    To gdzieście gamonie z CIA byli, żeście na to pozwolili
  • ~mlody student torun
    (2017-01-07 11:55)
    opluc latwo, udowodnic trudniej -infantylna, post-faktum polityka to juz historia, w usa tez przegrani chca aby bylo jak bylo. Pewnie i 80% swiatowej opinii publicznej zmanipulowalo wybory, bo cieszylo sie z wyboru Trumpa. No, ale teraz Francja , potem Niemcy.....jeszcze do wyborow daleko, ale juz sie boja wszechwaldnego Putina. Moze i maja sie czego bac - wielu, wielu wzywa Putina i Trumpa do ponownego wyzwolenia europy zachodniej.
  • ~k
    (2017-01-07 11:57)
    Lewacy nie moga przezuc ze wygral Trump.
  • ~internauta
    (2017-01-07 12:04)
    Wielki prezydent Donald Trump wyrzuci z pracy wszystkich obamskich przywodcow amerykanskiego wywiadu, bo twierdza, ze wiedzieli o rosyjskich hakerach, a ani nie zapobiegli dzialalnosci rosyjskich hakerow, ani nawet nie ostrzegli Partii Demokratycznej przed rosyjskimi hakerami. Z tego wynika, ze obamskie kierownictwo amerykanskiego wywiadu jest wrogami demokracji.
  • ~jj
    (2017-01-07 12:07)
    Putin nie pije , to i Rosja silna , nie to co za Jelcyna
  • ~Weredyk
    (2017-01-07 12:14)
    Kowbojskie raporty tyle warte i tylez wiarygodne co kiedys radzieckie. Czasy sie mocno zmienily i trzeba byc po nieudanej operacji mozgu by wierzyc w cokolwiek co mowi czlonek rzadu z US.
  • ~DT
    (2017-01-07 12:47)
    A jakie zdanie ma na ten temat geniusz PiS Antoni M. ? Czekamy...
  • ~mirwojski
    (2017-01-07 12:52)
    Za to w 1989 roku Prezydent USA kategorycznie zabronił podejmować jakiekolwiek działania CIA przeciwko rządowi Jaruzelskiego w Polsce i przeciwko wszystkim rządom w krajach stosujących inne zasady - na całym świecie ... A "biały inaczej" ( Husajn mu na imię) nie "narobił smrodu" swojemu następcy a jego wybrańcy nie robią tego nadal prowokując zaostrzenie kontaktów z 1/3 świata ....
  • ~Nikita Siergiejewicz
    (2017-01-07 13:07)
    Ja się nie dziwię panu prezydentowi Putinowi ,chcąc być przeciwwagą dla USA musi mieć sprzymierzeńca . Dzięki temu w krótkim czasie utworzy metodą zielonych ludzików SAJEDINIONE SZTATY SAWIECKOJ JEWROPY ze stolicą w Brukseli ?
  • ~jorguś2
    (2017-01-07 13:19)
    Szkoda że Putin nie kazał zamienić usa w bobki królicze. Może raz w historii Świata byłaby z nich jakaś korzyść. Tak to h... dalej bedo gryźli- do nas już jado.
  • ~dal
    (2017-01-07 13:45)
    to Stany tak oslably ze paru ruskich hakerow wygralo wybory w USA? Wierzyc sie nie chce!
  • ~toja
    (2017-01-07 14:14)
    Te wasze kacapskie wpisy tutaj popierające onucowatego liliputina to właśnie ta propaganda, o której mówi raport. Marnujecie swój czas ruskie trole, ja was pieerd...lę. I cała Polska też.
  • ~Krysytof
    (2017-01-07 14:35)
    Ci wspaniali Obamopodobni wodzowie wywiadu są bardzo wiarygodni przecież nawet w Iraku widzieli broń masowej zagłady, tylko że poza zniszczeniem tego kraju nic nie znaleziono.
  • ~Logik
    (2017-01-07 16:24)
    "nie zawiera konkretnych dowodów wskazujących na ingerencję Rosji w amerykańskie wybory". Czyli "wiemy ale nie powiemy"? Nie wiem czy ingerowali czy nie ale jeśli nawet to po pierwsze - nie było by to nic dziwnego, bowiem każdy poważny kraj tego próbuje - czyli ingerencji w to kto będzie rządził innym krajem. USA tu są akurat przodownikiem ale nie bawią się zawsze w subtelność, czasem po prostu robią zamach stanu. U nas na całe szczęście zarówno niemcy jak i usa też dbają o to, by wciąż była u nas zasada "raz my raz wy". Tak czy siak - nie cieszy mnie, że wygrał Trump - ale cieszy, że przegrała Clinton. Donald nie jest kimś, kto się nadaje na to stanowisko ale wciąż jest mniejszym złem.
  • ~internautka 50+
    (2017-01-08 07:47)
    Ciekawe jak będzie musiał się rewanżować Trump Putinowi?
  • ~Mark Twain
    (2017-01-08 09:02)
    Te same sluzby przekonywaly prez. Busha swoimi raportami o posiadaniu przez Irak broni masowej zaglady. Doszlo na podstawie tego do amerykanskiej agresji na to panstwo (przy naszym wspoludziale). Zginely dziesiatki tysiecy ludzi, setki tysiecy zostalo rannych, miliony ludzi musialo uciekac ze swych miejsc zamieszkania. Dobrze, ze Rosja to nie Irak, bo amerykanskie bomby lecialyby juz na Moskwe. Usprawiedliwiloby sie to czymkolwiek, a nasi i tak by w wiekszosci uwierzyli. Czy ktos pamieta bombardowania Belgradu? To przeciez srodek Europy. Zrodzilo sie w wyniku tego islamskie Kosowo natychmiast uznane przez Polske, bo w wyniku amerykanskiego porodu. O Kosowie mozna sie wiele dowiedziec, jesli ktos chce i potrafi czytac. Wynikiem takich raportow jest obecne "Panstwo Islamskie", co przyznal nie kto inny jak prezydent Obama. Nie mowil oczywiscie o raportach sluzb a o amerykanskich blednych dzialaniach. Dzialania takie -bledne czy nie- sa jednak na podstawie czegos podejmowane!
  • ~sylop
    (2017-01-08 09:20)
    To sprawa tych dwoch panow czy beda sie wzajemnie szanowac...nie POpadajcie w furie PO paru tekstach dziennikarzy zreszta bez POkrycia.
  • ~magiczne oko
    (2019-10-09 17:49)
    Wschodniosłowiańsko-mongoidalne posowieckie watażki z Kremla zdolne są do wszystkiego.

Może zainteresować Cię też: