PiS nie miałby co liczyć na sojusz? Le Pen zaatakowała polskich pracowników. "Nie pozwolę, by zarabiali..."

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość chciałoby kiedykolwiek uważać Marine Le Pen za sojuszniczkę w reformowaniu Unii Europejskiej, to wczorajsza debata kandydatów na prezydenta Francji powinna rozwiać najmniejsze nadzieje polityków partii rządzącej. Przedstawicielka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego ostro zaatakowała Polaków. Jak stwierdziła, gdyby została prezydentem, nie pozwoliłaby zarabiać polskim pracownikom na francuskich bezrobotnych.

wróć do artykułu
  • ~rybka
    (2017-03-21 13:35)
    I co w tym bylo antypolskiego?
  • ~adam
    (2017-03-21 13:39)
    no to zdecydujcie się. w końcu -- Le Pen jest z PISem czy przeciw? w którymś momencie musieliście skłamać. poza tym w którym momencie PIS mówił o niej jako "sojuszniczce w reformowaniu Unii"? to bardziej wasza wizja rzeczywistości niż realia. ja wiem, że chelibyście (wy lub wasi niemieccy właścieciele) żeby tak było, ale jak na razie nie jest. i chyba nie będzie. a wiarygodność leci na pysk. gratulacje.
  • ~anarchosyndykalista
    (2017-03-21 13:40)
    sługusy axel springera robiący wodę z mózgu polskim prostaczkom napiszcie który to polityk pis powiedział że będziemy zawierać sojusz z le pen ? zapamiętajcie sobie że za wszystkie propagandowe kłamstwa odpowiecie
  • ~klarneta
    (2017-03-21 13:42)
    Popotrzcie nawet Francja przeciw POLAKOM!!!
  • ~Kos
    (2017-03-21 13:46)
    A tylu naiwnych Polakow jeszcze ciagle sa zachwyceni skrajnie prawicowymi politykami Europy, Wilders, Le Pen i innych. A ci wszyscy politycy o s r y w a j a Polakow! Ale jak ktos g lu p i !
  • ~ajax
    (2017-03-21 13:48)
    Francuskie koncerny płacą pracownikom w Polsce trzy-cztery razy mniej jak za taką samą pracę we Francji, niech zaczną płacić tyle samo co we Francji.Bezrobotni we Francji niech przestaną żyć na koszt państwa i wezmą się do pracy.
  • ~fake_news
    (2017-03-21 13:49)
    przecież Jarosław Kaczyński wyraźnie powiedział, że PiS nie chce mieć nic wspólnego z Le Penn więc po co powtarzacie w kółko te brednie?
  • ~ktoś
    (2017-03-21 13:50)
    ~klarneta Pajacu za ~rybka -- I co w tym bylo antypolskiego?!!!! Już bardziej to przeciw Polsce byli raczej prezydenci z lewackiej strony francuskiej sceny politycznej. Gamoń zawsze gamoniem zostanie!!! Ale jak ktos za idola ma głównego kufajkowego Schitnke, to co się dziwić!!!!
  • ~em
    (2017-03-21 13:53)
    To polscy ciężko pracujący robotnicy haruja na korzystających z socjalu obywateli Francji (w tym uchodzcow również). To Polacy pracując czesto za najnizsza stawke i wykonując najcięższe prace placa podatki ktore przeznacza się na socjal i darmowe mieszkania dla obywateli Francji i muzułmańskich obibokow. P. Kaczynski wiedzial jak obludna jest LePen dlatego powiedział ze z nia laczy Pis tyle co z Putinem czyli nic
  • ~brytan
    (2017-03-21 14:00)
    już raz polacy mieli sojusz z francą to nam bokiem wyszło.i dlatego pan jarek krzywo patrzy na takie alianse.
  • ~Jula
    (2017-03-21 14:02)
    Jarek ma talent trafiania kulą w płot. To jego domena geniusza inaczej.Pierwej Brytania teraz Le Pen ! Geniusz ?
  • ~goc
    (2017-03-21 14:44)
    nikt już nie ,chce Kaczyńskiego, wszyscy mają go dosyć nie tylko w kraju ale i za granicą, ha ha ha a taki miał być sojusz z p.Le Pen jak i z Orbanem, wszyscy pomału się na niego wypinają
  • ~oz
    (2017-03-21 14:47)
    instrukcja Ringier Axel Springer Marka Dekana działa w całej rozciągłości i zwielokrotnioną siłą czas Niemców wywalić z Polski i przejąć tytuły Czas wystawić im rachunek z drugą wojnę światową za zniszczenia i ludobójstwo.Wszystkie artykuły szkalują PiS
  • ~patr
    (2017-03-21 14:48)
    Żeby PO i PSL nie rozszabrowali naszej gospodarki lewandowski buzki i inne gady na czele z balcerowiczem do paki za sabotaż
  • ~Twbolek
    (2017-03-21 14:57)
    Z Francja i Anglia był sojusz i oba wyszły nam bokiem a potem do spoly z USA sprzedali nas Stalinowi!!!! Szkoda ze nikt nie chce tego pamiętać. Oni po prostu nas nienawidzą oni tylko chcą naszej lokalizacji bo to najkrótszą droga wschód zachod
  • ~Trololo
    (2017-03-21 15:00)
    I tak się skończy kozakowanie Brukseli. To co w Unii Europejskiej najcenniejsze jest właśnie kwestionowane przez rosnących socjalistycznych liderów (nawet jeśli sami inaczej się określają). Zamiast pięknej idei, w której kraje Europy współpracują ze sobą, umożliwiają handel, przepływ pracowników i kapitału tworząc silny organizm ekonomiczny, zaczęli rozbudowywać machinę urzędniczą, wprowadzać normy i regulacje, które jednoznacznie wspierają wybrane kraje i grupy interesów. Pomijając fakt, że często są bzdurne i tylko utrudniają życie. To wszystko tylko przysparza argumentów populistom, którzy zaczęli atakować również dobre aspekty UE. Jeśli kraja znów zaczną wprowadzać cła w handlu wewnątrz UE, to będzie to gwóźdź do trumny tej wspólnoty. Nie wiem czy już i tak nie jest za późno, ale jedynym ratunkiem chyba byłoby radykalne wstrzymanie tych wszystkich bzdur urzędniczych regulacji, dopłat i składek. Skończyłyby się argumenty, że ktoś na kogoś płaci, albo że ktoś inny dostaje kasę, którą i tak musi wydać u tego pierwszego. Pozostawić wolny handel i przepływ ludzi w ramach UE i ewentualnie parę kulturalno-naukowych projektów jak Erasmus. Tak żeby obracane przez urzędników pieniądze spadły z setek miliardów EUR do setek milionów EUR.
  • ~der
    (2017-03-21 15:09)
    Le Pen pasowałaby do Nowoczesnej skompromitowanego Petru. N podobno jest wydmuszką WSI podobnie jak KOD. Dlatego Petru ze swoją ferajną podskakuje na spędach KOD-u razem z ubeckimi i komunistycznymi pokoleniami oraz wysokimi oficerami WSI i rudo-czerwoną oderwaną od koryta ferajną.
  • ~zorro
    (2017-03-21 15:17)
    A ja bym na zbity pysk wywalil leclerca i auchana
  • ~tt
    (2017-03-21 15:37)
    Z tego wszystkiego najśmieszniejsze jest to, że o tzw. sojuszu PiS i Le Pen mówią najwięksi przeciwnicy PiS i Kaczyńskiego a także Polski, tymczasem naprawdę coś takiego wcale nie istnieje a jest tylko pobożnym pragnieniem przeciwników Polski. Natomiast polsko języczne niemieckie Mędia zgodnie z wola swych mocodawców piszą fałszywki by szkalować rząd Polski.
  • ~sondor
    (2017-03-21 15:46)
    Populizm i to najgorszego gatunku. Zresztą co się dziwić, w Polsce też dąży się do "repolnizacji" a to banków, a to prasy, z tym że podłoże w Polsce jest polityczne a nie ekonomiczne i tu jest parodoks który sami oceńcie. Le Penów ci w Polsce też nie brakuje!!!