Procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z UE rozpoczęta! Tusk: Już za wami tęsknimy. Jest ODPOWIEDŹ May

Brytyjska premier Theresa May poinformowała Izbę Gmin, że jej rząd rozpoczął procedurę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. "Dzisiaj rząd realizuje demokratyczną wolę narodu i tego parlamentu" - podkreśliła.Napisała też specjalny list do szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska.

wróć do artykułu
  • ~realista
    (2017-04-20 10:33)
    Tusk wyliczyl, ze zabraknie na unijne zasilki dla Polski, wiec usiluje przymilic sie Anglikom.
  • ~nie mily taki
    (2017-03-30 05:41)
    tusk to nie jest dobry czlowiek
  • ~zebra
    (2017-03-29 19:16)
    Terasa May chciałaby zjeść ciastko i mieć ciastko-tak niestety nie da się.
  • ~fra Norge
    (2017-03-29 19:13)
    Tak dla info, bo w bundesKALIFATcie dzieje sie w kazdej godzinie tyle "ciekawych" rzeczy, ze nawet POlskie KODziarstwo tu wysiada...., ale co chcialem POwiedziec, to ze schulce w wyborach w Saarlandziku, zwyczajnie okazal sie zwykla banka mydlana ( tzw. Seifenblase) i nie POmogla tu jego prosba o wolanie:"Martin!, Martin!...", BOZE, co za prostaka tam maja....:)))))))
  • ~fra Norge
    (2017-03-29 19:04)
    "Juz za wami tesknimy" -- To mowi tuske, 1.(pierwszy) Zlodziej bruxelki, bo zdaje sobie sprawe, ze lup do POdzialu dla bruxelskiej wierchuszki jest znacznie POmniejszony.
  • ~hanka
    (2017-03-29 18:02)
    Piekne przemowienie pana Tuska. Mowi slicznie po angielsku, swobodnie bez kartki, z doskonalym akcentem i intonacja. Jestem naprawde zdumiona, ze wyjechal do Brukseli bez angielskiego i tak swietnie sie nauczyl. Do tego w zachowaniu widac, ze jest prawdziwym europejskim politykiem, a nie jakims urzednikiem z miejscowej gminy. Brawo!
  • ~Tarantula
    (2017-03-29 16:45)
    Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Schulza unionera.
  • ~Tarantula
    (2017-03-29 16:41)
    Kara dla UK, inaczej dla "Wielkiej" Brytanii wynosi 60 mld E, ciekawe kto upoważnił urzędników bez mandatu wyborczego do "karania" nieposłusznych państw i do ustalania ceny za dane wykroczenie. Mnie to cieszy, bo okazuje się, że nie tylko Polska ma coś tam płacić za nieprzyjmowanie do siebie terrorystów (250 tys E od "głowy" ale nie ściętej głowy a tylko statystycznej głowy). Szkoda.
  • ~autor nieznany
    (2017-03-29 16:29)
    dobra wiadomosc dla nowoczesnego rycha, nastepca schulza w ue, antonio tajanni powiedzial dziennikowi die welt, ze jesli dalej bedzie tak jak jest, spodziewa sie 30 milionow emigrantow.tusk oczywiscie tez sie cieszy, bo nic nie robi by ratowac europe
  • ~no i
    (2017-03-29 15:25)
    I sie stalo: Wielka Brytania wystepuje juz oficjalnie z UE. Nalezy przypomniec, ze najbogatsze panstwa europejskie: Szwajcaria i Norwegia do UE nie nalezaly i nie naleza. Podobnie Islandia. Teraz Wielka Brytania. Teraz UE musi sie zreformowac i nie robic przekretow w rodzaju "relokacji nielegalnych imigrantow - nazywanych uchodzcami". I nalezy przypomnic, ze cale poludnie UE, to prawie bankruci.
  • ~zbyszek z gorzowa
    (2017-03-29 15:06)
    - to daje wiele do myślenia - Junckerowi, Szulcowi bez matury, Timmermansowi i Tuskowi!
  • ~galazka
    (2017-03-29 14:44)
    Donald Tusk to człowiek guma, jemu nikt nie dorówna nawet Jaroslaw Zawsze Dziewica , Ciekawy czy już zaplanował ,że będzie syndykiem upadłości jak LePen wygra wybory we Francji?
  • ~marks_
    (2017-03-29 14:29)
    dziwne. po co ta pompa ? przecież mogli posłać byle jaki list, zwłaszcza że tusk został wybrany przez pomyłkę i w sfałszowanych wyborach. powie to coś waszczowi o dyplomacji ??? ;-)))