Wiceszef KE: Kraje UE nie podpiszą deklaracji szczytu Pasa i Szlaku

| Aktualizacja:

Kraje członkowskie UE nie podpiszą oświadczeń podsumowujących kończący się w poniedziałek w Pekinie szczyt Pasa i Szlaku - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jyrki Katainen, cytowany przez agencję Reutera.

wróć do artykułu
  • ~alex
    (2017-05-17 11:10)
    Wiadomo w Chinach wszystkiego jest nadmiar, ludzi ,coraz bardziej wydajnej produkcji i to musi znalez swe ujście. W Chinach są inne koszty produkcji , przy gospodarce nakazowo-rozdzielczej, gdy większość środków do produkcji jest w rękach państwa i płace są nieporównywalne niskie , niekontrolowana ekspansja , zniszczyła by wszystkie gospodarki Europy , a nawet świata. Teraz bronią jest kapitał , Chińczycy go mają bo jest w większości skomulowany w jednych rękach czyli państwa i puszczenie go bez kontroli wywoła gospodarcze tsunami na świcie. I tego nie można puścić bez kontroli.Może nasza Premier uważa , że Polska byłaby właściwym pomostem , między Chinami a resztą świata. Tylko ten pomost zawalił by się bardzo szybko , bo za kilkadziesiąt lat wszystko było by Made in China.
  • ~Ed
    (2017-05-15 17:37)
    W tym przypadku Polska musi postawic na swoim i orientowac sie na rynki wschodnie.Na tym mozna duzo zyskac.Pani premier Szydlo godnie reprezentuje Polske na szczycie Pasa i Szlaku.Brawo.
  • ~slazak
    (2017-05-15 17:16)
    Jeszcze wam Unia pokaze gdzie ****** rosnie
  • ~Lumumba
    (2017-05-15 17:16)
    Co znów wielki sukces 27:1?
  • ~Cześć
    (2017-05-15 17:04)
    Oj, to jak niemcy z rosją w sprawie obu nord streamów
  • ~Sfiks
    (2017-05-15 16:48)
    Dziwna mieszanka komunistycznych Chin, Erdogana z Putinem oraz Polska PiS-u? Chiny zarzucą nas tanim towarem i jaka tu szansa rozwoju?!!!
  • ~Wilga
    (2017-05-15 15:30)
    Obraza majestatu .Jak to ktoś śmie podpisać umowę z Chinami .Przecież do tego uzurpują sobie prawo tylko nieroby z Brukseli. Jak widać zagrożone są interesy trzymających władzę w Brukseli. A Polsce chodzi o to żeby korzystać na współpracy z Chinami.
  • ~Vv
    (2017-05-15 15:07)
    Wraca polsko-chinska granica na Uralu.
  • ~handlowiec
    (2017-05-15 15:05)
    Ta politycznie poprawna decyzja UE nastawi Chiny negatywnie do tej politycznie poprawnej kliki, ktora jest UE, a na tym zarobia Anglia, Szwajcaria, Norwegia i Rosja, ktore do UE nie naleza. Przed wizyta Westerwelle w Chinach, kiedy to przed kilku laty Westerwelle obrazil Chinczykow swoja orientacja seksualna, firmy niemieckie byly w Chinach nizej opodatkowane niz inne firmy, bo w ten sposob Chinczycy odwdzieczali sie Niemcom za pomoz w czasie II Wojny Swiatowej, gdyz Niemiec Raabe ratowal Chinczykow w Nanjingu, a Niemiec von Falkenheim szkolil armie chinska mimo osi Berlin-Rzym-Tokio. Utrata tego nizszego opodatkowania po kulturalnych wybrykach Westerwelle niczego nie nauczyla Angeli Merkel, dla ktorej artykuly w "The Washington Post" sa wazniejsze niz zyski z handlu. Na tym najbardziej zyska Anglia, ktora rozsadnie wycofala sie z brukselskiego cyrku pilkarzyka Tuska i dzieki temu bedzie sie teraz bardzo bogacic na wolnym handlu nieskazonym polityczna poprawnoscia.
  • ~Weu
    (2017-05-15 13:03)
    Chiny to potężna gospodarka i nie można jej lekceważyć
  • ~autor nieznany
    (2017-05-15 12:54)
    obecnie polska ma spora nadwyzke w handlu zagranicznym i celem pis jest zmniejszyc deficyt w handlu z chinami - dla niemiec chiny to najgrozniejszy konkurent, wiec zablokuja porozumienie.
  • ~sobiecheck
    (2017-05-15 12:53)
    Podoba mi się to, co robi Pani Premier B. Szydło w Chinach.
  • ~Gosc
    (2017-05-15 12:37)
    POPIERAM! W zyciu nie podpisalbym czegos, w ktorym maczali rece: Władimir Putin, Tayyip Erdogan,Viktor Orban, Alaksandr Łukaszenka, Nursułtan Nazarbajew, Beata Szydlo.
  • ~def
    (2017-05-15 12:30)
    A co nam KE!!! To nasza sprawa z kim robimy interesy...jezeli jest to korzystene dla nas to sr..m na Europe i niemcy!!! I tak nie widze przyszlosc w UE tylko wstrone wschodnia!
  • ~wawa
    (2017-05-15 12:14)
    Interesy nasze z Chinami polegają na tym że kupujemy od nich rocznie za 15 miliardów $ a sprzedajemy za 4 mld $ , czyli co roku jesteśmy 10 mld $ na minusie. Na szczęście na handlu z UE , szczególnie Niemcami zarabiamy.
  • ~tyle w temacie
    (2017-05-15 12:06)
    Giebelsy doją nas jak burą suke dlatego są niezadowolone szlakiem MARKIETY i ich towary w dojeniu POLSKI
  • ~Kalina
    (2017-05-15 12:02)
    POlszewiki UNIINE to zacofanie jak ta pani z RAJSTAGU ona kocha Ruski komunizm i ZACOFANIE
  • ~Slawek
    (2017-05-15 11:56)
    Jeżeli Chiny zostaną zablokowane z tą inicjatywą to postawią na Putina i Berlin. Nie trzeba tłuaczyć co to oznacza!!!!!
  • ~realista
    (2017-05-15 11:52)
    Dla "it" : Interesy Niemiec nie zostaly zagrozone przez Chiny, bo przeciez Niemcy moga zarobic na eksporcie do Chin. Zagrozone zostaly interesy kliki Merkel zdalnie strowanej przez amerykanskie gazety "New York Times" i "The Washington Post", bo Chiny sa zbyt madre aby kierowac sie tzwn. "wspolnymi wartosciami UE", ktore promuje Angela Merkel. A wiec Angela Merkel pomogla Anglii wyprzedzic UE w handlu z Chinami, bo Anglia wystapila z UE, wiec teraz nie wdala sie w anielcyna pyskowke z Chinami.
  • ~Hala
    (2017-05-15 11:42)
    Zagrożone są interesy Berlina, Moskwy i USA a nie UE.