Niemieccy eksperci: Polskie roszczenia reparacyjne nieuzasadnione

Z opinii sporządzonej przez zespół ekspertów niemieckiego parlamentu wynika, że polskie roszczenia reparacyjne za straty podczas II wojny światowej, zarówno państwowe jak i indywidualne, są nieuzasadnione. Autorzy zastrzegają, że nie jest to oficjalne stanowisko Bundestagu.

wróć do artykułu
  • ~Bilans rozgrywek polit.
    (2017-09-04 23:30)
    Niektorzy w Niemczech nie traktuja tego tematu powaznie. Inni proponuja w rozliczeniu policzyc wartosc Slaska, Pomorza i Prus Wschodnich jako pozycja do odszkodowania dla Niemice i to naliczana non-stop corocznie (stracone korzysci)
  • ~Anna
    (2017-09-04 18:58)
    Jeszcze zażądajmy odszkodowania od Szwedów za "potop", od Czechów za Brzetysława, od Francji za ucieczkę Walezego i za niespełnione obietnice Napoleona, od WNP za złamanie paktu o nieagresji przez ZSRR, od Wielkiej Brytanii i od Francji za brak szybkich i skutecznych działań wojennych we wrześniu 1939 r. Na pewno dużo to nam da i bardzo nam pomoże w szukaniu sojuszników w teraźniejszości i przyszłości.
  • ~ ect ...
    (2017-09-04 15:01)
    Natomiast atak NIEMCÓW na Polskę 1 września 1939 roku, "BYŁ UZASADNIONY"! No "brawo niemieccy eksperci" od GUMOWYCH DZWONKÓW!!!
  • ~Taka prawda
    (2017-09-04 13:33)
    Nawet BĄBARDOWALI SPOKOINE MIASTA bez WOJSKA POLSKIEGO to BANDA na SKALE ŚWIATOWĄ GERMANCY to WRZODY EUROPY nawet DZIŚ
  • ~kwr
    (2017-09-04 12:29)
    Nic się nie zmieniają ci niemieccy naukowcy. 70 lat temu wykazywali istnienie rasy aryjskiej, teraz proszę bardzo, na zamówienie, roszczenia. Ktoś coś jeszcze chce od niemieckich naukowców, będzie w hurcie :)
  • ~AUSFUHREN
    (2017-09-04 12:16)
    NIEMCY POWIADAM WAM ZA WSZYSTKIE ZBRODNIE ZAPŁACICIE DZIESIĘCIOKROTNIE
  • ~Filip
    (2017-09-04 11:48)
    Złapać złodzieja za rękę - powie nie moja ręka.
  • ~ZHN
    (2017-09-04 11:43)
    Czy ktoś oczekiwał na radosne "hura" ze strony niemieckiej z pytaniem "dlaczego tak długo zwlekaliście" ?
  • ~Targowica Totalna
    (2017-09-04 11:21)
    Niemiecka opozycja totalna jest przeciwnego zdania, tylko totalna opozycja polska jest tego samego zdania co i eksperci niemieccy
  • ~Kuba
    (2017-09-04 11:05)
    Już już Dwie największe kancelarie amerykańskie chcą za 5% uzyskanej kwoty odszkodowania wziąć tą sprawę :)
  • ~kosmos
    (2017-09-04 10:52)
    Czy podla napasc na Polske w 39 byla uzasadniona tak jak uwaza obecna targowica
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-09-04 10:03)
    Byłbym WIELCE Szokowany ,by Niemiaszki uznały Polskie prawo do reparacji Wojennych.Idą w zaparte ,OT CO.
  • ~ziuk
    (2017-09-04 09:58)
    A tłumacząc na polski "Nie mamy twojego płaszcza ********* i co nam zrobisz?" - Ano wynajmę kancelarie ;)
  • ~Trybson
    (2017-09-04 09:56)
    Niemcom należy konsekwentnie przypominać ich stosunek do praw człowieka i międzynarodowych traktów i konwencji, które łamali.. i to najlepiej przez przykłady takie jak zatopienie pasażerskich cywilnych statków - Lusitanii w 1915r. zatopienie Athenii w 1939r., bombardowanie i atakowanie szpitali, pacyfikacje i przesiedlenia i korzystanie z pracy niewolniczej... zniszczenie i rabunek ponad 40 % stanu państwa polskiego..
  • ~Przemek
    (2017-09-04 09:45)
    Skoro zakładamy, że na reparacje mamy 50 lat i Niemcy rozliczyli się z ZSRR to zamiast robić wrogów z naszych zachodnich sąsiadów weźmy ich na swoją stronę i próbujmy dochodzić roszczeń z Rosją. Weźmy wszystkie kraje post-sowieckie i ustalmy, że spłacą nas gazem i innymi dobrami. Skoro wszyscy chcą być praworządni to taki manewr na arenie międzynarodowej będzie popierany... Wszak to Rosjanie zajęli nam tereny obecnej Litwy, Białorusi i Ukrainy i dali je swoim republikom, z których teraz są niezależne kraje (takie paserstwo ziemiańskie - najpierw ukraść, a później dać innym). Niemcom będzie na rękę bo to nie oni płacą, USA będzie na rękę bo mają nie po drodze z Rosją, Węgrom, Chorwatom, Czechom, Litwinom, Łotyszom, Estończykom, Ukraincom, Białorusionom, Słowakom, Bułgarom, Słoweńcom, Bośniakom, Czarnogórcom - nawet Serbom ;). Nawet UE może to poprzeć... Przypomnę, że "bratnia armia" wymordowała i złupiła ponad pół Europy...
  • ~Mark Twain
    (2017-09-04 09:24)
    Panie Ministrze Obrony Narodowej! Jesli Niemcy twierdza, ze nasze roszczenia sa nieuzasadnione, nalezy upomniec sie o nie zbrojnie. Jako Narod Wybrany racje zawsze mamy jedynie MY!!! Z Rosjanami tez nalezy postapic podobnie, poniewaz jesli im nie postawimy ultimatum (najlepiej liczonego w godzinach), to sami nie dadza ani kopiejki! Do dziela Panie Ministrze. Nalezy tylko uwazac, aby nie jednoczesnie na dwa fronty!