Żubr przeszedł z Polski do Niemiec. Zastrzelili go lokalni myśliwi, a jego głowa ma trafić do muzeum

| Aktualizacja:

Żubr przekroczył granicę polsko-niemiecką. Lokalne władze u naszych sąsiadów uznały jednak, że zwierzę stanowi zagrożenie dla ludzi, dlatego kazano myśliwym go zastrzelić. Głowa zwierzęcia ma zaś trafić do lokalnego muzeum.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2017-09-15 13:38)
    Ot i proszę, jakie te niemiaszki cywilizowane i jak dbają o i zagrożone gatunki?!
  • ~froe3
    (2017-09-15 13:52)
    Co na to unijni obrońcy puszczy białowieskiej powiedzą?
  • ~lolon
    (2017-09-15 13:53)
    mażna go było odłowić i odstawić do Polski, germańcy zabijanie maja we krwi, boja sie tylko russa
  • ~cywilizacja turańska na zachodzie
    (2017-09-15 13:57)
    a nam chcą przywalić karę za wycinkę drzew zaatakowanych przez korniki ... banda zakłamanych hipokrytów zachodnioeuropejskich ...
  • ~ re
    (2017-09-15 14:00)
    Co na to Adam Wajrak??? Co na to Komisja Europejska? Co na to obrońcy dzikiej przyrody i przeciwnicy polowań??? Co prawda ten żubr nie był z Puszczy Białowieskiej i nie był zarażony kornikami, jednak był dziki i chroniony. Jakie więc będą sankcję nałożone na Niemcy? Jaka będzie odpowiedź polskich ekologów? Co napisze Adam Wajrak???
  • ~marcins
    (2017-09-15 14:03)
    jak Polak zetnie drzewo to jest akt ekoterroru, jak Niemiec zabije żubra to akt godny pochwały. W XXI wieku w Niemczech brak osoby potrafiącej uśpić żubra? Kpina, gdzie "ekolodzy", Greenpeace i inni pseudo obroncy środowiska- siedza cicho w obawie przed panami UE
  • ~Kto by POmyślał
    (2017-09-15 14:13)
    WE Wojnę Germany STRZELALI do tych ŻUBRÓW jak do kaczek ledwo żeśmy uratowali ten gatunek ZWIERZĘCY a tu zaraza Germanska tak nienawidzi POLSKICH ZWIERZĄT
  • ~emeryt 5
    (2017-09-15 14:34)
    Ten żubr był już od kilku miesięcy,a może nawet dłużej w północnej części województwa lubuskiego. Co kilka tygodni ukazywały się jego zdjęcia w lokalnej gazecie zrobione przez mieszkańców okolic Gorzowa, Kostrzyna i Słubic. Nie stanowił dla nikogo żadnego zagrożenia. Podchodził pod wiejskie zabudowania i nikt u nas nie planował go uśmiercić. Jestem zszokowany tym,co zrobili Niemcy. Jeszcze w ubiegłym tygodniu ten żubr był w woj.lubuskim.
  • ~Polo
    (2017-09-15 14:37)
    Teraz musicie wojne z Niemcami rozpoczac 😅😅😅
  • ~goya
    (2017-09-15 14:45)
    Niemcy uwielbiają strzelać zwłaszcza jak to polskie, nic się nie zmienili,mogli go uspic pociskiem i wywiezc ze swego terenu do Polski, dobrze ze nie zbudowali u siebie krematorium dla zubra
  • ~odp.
    (2017-09-15 14:45)
    I to dokładnie w czasie, kiedy Komisja Europejska domaga się kar dla Polski za niszczenie polskiej przyrody.... Jakie to już tradycyjne i zwyczajne. Podwójne standardy, jak we wszystkich kwestiach dotyczących Polski. Niemcy robić odstrzał ze względu na bezpieczeństwo Niemców - oj dobrze, oj dobrze, Polacy robić wycinkę ze względu na groźbę pożaru - źle, łoj la Boga źle...
  • ~Ognio Mistrz
    (2017-09-15 15:04)
    Werwolf zmartwychwstał ??
  • ~wijas
    (2017-09-15 15:07)
    Niemcy to zabójcy: zabijali ludzi jak zwierzęta. Teraz zabijają zwierzęta. Co będzie w przyszłości? Znów będą zabijać ludzi i ćwiczą na zwierzętach?
  • ~Timermans
    (2017-09-15 15:22)
    Co tam jeden żubr.My bronimy setki tysięcy..... korników w Puszczy Białowieskiej.
  • ~Antyszkop
    (2017-09-15 15:45)
    Zubr nie prowokowany nie jest grozny. To tak duze i silne zwierze, ze nie boi sie nawet niedzwiedzia, a brak strachu jest gwarantem spokojnej natury. Szkopy poszly niestety za przykladem arcymysliwego Göringa i rozmazaly jegomoscia.
  • ~Germanofil
    (2017-09-15 15:50)
    Teraz nasz urząd, gdy uzna jakiegoś Niemca za bezpiecznego dla bezpieczeństwa publicznego, powinien postanowić tak samo.
  • ~Janusz bez wąsów
    (2017-09-15 16:06)
    O czym to myślał Donald Tusk mówiąc, że za rządu PiSu to będą (w domyśle władze) strzelać do bocianów? A okazuje się, że jego mocodawcy strzelają do żubra. Zgodnie z zasadą, że jak coś się dziej na Zachodzie to jest europejskie, postępowe, nowoczesne, a w Polsce to tylko zaścianek, konserwa , Janusze i Grażynki. Nie wiem, jak wy, ale ja wolę z Januszami :-)
  • ~Kazimierz
    (2017-09-15 16:08)
    O 4 , 45 wird zurück geschossen!
  • ~Gościna
    (2017-09-15 16:14)
    A nie mógł taki weterynarz z nabojem usypiającym przylecieć helikopterem z ośrodka w Berlinie? to godzina , nie więcej, ale NIE! woleli zabić żubra-króla puszczy! i oni będą mówili o humanitaryzmie ? Buta i będą pouczać NAS POLAKÓW w sprawie solidarności humanitarnej dla imigrantów z Afryki, a nie potrafią zadbać o zwierzęta Europy u siebie.
  • ~Toni
    (2017-09-15 16:25)
    No to teraz Pis ma powod, zeby wypowiedziec wojne!

Może zainteresować Cię też: