Czechy poszły w ślady Polski i Węgier. Niemiecka prasa m.in. o Kaczyńskim: Zażarty nacjonalista

| Aktualizacja:

Zwycięstwo Andreja Babisza oznacza, że Czechy poszły w ślady Polski i Węgier, dołączając do bloku "nieliberalnych demokracji" - twierdzą niemieccy komentatorzy. Zdaniem "Die Welt" wyniki czeskich wyborów świadczą o tym, że rozszerzenie UE było przedwczesne.

wróć do artykułu
  • ~T
    (2018-01-01 23:24)
    Pan Jarosław Kaczyński niestety nie jest nacjonalistą, a dodanie tu jeczcze przymiotnika "zażartym" to mimowolny żart lub kpina. Jest zakulisowym dyktatorem, z niechęcią pozwala na obecność i skromne działanie drobnych organizacji lub grupek niby nacjonalistycznych. Nawet jesli się zjednoczą w jakiejś partii,to w aktualnej kondycji mają zerową szansę na dojście do władzy. W nieszczęsnej Polsce "nacjonalista" jest obelgą jako kojarzony z rasistą lub - oczywiście - z antysemitą. Umęczeni Polacy, nawet jesli nikt tego nie żąda (z reguły !) tłumaczą się, że antysemitami nie są.
  • ~Grabski
    (2017-11-06 15:22)
    1. Niech Niemcy nie płaczą, bo pod każdym względem na rozszerzeniu UE zarobiły. 2. A kto powiedział, że Europa ma być lewicowa (lewacka)?
  • ~ᏯᏩᏜᏍᎧ
    (2017-11-05 04:41)
    Der Dziennik i jego Komentarfeld jest szwabską sondą w Polsce, dzięki której dawny RFN i NRD wie co Polacy myślą. I dobrze! Wiedzcie Niemiaszki że czniamy Wasz reżym i nie damy się wkręcić w przyjmowanie na nasze ziemie Waszych tureckich sojuszników z obu wojen i bękartów projektu Ost Afrika. Idźcie w Πzdu!
  • ~1 2 3
    (2017-10-30 17:56)
    A zażarta nazistka Makrela to co wyprawia ?
  • ~Drzazga 101
    (2017-10-30 10:31)
    O Matko, tym PT Idiotom z Zapadniej Jewropiejki radziłbym DOKŁADNIE przeczytać filipikę Oriany Fallaci "Wściekłość i duma", opublikowaną w "Corriere della Sera" w 2001 roku. Dla zainteresowanych mam ten wycinek z Gazety Świątecznej sobota-niedziela 6 października 2001 r. Hej !-
  • ~biel
    (2017-10-28 18:21)
    J.Kaczyński nie jest i nigdy nie był nacjonalistą. On jest patriotą, a to zasadnicza różnica. Na tą chwilę, na chwilę w której przebiega naprawa naszego Państwa, trzeba być patriotą, aż do bólu, nawet gdyby niektórym wydawało się, że to nacjonalizm.
  • ~Prawda
    (2017-10-24 19:28)
    To proste, narody Europy Środkowej oraz Wschodniej nie byli na tyle medialnie wymyte, ze by sie zgodzili na likwidacje wlastnych narodow oraz panstw narodowych za kilka wygod UE, bo zboczone "elity" EU oraz neomarksysci UE to tak chca... Wychodzi powoli na jaw, jjaie wielkie oszustwo jest ten wspanialy projekt UE... a migracja, to jej kolejny etap... Juz tylko przedwczesne wybory na Slowacji, azeby usunac ten kolaboracyjny rzad z Bruksela, zdradziecki dla Slowakow, a cala Europa Srodkowa bedzie w porzadku!
  • ~Diego
    (2017-10-24 16:45)
    Teraz najważniejsze są rynki zbytu. A tutaj Polska z Trójmorzem jest potęgą.Tyle w temacie
  • ~Dobry Samarytanin
    (2017-10-24 09:27)
    Czy wy wiecie ,ze wsrod uchodzcow sa rodziny chrzescijan ?.Oni trafili do Australii,nie ma z nimi klopotow !.
  • ~www
    (2017-10-24 05:19)
    Szkoda, że po wojnie Niemców nie zaorano. Był taki plan, żeby z nich zrobić pastuchów. To był błąd, że tego nie zrobiono. Europa miała by teraz mniej kłopotów.
  • ~slazak
    (2017-10-24 05:05)
    Nie cieszcie sie za wczesnie, na takich jak wy nacjonalistow tez znajda sie metody. Najprostsza z nich do wyprosic zebrakow i zlodzieji z domu.
  • ~Alibaba
    (2017-10-24 00:52)
    skończyło się poklepywanie spolegliwego Tuska po plecach... Niemcy są w szoku
  • ~e tam...,,..,,,
    (2017-10-23 23:32)
    Niestety , ale Niemcy mają problemy ze zrozumieniem praw demokracji, tak było za Adolfa , tak jest i dzisiaj.
  • ~Historia zatacza koło
    (2017-10-23 23:26)
    Misternie i żmudnie kolejne państwo podaje się na tacy Putinowi. Po jaką dżumę było burzyć Kurtynę?
  • ~Helmut z Europy
    (2017-10-23 22:34)
    Powstanie Warszawskie w 1944 roku mialo niewielka pomoc z Zachodu, ale Niemcy w Berlinie Zachodnim otrzymali ogromna pomoc z Ameryki i Wielkiej Brytanii juz w 1949 roku w czasie blokady Berlina przez Zwiazek Radziecki.
  • ~Adolfina Murksel od $orrossów
    (2017-10-23 21:44)
    moje POwalone lewactwo zdyyyycha, $orosie, Tusku ratujcie nas, może trzeba zrobić inwazję nachodźców na Japonię? Tam też prawica wygrała wybory. Oni też nie łykają isl amskiego barachła. Zróbmy im mahamedalną Hiroszimę
  • ~hehehehe
    (2017-10-23 21:26)
    nie - tego się nie da czytać. s faz owany koleś odleciał w próżnię kosmiczną. teraz to już nawet totalnie proniemieckie czechy są antyniemieckie, a takie były fajne, a teraz be. ale jaja. jadę do czech. to fajny kraj. do niemiec natomiast nie wybieram się. jak tak się posłucha wypowiedzi pismaków z ddr czy innego brd to włosy się jeżą na szyi.
  • ~Ja, ja, buten morden
    (2017-10-23 21:20)
    Zjednoczenie Niemiec było zbyt pochopne. W Niemczech odżyły totalitarne tendencje do traktowania innych krajów europejskich jak swoje kolonie.
  • ~Laxemberg
    (2017-10-23 21:01)
    ..no i co wy na to szetyny, budki, grabce, gomułki tz. butki, nojmany, nowaki inne bufetowe??? Pani Szydło górą ....już nie 1 : 27...pajace z nowoczesnej...
  • ~Monachijski
    (2017-10-23 19:59)
    Skąd PIS bierze tylu wspaniałych inteligentnych "komentatorów" z takimi "rzeczowymi argumentami" i pisanych taką subtelną polszczyzną ?