Czechy poszły w ślady Polski i Węgier. Niemiecka prasa m.in. o Kaczyńskim: Zażarty nacjonalista

| Aktualizacja:

Zwycięstwo Andreja Babisza oznacza, że Czechy poszły w ślady Polski i Węgier, dołączając do bloku "nieliberalnych demokracji" - twierdzą niemieccy komentatorzy. Zdaniem "Die Welt" wyniki czeskich wyborów świadczą o tym, że rozszerzenie UE było przedwczesne.

wróć do artykułu
  • ~aga
    (2017-10-23 13:31)
    Polska była cacy dopóty, dopóki rządzona była przez niemiecką agenturę. W tej chwili, z suwerennymi rządami, postrzegana jest, jako nacjonalistyczna zaraza. Coś tu komuś z rąk zaczęło się wymykać.
  • ~yes
    (2017-10-23 10:33)
    Jak się nie tańczy jak chcą Niemcy to ci potomkowie nazistów obrzucą cię epitetami
  • ~helena
    (2017-10-23 11:19)
    Polska walczy o sprawy Polaków ,Kaczyński nie pozwala na drenowanie kieszeni to od razu jest nacjonalista? Niemiecka prasa niech się zajmie swoimi sprawami ,a jest ich nie mało !!!!!!
  • ~ab
    (2017-10-23 10:41)
    Niemiecki dziennik pisze - W Europie Środkowej powstaje blok "nieliberalnych demokracji". Coż,chyba lepsza jest nieliberalna demokracja niż "liberalna niemiecka dyktatura".
  • ~Londoner
    (2017-10-23 10:38)
    To prawda rozszezenie bylo przedwczesne. Krajom postkomunistycznym nalezal sie nowy plan Marshalla aby zblizyc je gospodarczo do poziomu Europy Zachodniej, do tego czasu gospodarki te powinny byc zamkniete i chronione. Ale nie oto chodzilo przeciez naszym "przyjaciolom". Chodzilo o latwe zajecie rynkow i ich eksploatacje. Obecna sytuacja w krajach postkomunistycznych to bardzo natutalna reakcja na rabunek i eksplatacje. Zajelo to troche czasu ale spoleczenstwa te wreszcie zaczynaja byc swiadome tzeczywistosci.
  • ~Teodor
    (2017-10-23 13:29)
    Wyglada na to. ze zdaniem "Die Welt" to wlasciwie tylko niemcy dorosli do tego zeby byc w uni. Cala reszta nadaje sie tylko zeby im buty czyscic, no i do gazu, ewentualnie na mydlo, torebki etc.
  • ~Silna Polska
    (2017-10-23 11:09)
    Przedwcześnie Niemcy pokazały odrodzenie imperialnych ciagotek w traktacie lizbońskim, po którego podpisaniu całkiem im odbiło i już czuli się panami Ojropy. Z tego punktu widzenia zgoda władz Polski na traktat lizboński umożliwiła szybsze zdemaskowanie niemieckich intencji. Już się Europa na Ojropie poznała, niemieckie mleko się wylało i to se ne wrati...
  • ~Wieści z Bundesrepublik Moslems?
    (2017-10-23 12:05)
    Jak piszą dyspozycyjni propagandziści z FAZ i Die Welt, kraje Europy Środkowej nie przyswoiły sobie ducha europejskich ustaw. I całe szczęście - w przeciwnym razie mielibyśmy sformatowane ideologicznie społeczeństwa, podobnie jak we Francji, Niemczech czy Szwecji. A pałkarze z niemieckich mediów niech się zajmą Niemieckim Kalifatem, który rośnie w siłę, a od Europy Środkowej wara.
  • ~hehehe
    (2017-10-23 10:29)
    "rozszerzenie było przedwczesne" i sie obudziły niemiaszki z reką w nocniku
  • ~Ja(bis)
    (2017-10-23 12:45)
    I tak mądre i przewidujące a nader demokratyczne w swoim absolutyźmie i w dążeniu do hegemonii w UE Niemcy otworzyły w Europie Środkowej szeroko drzwi do polityki nacjonalistycznej!
  • ~as
    (2017-10-23 10:59)
    Czechy mają być przeciwne sankcjom przeciw Rosji tokuje Hassel .Sugeruje w ten sposób ,że Niemcy te sankcje stosują ? :)))) To chyba jaieś jaja.W 2016 eksport Niemiec do Rosji wzrósł o 30% a firmy kręca byznesy z Rosjanami aż huczy
  • ~German Death Camps.......only - forever...
    (2017-10-23 11:00)
    Kaczyński+PiS przekręcić śrubę dla KALIFATU NIEMIECKIEGO - REPARATION MACHT FREI, POzamykać złodziei z PEŁO i będzie 60% poparcia.
  • ~anty_błazen
    (2017-10-23 11:12)
    Populizm tu, populizm tam, a największym populistą jakiego znamy w Polsce jest były premier Donald. Czy tego nie widać zza Odry?
  • ~sknera
    (2017-10-23 10:33)
    Ciucholandzka Mierntkiel kiedy ta kobieta się konkretnie ubierze
  • ~Zappa
    (2017-10-23 12:52)
    FAZ chyba już niedługo otwarcie napisze, iż jedynym sposobem na to żeby krnąbrne i niedemokratyczne kraje Europy Wschodniej dołączyły do liberalnej i praworządnej Unii Europejskiej, konieczny może być nowy Anschluss. Populiści i demagodzy z Europy Wschodniej, którzy nie chcą przyjmować do siebie pokojowych migrantów należy "pokojowo"izolować w obozach pracy, najlepiej usytuowanych w Polsce. I wtedy w końcu zapanuje praworządność i demokracja na terenie całej Unii Europejskiej, a nie tylko w Niemczech i we Francji jak jest obecnie.
  • ~cała prawda cała doba
    (2017-10-23 15:33)
    Nazi Niemcy chcieli drogą POkojową uzyskać to co Adolf chciał uzyskać przy pomocy wojny. Ale Kanclerz Angela jeszcze głupsza od Adolfa ! Niczego z historii się nie nauczyła !
  • ~autor nieznany
    (2017-10-23 11:48)
    Niemcy niedlugo beda otoczone samymi "faszystami" (nawet Szwajcarow okreslaja mianem "brunatnych"). Cikawe ile jeszcze czasu , oglupiali Niemcy, beda tolerowac swoja NRDowska führerke, milosniczke ******* Nie wykluczone jest to, ze w centrum Europy powatanie panstwo islamskie, ktore faktycznie juz przenosi sie dzis do Niemiec.
  • ~umordowany-draństwem
    (2017-10-23 14:21)
    Wg. szwabskich mediów w Polsce nie ma patriotów, są sami "nacjonaliści" i "szowiniści" na dodatek wysysający ponoć antysemityzmus z mlekiem matki! Ciekawe co na to medycyna i jaki skład chemiczny ma ów antysemityzmus!
  • ~Laxemberg
    (2017-10-23 21:01)
    ..no i co wy na to szetyny, budki, grabce, gomułki tz. butki, nojmany, nowaki inne bufetowe??? Pani Szydło górą ....już nie 1 : 27...pajace z nowoczesnej...
  • ~donald
    (2017-10-23 14:40)
    Ach jak cudownie w tej... jakiejś tam demokracji. I feel good.