"Spiegel": Nadwyżka w niemieckim budżecie może wynieść 14 mld euro. Pokryje koszty utrzymania uchodźców

| Aktualizacja:

Z szacunków niemieckiego ministerstwa finansów wynika, że w tegorocznym budżecie może powstać nadwyżka w wysokości 14 mld euro - poinformował w sobotę tygodnik "Der Spiegel". Do tej pory mowa była jedynie o zrównoważonym budżecie bez zaciągania nowych długów.

wróć do artykułu
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-10-28 19:22)
    W czasach dobrej koniunktury należy oszczędzać na "czarną godzinę". Właściwe postępowanie Niemców.
  • ~jo
    (2017-10-28 19:31)
    I teraz wszyscy antyniemieccy hejterzy niech się pocałują tam gdzie można pana majstra w rzyć pocałować. Tak się rządzi, tak się gospodaruje. Wy w bolandzie nigdy czegoś takiego nie osiągniecie, i tylko będzieta marzyć o reparacjach, żeby wreszcie te znienawidzone szkopy nas wzięły na utrzymanie.... A wtedy tylko piweczko i trzy razy dziennie jajecznica i schabowy.
  • ~niemcy okradaja UE
    (2017-10-28 19:39)
    widzicie to 14 miliardow na nachodzccow i to tak lekka reka -tak Merkel finsuje swoich przyszlych wyborcow i europejska "demokracje",gdy co 4 dziecko w Niemczech cierpi nedze. Niemcy musza placic Turcji za przejecie uchodzccow, aze 3 miliardy w tym koszty lacznenia rodzin -8 miliardow - te ma pokryc UE, czyli rowniez i my. Co w tej kwesti podpisal wczoraj w Brukseli PiS ? Po zamknieciu szlaku balkanskiego przez sojusz Wegier, Austrii, Macedoni - Merkel dalej forsuje szmugiel i handel ludzmi. Selekcje przeprowadzane w Turcji zatrzymuja tam fachowcow -do Europy przysylaja analfabetow, starcow, ludzi psychicznie chorych. Stop wspolczesnemu niewolnictwu !!! Stop dechrystianizacji Europy !!
  • ~pepe
    (2017-10-28 19:43)
    Dlaczego Niemcy placa na uchodzcow wojennych, a nie na nieudacznych Polakow, ktorzy musza krasc, zeby przezyc?
  • ~na mchu jadało
    (2017-10-28 19:43)
    U nas będzie tak samo, tylko jakby... odwrotnie, jak przyjdzie "koza do woza", to powiedzą, że "pieniędzy by starczyło, gdyby..."
  • ~SOLIDARNY RAJ
    (2017-10-28 20:06)
    ZAPEWNE ZAROBILI W POLSCE NA SWOICH SIECIÓWKACH, NA SWOIM PRZEMYŚLE, NA SWOJEJ FARMACJI, NA SWOJEJ BANKOWOŚCI, NA SWOICH MEDIACH. BO WSPANIALI SOLIDARNI PATRIOCI WSZYSTKO IM ODDALI JAKO WOJENNE REPARACJE ZA PRZESIEDLENIA.
  • ~franek d
    (2017-10-28 20:19)
    No proszę i jest piniądz na zaproszonych gości, a nie tam ich odsyłać do Polski- kraju co II wojnę światową rozpętał... Oczywiście niechcąco.
  • ~bertsi
    (2017-10-28 20:42)
    Może by pomogli rodowitym Niemcom. Jak pamiętam DW (Deutsche Welle) podawało ostatnio, że ponad 15% procent Niemców żyje w biedzie.Proszę tylko nie przeliczać euro na złotówki, też potrafię.
  • ~ewa koby
    (2017-10-28 20:47)
    ewa koby okrucienstwo polityki niemieckiej i eu to okrucienstwo wobec mieszkancow w eu nic nie wolno azja chiny arab welt uprawia ze wszystko wolno a eu chca okrasc zloza uciekinierow chinczycy robia to inteligenniej zawsze loguja sie na punktach strategicznych
  • ~dixiland
    (2017-10-28 20:49)
    i cala t5a nadwyzka to kolonialne profity
  • ~zorro
    (2017-10-28 21:39)
    No włóaśnie i o co tyle było huku !!! teraz niemcy mogą przyjać następne 2 miliony afrykanów ,afganów
  • ~ewa koby
    (2017-10-28 22:38)
    ewa koby niemiec nigdy nie pracuje on dziala praca wykorzstali ost blok poddani rosji bezplatnie teraz wprowadzili tz uciekinierow na szantaz bezplatnej roboty ala usa
  • ~Y😃
    (2017-10-28 22:54)
    A ile żyje oględnie mówiąc w niedostatku w "bogatych"Niemczech.
  • ~Oldboy
    (2017-10-29 00:30)
    I bardzo dobrze. Będą mieli na reparacje dla Polski. I niech już zaczną odkładać.
  • ~info
    (2017-10-29 05:57)
    Europejski bank centralny od tego miesiaca nie bedzie (praktycznie) dodrukowywal 60 mld euro a "tylko" 30 - MIESIECZNIE. Dzieki zerowemu oprocrntowaniu dlugow w strefie euro, Niemcy nie musialy placic odsetek od swoich gigantycznych dlugow ( na glowe mieszkanca 27985 euro). Stad te oszczedzone miliardy
  • ~LUCYNKA
    (2017-10-29 07:17)
    SKĄD SIĘ BIERZE NIEMIECKA NADWYŻKA ? Z DRENAŻU GOSPODAREK POSTKOLONIALNYCH PAŃSTW - NP Z POLSKI ! PAN MORAWIECKI - NOWY GURU GOSPODARKI - MÓWI - SPRYTNIE OMIJAJĄC DRAŻLIWE PYTANIA ! DYSKONTA , BANKI , STACJE PALIWOWE , MONTOWNIE SAMOCHODÓW - WSZYSTKO NIEOPODATKOWANE - I STĄD TA NADWYŻKA .
  • ~Zoja
    (2017-10-29 07:47)
    Zapewne to zasługa Premiera Morawieckiego .Tylko on potrafi ujarzmić budżet .Chwała jemu i Ojcu jego ,że wyprodukował tak znakomity model ministra PiSa
  • ~załamanie zamiast rozwoju
    (2017-10-29 08:25)
    Po to wypracowali nadwyżkę żeby zapraszać i utrzymywać armię inwazyjną ?
  • ~MARSZAŁEK-POLNY
    (2017-10-29 09:19)
    Będzie na reparacje i odszkodowania wojenne ! za 1 i 2 Wojnę Światową i lata okupacji po niej , bo to oni byli winni że Rosja nas okupowała przez te całe lata i zostaliśmy przez Rosjan okradzeni do gołej nitki .
  • ~ewa koby
    (2017-10-31 10:06)
    ewa koby 14 mild na uchodzcow to jakies 10 eu miesiecznie na jednego ps niemiecki budzet 3 najbardziej zadluzony na siecie ale politycy kombinuja ich przekrety chroni immunitet zobacz zony dyktatorow jak ulokowaly kase