Ambasador Rosji w Polsce zarzuca nam "przeinaczanie": Wojna z pamięcią historyczną jest nie do przyjęcia

| Aktualizacja:

Rosyjska telewizja RT opublikowała w sobotę wywiad z ambasadorem w Warszawie Siergiejem Andriejewem, w którym dyplomata zarzucił stronie polskiej "przeinaczanie" i zapewnił, że "wojna z pamięcią historyczną jest absolutnie nie do przyjęcia" dla Rosji.

wróć do artykułu
  • ~40
    (2017-11-04 14:08)
    W temacie fałszowania historii to Rosja ma I miejsce na świecie więc powinni zamknąć ryje bo i tak mamy to gdzieś
  • ~paszołwon
    (2017-11-04 14:14)
    Rosja nas "ocalała" wiele razy - 1772, 1793, 1795, próbowała w 1920, potem nas ocaliła w 1939 i wreszcie w 1944. I więcej nie trzeba. Ocaliła też Finlandię, okręg Kaliningradzki, Gruzję, Ukrainę, Afganistan, Mongolię, Wietnam itd
  • ~rzeź Pragi 4 listopada 1794 r.
    (2017-11-04 14:25)
    Dziś rocznica rzezi Pragi - wojska rosyjskie na rozkaz dowództwa wymordowały tysiące cywilów na warszawskiej Pradze.
  • ~starszy pan
    (2017-11-04 14:33)
    "Polska została ocalona przez Armię Czerwoną,..." 17 września 1939 roku załgani sowieciarze, też Polskę ocalaliście? Ironią losu jest to, że normalnych zwykłych Rosjan do dziś szanuję. Są równie pokrzywdzeni przez sowieciarzy jak i Polacy. Niestety, ziarno sowieckie raz zasiane w Polsce jak i Rosji kiełkuje. Trzeba zrobić wszystko by ten chwast wykorzenić.
  • ~wesbesart
    (2017-11-04 15:29)
    Jestem Obywatelem USA, ale rowniez Polskim Patriota ! Podrozuje po Swiecie i rozmawiam z inteligentnymi Ludzmi, rowniez Rosyjskiego pochodzenia. Pan Ambasador jest "Rosyjskim Dyplomata" i ton jego wypowiedzi brzmi jak "potezny Tatus mowi do swojego synka". Wypowiadanie opinii z pozycji Sily i Wielkosci "mocarstwa" nie moze byc traktowane na serio.
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-11-04 15:29)
    PiS dziaki to notoryczni kłamcy! według nich przywódcą "Solidarności" był prezydent tysiąclecia Lech Kaczyński a komunę obalił prezesina z rydzykiem...
  • ~Batko
    (2017-11-04 15:40)
    Postanowiłem zadać Sobie pytanie: Dla kogo było wejście Armii Czerwonej Okupacją,a dla kogo wyzwoleniem. I wyszło Mi że Okupacja Radziecka jest dla tzw. Przedwojennych Elit,właścicieli ziemskich ,tzw Inteligencji. A dla kogo Wyzwolenie ,KTO ZYSKAŁ ? Zyskał chłop folwarczny ,chłop małorolny ,drobna inteligencja,robotnik.Czyli uzyskali możliwość AWANSU społecznego. w 1914 było w Polsce około 43% Analfabetów ,a w 1931 około 28%.A zakończono walkę z Analfabetyzmem w 1952. Armia Czerwona to wyzwoliciel dla więźniów z Obozów Koncentracyjnych( w tym mego Taty).
  • ~Aga
    (2017-11-04 15:44)
    Ambasador ma rację. Polak domaga się szacunku od wszystkich dokoła, a sam nie szanuje nikogo.
  • ~pinokiooo
    (2017-11-04 15:59)
    Z czego nas wyzwoliła Armia Radziecka ? Rodziny z ojców(wysyłając ich na Syberię),dziewczyny z dziewictwa,z jedzenia, z zegarków i innych rzeczy.
  • ~pamiętamy
    (2017-11-04 16:01)
    Najpierw reparacje niech przekażą, które za nas od Niemców skasowali. Tak jak było ustalone po wojnie między "aliantami". Ostatni zapytał o to niejaki Bierut alias "pojechał w futerku, a wrócił w kuferku"
  • ~wujekwacek
    (2017-11-04 16:03)
    Oj ! Tym narzekających ciągle na Rosję patriotom powiem że wcale tak nie musiało być! Wystarczyło się tylko lepiej postarać! Rosjanie nie musieli nas "wyzwalać" ,nie byłoby takiej potrzeby ani możliwości! Wystarczyłoby w 39 wygrać wojnę z Niemcami lub z nimi się dogadać ! Ale skoro nam się nie chciało gadać z Niemcami tylko z Anglikami i Francuzami no to mamy jak mamy,sami wybraliśmy. Dlaczego Anglicy i Francuzi nas nie wyzwolili w 45 roku a najlepiej sami powinniśmy pogonić Niemców i nie było by dzisiaj problemu!
  • ~żart
    (2017-11-04 16:24)
    Polsce należy Przetrzepać skórę" dla opamiętania - przypomnienia (raz ze wschodu,raz z zachodu). Nie czekać na Azjatów (dobrotliwych).
  • ~ra
    (2017-11-04 16:35)
    Paszol ty w kibiniemater.
  • ~bol
    (2017-11-04 16:37)
    armia czerwona nas wyzwalała dobre sobie zapchlone onuce biegły boso na berlin bo stalin bał się że amerykanie przyjadą na kreml i wyzwolą go od komunizmu
  • ~koło historii
    (2017-11-04 16:38)
    Rosja otrzyma podziękowanie za wszystko, nie tylko od Polaków we właściwym czasie. Po Rosji zostanie tylko Generalna Gubernia ze stolicą na Kamczatce
  • ~rubel
    (2017-11-04 16:45)
    Mam rzucic kartoflem?
  • ~tomahawk
    (2017-11-04 17:37)
    kiedy w rosji swięto wyzwolenia spod mongołów nie ma takiego to dziwne może wy mongoły
  • ~Ruski Troll
    (2017-11-04 17:41)
    Panie ambasadorze nie poniżaj sie pan do tej polskiej swoloczy.
  • ~wspak
    (2017-11-04 17:51)
    Gdyby nie Rosja, Polska bylaby dzisiaj w najlepszym razie kolonia niemiecka z oficjalnie obowiazujacym jezykiem niemieckim.
  • ~Nick
    (2017-11-04 17:51)
    Moi rodzice i dziadkowie przezyli wojne i wyzwolenie. Znam ich opowiadania - PiS nie przeinacza historii, po prostu mowia jak bylo. I jak bylo po wojnie szczegolnie za Stalina. Prawda jest taka jak sie teraz nareszcie w Polsce mowi i pisze. Dopoki zyja swiadkowie i ich rodziny nie uda sie ruskom zaklamac historii. I niemcom tez.

Może zainteresować Cię też: