Ambasador Rosji w Polsce zarzuca nam "przeinaczanie": Wojna z pamięcią historyczną jest nie do przyjęcia

| Aktualizacja:

Rosyjska telewizja RT opublikowała w sobotę wywiad z ambasadorem w Warszawie Siergiejem Andriejewem, w którym dyplomata zarzucił stronie polskiej "przeinaczanie" i zapewnił, że "wojna z pamięcią historyczną jest absolutnie nie do przyjęcia" dla Rosji.

wróć do artykułu
  • ~koło historii
    (2017-11-04 16:38)
    Rosja otrzyma podziękowanie za wszystko, nie tylko od Polaków we właściwym czasie. Po Rosji zostanie tylko Generalna Gubernia ze stolicą na Kamczatce
  • ~paszołwon
    (2017-11-04 14:14)
    Rosja nas "ocalała" wiele razy - 1772, 1793, 1795, próbowała w 1920, potem nas ocaliła w 1939 i wreszcie w 1944. I więcej nie trzeba. Ocaliła też Finlandię, okręg Kaliningradzki, Gruzję, Ukrainę, Afganistan, Mongolię, Wietnam itd
  • ~40
    (2017-11-04 14:08)
    W temacie fałszowania historii to Rosja ma I miejsce na świecie więc powinni zamknąć ryje bo i tak mamy to gdzieś
  • ~rzeź Pragi 4 listopada 1794 r.
    (2017-11-04 14:25)
    Dziś rocznica rzezi Pragi - wojska rosyjskie na rozkaz dowództwa wymordowały tysiące cywilów na warszawskiej Pradze.
  • ~starszy pan
    (2017-11-04 14:33)
    "Polska została ocalona przez Armię Czerwoną,..." 17 września 1939 roku załgani sowieciarze, też Polskę ocalaliście? Ironią losu jest to, że normalnych zwykłych Rosjan do dziś szanuję. Są równie pokrzywdzeni przez sowieciarzy jak i Polacy. Niestety, ziarno sowieckie raz zasiane w Polsce jak i Rosji kiełkuje. Trzeba zrobić wszystko by ten chwast wykorzenić.
  • ~psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-11-04 15:29)
    PiS dziaki to notoryczni kłamcy! według nich przywódcą "Solidarności" był prezydent tysiąclecia Lech Kaczyński a komunę obalił prezesina z rydzykiem...
  • ~wesbesart
    (2017-11-04 15:29)
    Jestem Obywatelem USA, ale rowniez Polskim Patriota ! Podrozuje po Swiecie i rozmawiam z inteligentnymi Ludzmi, rowniez Rosyjskiego pochodzenia. Pan Ambasador jest "Rosyjskim Dyplomata" i ton jego wypowiedzi brzmi jak "potezny Tatus mowi do swojego synka". Wypowiadanie opinii z pozycji Sily i Wielkosci "mocarstwa" nie moze byc traktowane na serio.
  • ~Batko
    (2017-11-04 15:40)
    Postanowiłem zadać Sobie pytanie: Dla kogo było wejście Armii Czerwonej Okupacją,a dla kogo wyzwoleniem. I wyszło Mi że Okupacja Radziecka jest dla tzw. Przedwojennych Elit,właścicieli ziemskich ,tzw Inteligencji. A dla kogo Wyzwolenie ,KTO ZYSKAŁ ? Zyskał chłop folwarczny ,chłop małorolny ,drobna inteligencja,robotnik.Czyli uzyskali możliwość AWANSU społecznego. w 1914 było w Polsce około 43% Analfabetów ,a w 1931 około 28%.A zakończono walkę z Analfabetyzmem w 1952. Armia Czerwona to wyzwoliciel dla więźniów z Obozów Koncentracyjnych( w tym mego Taty).
  • ~Aga
    (2017-11-04 15:44)
    Ambasador ma rację. Polak domaga się szacunku od wszystkich dokoła, a sam nie szanuje nikogo.
  • ~wujekwacek
    (2017-11-04 16:03)
    Oj ! Tym narzekających ciągle na Rosję patriotom powiem że wcale tak nie musiało być! Wystarczyło się tylko lepiej postarać! Rosjanie nie musieli nas "wyzwalać" ,nie byłoby takiej potrzeby ani możliwości! Wystarczyłoby w 39 wygrać wojnę z Niemcami lub z nimi się dogadać ! Ale skoro nam się nie chciało gadać z Niemcami tylko z Anglikami i Francuzami no to mamy jak mamy,sami wybraliśmy. Dlaczego Anglicy i Francuzi nas nie wyzwolili w 45 roku a najlepiej sami powinniśmy pogonić Niemców i nie było by dzisiaj problemu!
  • ~pinokiooo
    (2017-11-04 15:59)
    Z czego nas wyzwoliła Armia Radziecka ? Rodziny z ojców(wysyłając ich na Syberię),dziewczyny z dziewictwa,z jedzenia, z zegarków i innych rzeczy.
  • ~pamiętamy
    (2017-11-04 16:01)
    Najpierw reparacje niech przekażą, które za nas od Niemców skasowali. Tak jak było ustalone po wojnie między "aliantami". Ostatni zapytał o to niejaki Bierut alias "pojechał w futerku, a wrócił w kuferku"
  • ~wspak
    (2017-11-04 17:51)
    Gdyby nie Rosja, Polska bylaby dzisiaj w najlepszym razie kolonia niemiecka z oficjalnie obowiazujacym jezykiem niemieckim.
  • ~jerz
    (2017-11-04 18:55)
    Wypowiedział się ten, który nie "przeinacza" historii ? Tylko zapomniał dodać, że armia czerwona po wyzwoleniu Polski, sama stała się armią okupacyjną, która siłą wprowadziła u nas komunizm. A po tym "wyzwoleniu" winni powrócić do swego kraju, wtedy bylibyśmy im wdzięczni do końca. Zrobili to jednak dopiero 1993 roku, w wyniku upadku komunizmu w Polsce
  • ~bol
    (2017-11-04 16:37)
    armia czerwona nas wyzwalała dobre sobie zapchlone onuce biegły boso na berlin bo stalin bał się że amerykanie przyjadą na kreml i wyzwolą go od komunizmu
  • ~gucio
    (2017-11-04 19:29)
    Polska była, jest i będzie popychadłem bo zachowuje się jak agresywny ratlerek za siatką. Nie może ugryźć bo nie ma czym, ale ujada od rana do wieczora. Raz na kilkadziesiąt lat jakiś sąsiad bierze ratlerka za łeb i wali nim o ścianę,..
  • ~tomahawk
    (2017-11-04 17:37)
    kiedy w rosji swięto wyzwolenia spod mongołów nie ma takiego to dziwne może wy mongoły
  • ~ra
    (2017-11-04 16:35)
    Paszol ty w kibiniemater.
  • ~żart
    (2017-11-04 16:24)
    Polsce należy Przetrzepać skórę" dla opamiętania - przypomnienia (raz ze wschodu,raz z zachodu). Nie czekać na Azjatów (dobrotliwych).
  • ~inczu
    (2017-11-04 17:55)
    rosja ten syndykat różnej maści kryminalistów z siedzibą na kremlu wyzwalał buaahaha pryma aprylis nie dzisiaj ruskij

Może zainteresować Cię też: