"Błyskotliwy bankier", "zna angielski", "następny wasal Kaczyńskiego". Zagraniczne media komentują wybór Morawieckiego

| Aktualizacja:

Brytyjski "Financial Times", nazywa Mateusza Morawieckiego "modernizatorem", którego zadaniem będzie poprawa relacji kraju z UE. Według BBC będzie się on musiał skupić także na kwestiach gospodarczych. "Wola złagodzenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej" to z kolei ocena dziennika "Le Monde".

wróć do artykułu
  • ~Smiley😊
    (2017-12-19 06:40)
    Cwane posuniecie, godne Pis u👎👎👎
  • ~SUWEREN Z W-WY
    (2017-12-09 16:26)
    JEŚLI MORAWIECKI POZOSTAWI W SWOIM RZĄDZIE MACIEREWICZA I ZIOBRO, TO BĘDZIE JEGO PIERWSZA KLĘSKA I KOMPROMITACJA. MAM NADZIEJĘ, ŻE JEGO HONOR I DUMA NA TO NIE POZWOLI. PANIE PREMIERZE, NIECH PAN NIE ZAWIEDZIE POLAKÓW. SZYDŁO TEŻ JEST PANU BNIE POTRZEBNA W RZĄDZIE.
  • ~rychu
    (2017-12-09 15:28)
    to jest kolejna marionetka od mieszania w szambie, ale tylko przez max pol roku, pozniej juz bedzie Jarek !!!!!!!! i co z ego ze byl doradca Tuska - ulubiony prokurator Kiszczaka i Jaruzelskiego jest, z raminia sekty Jareczka, przewodniczacym sejmowej komisji sprawiedliwosci ??!!!!!! czy moze byc wiekszy przekret ??!!!
  • ~a technician
    (2017-12-09 13:09)
    For "Financial Times" : You should bear in mind that Mr Morawiecki never completed an academic economical education. I agree with you that in such an uneducated country like Poland even only working knowledge of English presents quite a big asset ,but - regrettably - it will be not enogh for helping Poland to get out of that pernament technological stagnation which slowly but surely is making of Poland one of the Third World`s countries.
  • ~kob
    (2017-12-09 12:12)
    z niego taki minister jak zmie, ksiądz latwo się wydaje pieniądze krórych nie ma, wizjoner elektrycznych samochodów, lotów w kosmos, niech zejdzie na polska ziemie i peryferie miast i polskiej biedy
  • ~bezLOGIKI
    (2017-12-09 08:43)
    Wyszlo Szydlo z PiS. ... Wszedl mason sprawdzony dosc katolicyzowania. Teraz "bankierzy" biora sie za modernizacje armii miliardy na sprzet, a miliony z prowizji na konta masonow !!! Przecie nie jej broszka atrakcja na salonach
  • ~ik
    (2017-12-09 07:26)
    tak będzie dopóki nie wymrze ciemnota bogobojna to taki sklerotyczny starzec będzie narzucal swoje paranoiczne pomysły a tumany będą to lapac
  • ~g
    (2017-12-09 04:33)
    Ludzie 2\3 Polaków zna angielski i nie tylko .wielka sensacja . Nawet zagranica to pisze
  • ~kos
    (2017-12-09 01:39)
    Ciekawy przypadek Morawiecki w SEKCIE sss - Szaleńczej Sekcie Smoleńskiej. Jak na razie z helikopterów mamy salonki z patriot to może będą nadwozia + proca MACIAR LUX. demokracja TYPU Białoruś. Eldorado krzemowej doliny - nie wspomnę. PIS to TOTALNY PIC.
  • ~borysławowicz
    (2017-12-08 20:50)
    Komisja Weneryczna uzna, że Morawiecki jest niezgodny z Prostytucją !
  • ~Jak niemiecka propaganda marudzi i wyzywa to znaczy jest OK
    (2017-12-08 19:46)
    dla Polski i interesow polskiego spoleczenstwa. Tusk prysnal na synekure od Merkel to szabrowanie Polski przez niemieckich butnych wredusow sie skonczylo. Teraz kazdy kto bedzie przyczynial sie do wzmocnienia polskiego panstwa a tym samym lepszej stopy zyciowej coraz wiekszej czesci polskiego spoleczenstwa, bedzie przez niemieckie media wyzywany od takich i owakich.
  • ~żart
    (2017-12-08 19:10)
    do ~sztuczna mgła (dzisiaj 13:16) Cysorz to mo klawe życie...(piosenka). Dawniejsi "bywalce" bywali w Oświęcimiu (obozie) np. Pilecki,Cyrankiewicz,itd... Nikt im nie wytykał pobytu w sanatorium. Na ty polega życie, jak w Madrycie (piosenka). Gimnastyka umysłu zalecana.
  • ~ryszard1955
    (2017-12-08 18:48)
    "zna angielski" - to jeszcze coś co wyróżnia na, plus, polskich polityków! Przetrwa nie dłużej niż 6 miesięcy.
  • ~Dziadziu
    (2017-12-08 18:47)
    No zagraniczne media juz tak podekscytowane, Polska ma nowego Kennediego! Hahaha A ja czytalem, ze Kaczynski ma nastepnego wasala!
  • ~Antycwaniak
    (2017-12-08 18:20)
    Morawiecki to kolejny PiSowski cwaniaczek który będzie próbował wykiwać Unię i wymigać się od obowiązku wykonywania decyzji i postanowień unijnych np. w sprawie uchodzców.
  • ~rita
    (2017-12-08 17:21)
    Z niego taki bankier, jak z rencisty rentier. Bankier, to właściciel banku, a on był bankowcem, czyli pracownikiem banku.
  • ~Bis
    (2017-12-08 16:16)
    Zna angielski to coś w coś na tle prostactwa pisowskiego. Katechizm też zna.
  • ~qqq
    (2017-12-08 15:37)
    Zna angielski, umie się ubrać i wychowany - kryteria wyboru premiera w Polsce.
  • ~franczyza
    (2017-12-08 15:29)
    Mateusz Morawiecki ma ponad 13,7 tys akcji Banku Zachodniego WBK po 370 zł każda - wartość 5,069 mln zł. Na początku 2016 akcje BZ warte były 230zł/szt. Co to oznacza, że MM zarobił na blokowaniu ustawy dla frankowiczów przez ok. 24 m-ce ponad 2 mln zł na wzroście kursu. - I to by wyjaśniało wiele jego decyzji/zaniechań (niepotrzebne skreślić!)!!!
  • ~PIS zasłużony w łamaniu Konstytucji RP.
    (2017-12-08 15:06)
    Coś zaszło ? Naprawdę ? Premiera wybiera się w zapi sianej przez partię kanciapie ? Ładnie, PIS zasłużony w łamaniu Konstytucji RP zaczyna zacierać ślady odpowiedzialności członków Rządu RP.