"Błyskotliwy bankier", "zna angielski", "następny wasal Kaczyńskiego". Zagraniczne media komentują wybór Morawieckiego

| Aktualizacja:

Brytyjski "Financial Times", nazywa Mateusza Morawieckiego "modernizatorem", którego zadaniem będzie poprawa relacji kraju z UE. Według BBC będzie się on musiał skupić także na kwestiach gospodarczych. "Wola złagodzenia wizerunku Polski na arenie międzynarodowej" to z kolei ocena dziennika "Le Monde".

wróć do artykułu
  • ~sztuczna mgła
    (2017-12-08 13:16)
    Co to się porobiło, że doradca Tuska i bywalec "Sowy i przyjaciół", bankster, został premierem w pisim rządzie
  • ~Gasiuk Pichsiuk
    (2017-12-08 13:13)
    Święcickie Myrchy Budki Gasiuki Pichsiuki Śczerbate Dolniaki Zębaciaki Kośiniaki SMUTNIAKI
  • ~qqq
    (2017-12-08 15:37)
    Zna angielski, umie się ubrać i wychowany - kryteria wyboru premiera w Polsce.
  • ~rita
    (2017-12-08 17:21)
    Z niego taki bankier, jak z rencisty rentier. Bankier, to właściciel banku, a on był bankowcem, czyli pracownikiem banku.
  • ~zażartowali bankowcy
    (2017-12-08 13:23)
    Frankowicze jak wam się powodzi ???
  • ~Uwaga
    (2017-12-08 14:57)
    Niech Komisja Europejska nie da sie nabrać ! Ta zmiana ma tylko stworzyć pozory zmian. KE ma nadal żądać od Polski przestrzegania zobowiązań jakie podpisała wobec Uni i postanowień Uni !
  • ~franczyza
    (2017-12-08 15:29)
    Mateusz Morawiecki ma ponad 13,7 tys akcji Banku Zachodniego WBK po 370 zł każda - wartość 5,069 mln zł. Na początku 2016 akcje BZ warte były 230zł/szt. Co to oznacza, że MM zarobił na blokowaniu ustawy dla frankowiczów przez ok. 24 m-ce ponad 2 mln zł na wzroście kursu. - I to by wyjaśniało wiele jego decyzji/zaniechań (niepotrzebne skreślić!)!!!
  • ~z polskido wolski
    (2017-12-08 13:51)
    kaczor znowu poniżył adriana i brochę.rano gratulował jej odrzucenia votum nieufności ,a wieczorem pogonił jej kota.mianował brochę wicepremierem bez teki czyli będzie morawie podawać herbatę.ale kacze jaja.
  • ~Jak niemiecka propaganda marudzi i wyzywa to znaczy jest OK
    (2017-12-08 19:46)
    dla Polski i interesow polskiego spoleczenstwa. Tusk prysnal na synekure od Merkel to szabrowanie Polski przez niemieckich butnych wredusow sie skonczylo. Teraz kazdy kto bedzie przyczynial sie do wzmocnienia polskiego panstwa a tym samym lepszej stopy zyciowej coraz wiekszej czesci polskiego spoleczenstwa, bedzie przez niemieckie media wyzywany od takich i owakich.
  • ~Bis
    (2017-12-08 16:16)
    Zna angielski to coś w coś na tle prostactwa pisowskiego. Katechizm też zna.
  • ~ubawiony głupotą
    (2017-12-08 13:21)
    Faktem jest, że po bezdennie beznadziejnej "broszce" miliony Polek i Polaków oczekują odmiany...
  • ~PIS zasłużony w łamaniu Konstytucji RP.
    (2017-12-08 15:06)
    Coś zaszło ? Naprawdę ? Premiera wybiera się w zapi sianej przez partię kanciapie ? Ładnie, PIS zasłużony w łamaniu Konstytucji RP zaczyna zacierać ślady odpowiedzialności członków Rządu RP.
  • ~Antycwaniak
    (2017-12-08 18:20)
    Morawiecki to kolejny PiSowski cwaniaczek który będzie próbował wykiwać Unię i wymigać się od obowiązku wykonywania decyzji i postanowień unijnych np. w sprawie uchodzców.
  • ~borysławowicz
    (2017-12-08 20:50)
    Komisja Weneryczna uzna, że Morawiecki jest niezgodny z Prostytucją !
  • ~Dziadziu
    (2017-12-08 18:47)
    No zagraniczne media juz tak podekscytowane, Polska ma nowego Kennediego! Hahaha A ja czytalem, ze Kaczynski ma nastepnego wasala!
  • ~ryszard1955
    (2017-12-08 18:48)
    "zna angielski" - to jeszcze coś co wyróżnia na, plus, polskich polityków! Przetrwa nie dłużej niż 6 miesięcy.
  • ~SUWEREN Z W-WY
    (2017-12-09 16:26)
    JEŚLI MORAWIECKI POZOSTAWI W SWOIM RZĄDZIE MACIEREWICZA I ZIOBRO, TO BĘDZIE JEGO PIERWSZA KLĘSKA I KOMPROMITACJA. MAM NADZIEJĘ, ŻE JEGO HONOR I DUMA NA TO NIE POZWOLI. PANIE PREMIERZE, NIECH PAN NIE ZAWIEDZIE POLAKÓW. SZYDŁO TEŻ JEST PANU BNIE POTRZEBNA W RZĄDZIE.
  • ~kos
    (2017-12-09 01:39)
    Ciekawy przypadek Morawiecki w SEKCIE sss - Szaleńczej Sekcie Smoleńskiej. Jak na razie z helikopterów mamy salonki z patriot to może będą nadwozia + proca MACIAR LUX. demokracja TYPU Białoruś. Eldorado krzemowej doliny - nie wspomnę. PIS to TOTALNY PIC.
  • ~a technician
    (2017-12-09 13:09)
    For "Financial Times" : You should bear in mind that Mr Morawiecki never completed an academic economical education. I agree with you that in such an uneducated country like Poland even only working knowledge of English presents quite a big asset ,but - regrettably - it will be not enogh for helping Poland to get out of that pernament technological stagnation which slowly but surely is making of Poland one of the Third World`s countries.
  • ~kob
    (2017-12-09 12:12)
    z niego taki minister jak zmie, ksiądz latwo się wydaje pieniądze krórych nie ma, wizjoner elektrycznych samochodów, lotów w kosmos, niech zejdzie na polska ziemie i peryferie miast i polskiej biedy