Grupa Wyszehradzka pomoże Włochom. Polska i inne kraje dadzą po 9 milionów euro na walkę z nielegalną imigracją

| Aktualizacja:

Państwa Grupy Wyszehradzkiej zadeklarowały przekazanie 35 mln euro na wsparcie Włoch w projektach mających na celu powstrzymanie nielegalnej migracji z Libii - poinformował premier Słowacji Robert Fico. Każdy z krajów V4 wyłoży po ok. 9 mln euro.

wróć do artykułu
 • ~Zuzia K.
  (2017-12-14 14:02)
  Walka z kryzysem migracyjnym ... . A kto nawoływał : "Chodźcie do nas ! Przyjmiemy wszystkich !". Wszystkich - czyli każdego, kto ma ochotę dostawać 35 € dziennie + mieszkanie, wyżywienie, leczenie i szkoły/przedszkola za darmo ? I kto nie odwołał tego radosnego zaproszenia do dnia dzisiejszego ? A nadto - statki organizacji pozarządowych (Soros finansuje) podejmujące migrantów tuż przy brzegu Maroka, Libii, Tunezji i radośnie witane w portach Włoch. A do tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości, że przyjmować, zakwaterowywać, żywić i finansować trzeba wszystkich - jak leci - i dopiero na miejscu oceniać kto jest "prawdziwym" uchodźcą. Z tej oceny zresztą nic nie wynika, bowiem nie mających tego statusu nikt nie deportuje, tylko wszyscy się nad nimi użalają. I gdzie tu kryzys migracyjny, z którym trzeba walczyć ? Jaki kryzys ? I jak można walczyć z czymś, co najpierw zostało dużym kosztem i z dużą radością stworzone przez polityków europejskich. Gdzie tu sens ?
 • ~salafita
  (2017-12-14 13:39)
  nic nie dawać, to wyrzucone pieniądze, trzeba dziurawić pontony już na morzu
 • ~precz z pis
  (2017-12-14 14:03)
  Unia powinna natychmiast odebrać Polsce dotacje i przekazać je Włochom i Grecji.
 • ~tatu
  (2017-12-26 16:30)
  Ta banda pajacy udajaca politykow dzien i noc okrada wlasne kraje i narody.Pomoc dla islamistow terrorystow to ich polityka nadrzedna.
 • ~- 3°C w zimowej Norge
  (2018-02-03 21:23)
  Ci najezdzcy na zdjeciu to na pewno wylacznie lekarze, inzynierowie slowem sami wyksztalceni z duzych miast. Wlasciwie tego nie wiem, ale tak przynajmniej wygladaja, troche POdobni do "naszych" wyksztalconych z duzych miast....:)) . ProPOnuje ich bezPOsrednio skierowac do KALIFATu, tam maja "dringend Fachkräftemangel"... .)))))))))))