Niemiecka prasa o nowej ustawie o IPN: Z pomocą "lex Gross" rząd PiS chce uniemożliwić krytyczne rozliczenia z przeszłością

| Aktualizacja:

Niemieckie gazety krytycznie piszą o planowanych przez polski rząd zmianach w ustawie o IPN. Podkreślają, że ważna jest możliwość krytycznego rozliczenia się z bolesną przeszłością kraju oraz że nie oznacza to relatywizowania zbrodni hitleryzmu.

wróć do artykułu
  • ~Pół-panek
    (2018-01-30 14:36)
    Nie dziwie się że Niemcy atakują Polskę. Wiedzą że ,,wnuczek swego dziadka" za Nimi stanie.
  • ~indeksIPN
    (2018-01-29 23:09)
    trzeba szybko kupić książki o Jedwabnem, Kielcach, szmalcownikach i akcji Wisła, zanim zostaną spalone na stosie
  • ~Pół-panek
    (2018-01-29 15:04)
    CENZOR gdzie Wpisy???????????????
  • ~fvb
    (2018-01-29 14:31)
    Niemcy obrażają Polaków , a totalna "Nowośmieszna Partia Oszustów " w rozkroku , ma dylemat , po czyjej stanąć stronie : Polski , Niemiec czy Izraela !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kalkuluje nad wyborem takiej opcji ,która doprowadzi ją do koryta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Dziadziu
    (2018-01-29 14:26)
    Polacy maja teraz wielki dylemat! No to kto teraz jest ich najwiekszym wrogiem? Niemiec? Ruski? Czy Tel Aviv? A moze razem, zusammen dokupy! Olaboga, olaboga, kurda mencko!
  • ~Athel von Loren
    (2018-01-29 14:13)
    NIestety ale niemieckie elity polityczne, gospodarcze i medialne nie moga sobie pupy wytrzec bez zezwolenia Tel Aviv. Dlatego niema sie co dziwic co pisze Spiegel, Die Welt czy Sueddeutsche Zeitung. Niemcy sa nadal okupowanym krajem i USArael jako jedyna kraj nie podopisalo do dzisiaj ukladu pokojowego z Niemcami. Wtej chwily dochodzi do transeru ludnosci w Europie i gdy Niemcy padna padnie Europa. Dobrze, ze polski sejm ta ustawe przyjmie.
  • ~Helka
    (2018-01-29 14:10)
    Szczere, zgodne z historia, bez " owijania w bawelne " i bez probowania zrzucenia z Niemcow winy za 2 wojne swiatowa, za Holocaust na innych , artykuly w "die Welt" i " Süddeutsche Zeitung" ! Brawo!
  • ~gostom
    (2018-01-29 13:58)
    Polska w pułapce wiarygodności.
  • ~skoczek toczek
    (2018-01-29 13:54)
    Niemiecka prasa to niech sie zajmie Bundeskalifat Deutschland albo afrykanskim pomorem swin.
  • ~kwr
    (2018-01-29 13:38)
    "Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą." Stalin to powtarzał, ale widać Niemcy to stosują. DOŚĆ!!!!!!!!!!!!
  • ~Misza
    (2018-01-29 13:35)
    Scnautze zu ! Verfluchte banditen !
  • ~wolf
    (2018-01-29 13:19)
    Dzieci i wnukowie zbrodniarzy i ludobójców przypominają nam, iż Polska ma coś na sumieniu. Co? Z czego Polska ma się rozliczyć? Zwyrodnienie moralne i brak sumienia, jak widać, przechodzi w Niemczech z pokolenia na pokolenie w sposób prawie doskonały.
  • ~Michał Kalinowski
    (2018-01-29 13:16)
    Tego się nie da czytać. Niemiecka gazeta dla Polaków pisze o kolaboracji, to są jakieś kpiny i wywracanie prawdy. Mówią, że prawda sama się obroni, ale to nie do końca możliwe. Szczególnie w środowisku, gdzie otaczają cię sami szubrawcy i kłamcy.
  • ~456
    (2018-01-29 13:13)
    Myślę,że Niemcy powinni być ostanimi zabierającymi głos w sprawie.
  • ~F i i l l l l k e n s t e i n
    (2018-01-29 13:13)
    H o l o k a u s t I n d u s t r y zbankrutuje, na opluwaniu Polski i Polaków nie da się już tak dobrze zarabiać, z pomocą totalnej targowicy coś jeszcze może da się wyszamlcować
  • ~Michał Kalinowski
    (2018-01-29 13:05)
    Tego się nie da czytać. Niemiecka gazeta dla Polaków pisze o kolaboracji, to są jakieś kpiny i wywracanie prawdy. Mówią, że prawda sama się obroni, ale to nie do końca mozliwe. Szczególnie w środowisku, gdzie otaczają cię sami szubrawcy i kłamcy.
  • ~Ozz
    (2018-01-29 12:57)
    A mieliście szanse aby milczeć potomkowie morderców z mutowane z sowieckimi onucami
  • ~myślący.m
    (2018-01-29 12:52)
    ja na procesie w Norymberdze na lawie oskarżonych nie widziałem żadnego Polaka, a może coś przeoczyłem ????????????????
  • ~#
    (2018-01-29 12:47)
    Uderz w stół, a… się odezwą. A przy okazji — jakoś dziwnie brakuje w tych niemieckich „rozliczeniach” polskiej historii II RP działalności Ż ydów przeciw państwu polskiemu (vide: Ozjasz Szechter i towarzysze), ich udziału w antypolskim terrorze na ziemiach Polski okupowanych przez Rosję Sowiecką od 1939 roku (vide: „czerwonoopaskowcy”) oraz ich uczestnictwa w powojennych zbrodniach organów bezpieczeństwa komunistycznej agentury (vide: Stefan Michnik i towarzysze).
  • ~gustaw z malborka
    (2018-01-29 12:45)
    czyli zgodnie z ustawą obatel czarnecki z sekty smoleńskiej za ,,szmalcownika,, będzie siedział ?

Może zainteresować Cię też: