Niemiecka prasa o nowej ustawie o IPN: Z pomocą "lex Gross" rząd PiS chce uniemożliwić krytyczne rozliczenia z przeszłością

| Aktualizacja:

Niemieckie gazety krytycznie piszą o planowanych przez polski rząd zmianach w ustawie o IPN. Podkreślają, że ważna jest możliwość krytycznego rozliczenia się z bolesną przeszłością kraju oraz że nie oznacza to relatywizowania zbrodni hitleryzmu.

wróć do artykułu
  • ~Jaro
    (2018-01-29 12:18)
    "rząd PiS chce uniemożliwić krytyczne rozliczenia z przeszłością" To oczywista nieprawda, nie należy mylić głupoty z zamiarem. Pisy nie potrafią tego po prostu. I tyle.
  • ~św.NH
    (2018-01-29 12:19)
    Komu się Polska nie podoba ma cudowny Izrael i 200 melo arabów za wroga!
  • ~koszer
    (2018-01-29 12:25)
    Kanbaret rozliczenia z przeszloscia kaci zadaja od ofiar rozliczenia z przeszloscia kat staje sie wyrocznia i sedzia, widmo 39/45 wciaz krazy po Polsce. Nowie wam tam w Niemczech nigdy nie bedzie z nami pokoju nigdy zrobiliscie juz wystarczajaco duzo dla swiadomosci Polakow mozecie nas znow mordowac mozecie nas niszczyc ale nigdy nie wygracie i nigdy nas nie pokonacie.
  • ~Hinczyk
    (2018-01-29 12:32)
    buaaahahahahaha bestia i jej ofiara mowia dzis jednym glosem - w jakim swiecie paradoksow przyszlo nam zyc ? jak tu logicznie i historycznie myslec ? najlepi pominac to wszystko kulturalnym milczeniem.
  • ~Stary Wiarus
    (2018-01-29 12:36)
    Nie ma jak skuteczna polityka niemiecka , niby wszystko rozumieją ale swoja robią za naszymi plecami typu ,że przecież mogą zostać polskie obozy ale i tak wszyscy wiemy ,że były niemieckie itd. Polska jest słaba , MSZ w tej sprawie nie istnieje opanowane przez koszernych , tego nie da się wyprostować w krótkim czasie . MSZ skoncetrowalo się na walce z Kobylinskim w Ameryce Pld zamiast budowac sojusze w obu Amerykach.
  • ~heniek z mławy
    (2018-01-29 12:41)
    Niestety te niemieckie gazety maja dużo racji.
  • ~WOT
    (2018-01-29 12:43)
    Co może pisac prasa w kraju , w którym coraz mniej wolnosci słowa???To co im każą .
  • ~gustaw z malborka
    (2018-01-29 12:45)
    czyli zgodnie z ustawą obatel czarnecki z sekty smoleńskiej za ,,szmalcownika,, będzie siedział ?
  • ~#
    (2018-01-29 12:47)
    Uderz w stół, a… się odezwą. A przy okazji — jakoś dziwnie brakuje w tych niemieckich „rozliczeniach” polskiej historii II RP działalności Ż ydów przeciw państwu polskiemu (vide: Ozjasz Szechter i towarzysze), ich udziału w antypolskim terrorze na ziemiach Polski okupowanych przez Rosję Sowiecką od 1939 roku (vide: „czerwonoopaskowcy”) oraz ich uczestnictwa w powojennych zbrodniach organów bezpieczeństwa komunistycznej agentury (vide: Stefan Michnik i towarzysze).
  • ~myślący.m
    (2018-01-29 12:52)
    ja na procesie w Norymberdze na lawie oskarżonych nie widziałem żadnego Polaka, a może coś przeoczyłem ????????????????
  • ~Ozz
    (2018-01-29 12:57)
    A mieliście szanse aby milczeć potomkowie morderców z mutowane z sowieckimi onucami
  • ~Michał Kalinowski
    (2018-01-29 13:05)
    Tego się nie da czytać. Niemiecka gazeta dla Polaków pisze o kolaboracji, to są jakieś kpiny i wywracanie prawdy. Mówią, że prawda sama się obroni, ale to nie do końca mozliwe. Szczególnie w środowisku, gdzie otaczają cię sami szubrawcy i kłamcy.
  • ~F i i l l l l k e n s t e i n
    (2018-01-29 13:13)
    H o l o k a u s t I n d u s t r y zbankrutuje, na opluwaniu Polski i Polaków nie da się już tak dobrze zarabiać, z pomocą totalnej targowicy coś jeszcze może da się wyszamlcować
  • ~456
    (2018-01-29 13:13)
    Myślę,że Niemcy powinni być ostanimi zabierającymi głos w sprawie.
  • ~Michał Kalinowski
    (2018-01-29 13:16)
    Tego się nie da czytać. Niemiecka gazeta dla Polaków pisze o kolaboracji, to są jakieś kpiny i wywracanie prawdy. Mówią, że prawda sama się obroni, ale to nie do końca możliwe. Szczególnie w środowisku, gdzie otaczają cię sami szubrawcy i kłamcy.
  • ~wolf
    (2018-01-29 13:19)
    Dzieci i wnukowie zbrodniarzy i ludobójców przypominają nam, iż Polska ma coś na sumieniu. Co? Z czego Polska ma się rozliczyć? Zwyrodnienie moralne i brak sumienia, jak widać, przechodzi w Niemczech z pokolenia na pokolenie w sposób prawie doskonały.
  • ~Misza
    (2018-01-29 13:35)
    Scnautze zu ! Verfluchte banditen !
  • ~kwr
    (2018-01-29 13:38)
    "Kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą." Stalin to powtarzał, ale widać Niemcy to stosują. DOŚĆ!!!!!!!!!!!!
  • ~skoczek toczek
    (2018-01-29 13:54)
    Niemiecka prasa to niech sie zajmie Bundeskalifat Deutschland albo afrykanskim pomorem swin.
  • ~gostom
    (2018-01-29 13:58)
    Polska w pułapce wiarygodności.

Może zainteresować Cię też: